Skocz do zawartości

Sherman Firefly IC Dragon 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Co to się stało, że nagle zaczęli "naszych" robić

Jakaś nowa moda Tak naprwadę, to już jakiś czas temu zacząłem myśleć na jakimś Polskim pojazdem.

Gąski nie wyglądają ciekawie, będziesz wymieniał?

Czy ja wiem. Standardowe DS'y, ale może znasz jakies firmy co produkują gąski do Shermanów w 1/72?

No rewelka !! Nasz Szermanik, mam nadzieję że taki będzie, nie żaden jankeski ?!

Oczywiście, że nasz. W planach mam jeszcze dwa Polskie: M4A4 i M4A1(76).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się podoba

Nie dość, że Firefly, który jest moją najulubieńszą wersją Shermiego to jeszcze Polak Powodzenia

Może sam sobie takiego sprawie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski nie wyglądają ciekawie, będziesz wymieniał?

Widziałeś? To może podziel się z kolegami co z nimi nie tak? Na co ma je zamienić? Fruile? Czy może tylko kolega kolegi kiedyś widział i powiedział, że są bee

 

Co do modelu kolegi, to teraz jako podkład polecam surfacera, a na to Vallejo rozcieńczane wodą z dodatkiem retardera np. Talensa i przy malowaniu nic się nie zatyka. Problem się robi dopiero jak chcemy malować linię szerokości około 1mm, ale można przeczyścić wacikiem i nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy update.

Dzisiaj skleiłem podwozie, przykleiłem kosz do wieży oraz przykleiłem lufę.

Jakie malowanie zrobisdz? Mi się uśmiecha RYCERZ 1 :]

Właśnie Rycerza mam zamiar zrobić.

A gąski spokojnie dadzą radę, są b.fajne.

Też mi się tak wydaje. Może kolega rObO87 myślał, że to 1/35.

Parę fotek:

 

DSC00130.JPG

DSC00133.JPG

DSC00134.JPG

DSC00135.JPG

DSC00137.JPG

DSC00139.JPG

DSC00140.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób zdjęcia przy jakimś oświetleniu, bez lampy błyskowej bo tu nic nie widać A co z tą szparą z tyłu wieżyczki? Lufa od dołu ma taki ładny ślad po łączeniu form. Zwolnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zrób zdjęcia przy jakimś oświetleniu, bez lampy błyskowej bo tu nic nie widać

Muszę poszukać jakiegoś zródła światła.

A co z tą szparą z tyłu wieżyczki? Lufa od dołu ma taki ładny ślad po łączeniu form

Poprawi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć zdjęcia Cię troszkę "ratują" - to łatwo zauważyć drobne paprochy na górnej części przeciwwagi na wieży czy też na pancerzu przednim. Myślę jednak, że po zrobieniu washa powinno troszkę się polepszyć. Zaś kolejnymi etapami wykańczania modelu, w szczególności pigmentami możesz wyciągnąć całkiem niezły efekt. Staraj się robić tylko lepsze zdjęcia - łatwiej coś doradzić. Postaw aparat na czymś stabilnym, jeśli nie masz statywu to na kilku książkach, użyj do oświetlenia modelu przynajmniej dwóch lamp. Zastosuj tło albo czarne albo niebieskie. Pobaw się z obróbka w photoshopie. Będą lepsze efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paproszki widoczne są tylko na zdjęciach. Ze zdjęciami mam problemy, bo aparat mi się popsuł i muszę sobie radzić telefonem, ale postaram się je poprawić. Zabawa z modelem dopiero się zaczyna, więc mam nadzieję, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Model dostał washa. Pomalowałem także przednią cześć lufy na biało. Średnio mi to wyszło, ale może dodatkowy wash na lufie jakoś to poprawi.

Naniosłem trochę błota za wózkami oraz przybłociłem i przysrebrzyłem gąsienice.

DSC00079.JPG

DSC00080.JPG

DSC00081.JPG

DSC00084.JPG

DSC00085.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem cały wątek i takie moje spostrzeżenia. Fajnie,że dopingujecie kolegę przy ,,Polskim '' sprzęcie bo warto. Kolega na dobry warsztat,czysto klei i dobrze idzi mu malowanie. Tylko dlaczego nikt mu nie powiedzał ,że przy Rycerzu powinien się posługiwać zdjęciami.A tam widać,że czołg ma inny właz dowódcy(pasuje z Kometa Metchbox,a).Ostronosą osłoną przekładni, jeden celownik zgrubny ten listwowy w dodatku obrucony. Panowie macie więcej czasu odemnie to trzeba pomagać a nie tylko zachwycać się bo polskie, tym bardziej ,że gość skleja na konkurs. Nie chciałem nikogo tem obrazić , tylko zwrócic uwagę na szczeguły pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyśla to masz zdjęcie z defilady z Loreto .To ma nim właśnie widać to co opisałem. Więc dlatego otym pisałem, że zamiast ochów i achów potrzebna jest rzeczowa pomóc. Ja mam tylko trochę czasu w soboty i niedzielęto nie zawsze mogę pomuc na czas. Szkoda , że koledzy nie podpowiedzieli wizyty na innych forach tam były interpretacje zdjęcia Rycerza.Pozdrawiam OLO

Przy innych polskich wozach najpierw dużo szukaj i pytaj bo naśi tankiści mieli dużo fantazji . A jeszcze babol Dragona ,,spawy niędzy wierzyczkami kierowcy i jego pomocnika na kadłubie w wersji M4 niepotrzebne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.