Skocz do zawartości

Polska 1944r. Bitwa pancerna pod Wołominem


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jakich zestawów są figurki

Zestawy to:

TAMIYA 35196 - German Frontline Infantrymen 1/35

http://www.model-hit.pl/2726_tamiya-35196-german-frontline-infantrymen-1-35.html

ZVEZDA 3544 - Soviet Tank Infantry WWII 1/35

http://www.model-hit.pl/234_zvezda-3544-soviet-tank-infantry-wwii-1-35.html

 

2. Dasz zblizenie tego postrzelonego ruska??

Nie ma problemu, zrobię kilka fotek z różnych stron i jutro je umieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wisi, zastanawiałem się co z tym zrobić... Podłoże jest tak twarde że ciężko nawet w nim wyciąć wgłębienia, albo można od spodu przyciąć gąski. Jak diorama była w warsztacie podesłano mi fotkę

http://www.flamesofwar.com/Portals/0/all_images/Briefings/Normandy/SS-Tiger-LSAH-02.jpg

Nie jest może najlepszej jakości ale gąsienice wyglądają jak by się nie zatapiały w ziemię podobnie jak jest to na dioramie. Przy pierwszej dioramie zdarzają się głupie błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale te Tygrysy na fotce z epoki jadą pewnie po zamarzniętej na kamień ziemi.... Ale .... sam mam problemy z tym na swoich podstawkach. No, może nie lewituą, ale fajnych śladów za modelem jeszcze do tej pory nie udało mi się wydziabać.

Jak na pierwszą dioramę to mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ciekawa kompozycja - całość jest logiczna i trzyma się kupy

+malowanie kamo na figurkach

 

- brak malowania twarzy

- brak brudzenia i kurzenia poszczególnych elementów - nieskazitelnie czysty układ jezdny i buty figurek - aż się prosi żebyś je potraktował tym samym kolorem co drogę

- brak pasków przy broni

- można wypatrzeć kilka niedokładnie obrobionych elementów - widoczne szwy na częściach

- przydało by się cieniowanie na figurynkach - tyle fałd a wszystko jednym kolorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Dasz zblizenie tego postrzelonego ruska??

Mam nadzieję że o takie zbliżenia Ci chodziło :

img2543aaaa.jpg

 

Jedynie do czego mogę się przyczepic to lekko wiszące nad ziemią gąsienice Tygrysa i brak śladów gąsienic na ziemi. Reszta wygląda dobrze. Smile

Tak jak pisałem wcześniej podłoże wykonane z piasku i wikolu jest bardzo twarde i śladów gąsienic już nie odcisnę. Udało mi się za to uporać z lewitowaniem. Pod warstwą piasku z wikolem jest styropian, podgrzałem zapalniczką miejsca styku gąsienic z podłożem i zrobiłem wgniecenia w podłożu

img2542aaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dioramka bardzo fajna tylko mam wrażenie, że Tygrysowi odchodzą kalki na wieży.

 

Właśnie przed chwilą sprawdzałem i nie odchodzą. Faktycznie patrząc na fotki można tak pomyśleć, możliwe że to przez proszek który zrobił się podczas malowania bo zastosowałem do humbroli zły rozcieńczalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dioramka bardzo schludnie zrobiona, Jak na pierwszą to bardzo bardzo pozytywne wrażenie. Co do błedów to zgadzam sie z kolegami którzy już tu kilka uwag nieposkąpili, moja uwaga dotyczy zarysu historycznego.

Mogę sie mylić ale z tego co ja pamiętam pod Wołominem walczył batalion Panter i chyba nie było tam żadnych czołgów ciężkich. Ale.... mogę sie mylić. Mimo to naprawde ladnie wykonana dioramka.Mundury grenadierów SUPER!!

Na zakończenie pytanko te krzewy to w jaki sposób powstały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja uwaga dotyczy zarysu historycznego.

Mogę sie mylić ale z tego co ja pamiętam pod Wołominem walczył batalion Panter i chyba nie było tam żadnych czołgów ciężkich. Ale.... mogę sie mylić. Mimo to naprawde ladnie wykonana dioramka.Mundury grenadierów SUPER!!

Na wstępie dzięki za opinie. Co do zarysu historycznego to nigdy nie interesowałem się II WW starałem się wszystko prócz sprawdzania w necie konsultować z kumplami od rekonstrukcji. Faktycznie zakradł się błąd... a jest to emblemat dywizji na tygrysie ( 5.DPanc.SS "Viking" ) i z tego co się dowiedziałem to właśnie Viking miał PZkFw IV, Panthery, Stugi, Sdkfz 251, 250 ale żadnego Tygrysa. Jak tylko znajdę chwilę czasu będe musiał zmienić emblemat na 3.DPanc.SS "Totenkopf" bo ona miała w składzie Tygrysy

Na zakończenie pytanko te krzewy to w jaki sposób powstały.

Krzewy to jedne z wysokich zarośli firmy Polak http://modelarski.sold.pl/index.php?cPath=174_161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ciekawa kompozycja - całość jest logiczna i trzyma się kupy

+malowanie kamo na figurkach

 

- brak malowania twarzy

- brak brudzenia i kurzenia poszczególnych elementów - nieskazitelnie czysty układ jezdny i buty figurek - aż się prosi żebyś je potraktował tym samym kolorem co drogę

- brak pasków przy broni

- można wypatrzeć kilka niedokładnie obrobionych elementów - widoczne szwy na częściach

- przydało by się cieniowanie na figurynkach - tyle fałd a wszystko jednym kolorem

 

Fazzy powiedział wszystko co chciałbym powiedzieć.

Ale PLUS za kompozycję ma być duży

Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Witam. Odgrzeję temat i wypowiem się małe co-nieco... W dioramie podoba mi się: zarówno pomysł jak i wykonanie. Widzę kilka "błędów" ale nie chce o nich pisać- chłopaki już to zrobili... Podkreślę jedno: ładne malowanie mundurów radzieckich jak i niemieckich (tych szczególnie). Przydałoby się (w następnych dioramach) zróżnicować fakturę drogi oraz jej kolorystykę...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.