Skocz do zawartości

HMS Victory Revell 1:225 Relacja:


AlexiTomik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam całą modelarską brać!

Jestem nowym modelarzem na tym forum i to mój pierwszy post jak i temat. Sklejam już od dobrych paru lat. Przeważnie sklejałem modele kartonowe a i parę plastików się trafiło. Idąc za namową kolegi postanowiłem kupić o to ten okręt i zbudować go "z pudła" . Jest to mój pierwszy plastikowy żaglowiec więc prosiłbym o wsparcie i rady przy budowie

 

In-box:

 

pict0014xh3.jpg

 

Kilka zdjęć z budowy:

 

pict0015od5.jpg

 

Podpokład przygotowany do malowania

 

pict0016pv0.jpg

 

Podpokład po pomalowaniu i przyklejeniu 30 armat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlexiTomik - mysle ze ta szpara w kil'u kwalifikuje sie jednak do zaszpachlowania.

 

 

Wybaczcie wtrącenie się, ale oglądałem trochę budowę tego modelu "na żywo" i wydaje mi się, że ta szpara na kilu istnieje z tego powodu, że obydwie części kadłuba są jeszcze luzem. Ale nie jestem pewien czy Tomik jednak tego nie skleił, bo wtedy racja, bez szpachli nie podchodź.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo AlexiTomik postąpił inaczej, z tego powodu, że sklejenie kadłuba przed malowaniem utrudniłoby malowanie burt, z powodu wystających luf

 

P.S Wybacz Tomik, że odpowiadam za Ciebie. ^^

 

Pozdrawiam

Arazaziel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, nie? Intencje naszego czeskiego kolegi są oczywiste.

Sam też borykam się z tym modelem i...powiem, że zakup akurat tego kitu był chyba takim małym błędem. Ale w tym przedziale cenowym

Porównując model ze zdjęciami oryginału, odkrywa się masę niezgodności i chyba dlatego ten model trzeba sklejać systemem pzpr.

Chętnie przyjrzę się zmaganiom AlexiTomika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując model ze zdjęciami oryginału, odkrywa się masę niezgodności i chyba dlatego ten model trzeba sklejać systemem pzpr.
- to co widac na zdjeciach oryginalu - to rekonstrukcja stanu jednostki z 1803 roku, czyli dwa lata przed Trafalgarem. O to jak wygladal w 1805 ciagle tocza sie spory. Praktycznie wszystko tam uleglo zmianie/przebudowie (chodzi mi o zmiane na inne - nie wymiane na takie samo ino nowe), poczynajac od galionu, przez nadburcia, drzewce, takielunek, zagle, uzbrojenie, zabezpieczenie czesci podwodnej i wreszcie na rufie konczac. Pod koniec sluzby okret pelnil role jednostki stacjonarnej itd., wiec zupelnie "zdziadzial"... pozniej zaczeto badac jak to faktycznie bylo.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA znowu zasypuje nas kompetentnymi informacjami. Fajnie!

Jednocześnie umocnił, chyba, moją tezę o wyżsości systemu pzpr przy budowie tego modelu. Sam wpędziłem się w jego ulepszanie i teraz mam go, na jakiś czas, dosyć

 

Zdenda ale ja Ci tylko proponowałem jakąś relacje u nas

Przypuszczam, że tak jak większość z nas, ze względów językowych, nie odważa się na prezentowanie swoich prac na czeskich forach, tak i Zdenek się nie odważy

 

A teraz konkretne pytanie o model AlexiTomika.

Dlaczego jeden z pokładów jest szary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

witam, ja troche w innej sprawie, przyblokowałem sie w tym mogdelu, uszkodziłem dośc poawrznie tylną część z okienkami, więc sie tak pytam, czy niema może ktoś tego modelu niepotrzbnego zniszczonego nieskończonego itp w rozsądnej cenie, piszcie na gg jakby co 4414173

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja troche w innej sprawie, przyblokowałem sie w tym mogdelu, uszkodziłem dośc poawrznie tylną część z okienkami, więc sie tak pytam, czy niema może ktoś tego modelu niepotrzbnego zniszczonego nieskończonego itp w rozsądnej cenie, piszcie na gg jakby co 4414173

 

Poszukaj na E-bay bo na globalu napewno ktoś się będzie pozbywał. Ja kupiłem ostatnio części do tego modelu bez problemu, bo potrzebowałem parę elementów do innego statku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.