Skocz do zawartości

Reaktywacja Pz. III Ausf. L, Gdzieś na wschodzie 1943 r.


Mariusz 72

Rekomendowane odpowiedzi

Reaktywacja modelu Pz. III Ausf. L, Gdzieś na wschodzie 1943 r. Tamiya 1/35

 

Cześć

Kupiłem sobie trawę elektrostatyczną co poskutkowało zrobieniem prostej dioramki oraz koniecznością uzdatnienia tego modelu

sprzed kilku laty. Mam nadzieję, że tym razem będzie szybko :-)

 

pzkfIIIL-foth.jpg

 

Bardzo proszę o poradę. Jak prawidłowo pomalować te oto narządy:

 

pzkfIIIL-foti.jpg

 

Te blaszki od stuga to jest po prostu max. Jakość Edka, twardość stali...

pzkfIIIL-fotj.jpg

 

pzkfIIIL-fotk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będę tuningował. Po to te blaszki przygotowuję. Model jest prosto z pudła sklejony (nie licząc przewodów do reflektorów) więc już mnie od dawna nie zadawala. Chociaż bardzo go lubię bo to prawdziwe cacko (w sensie producenckim). Malowałem humbrolami. Poprawię co się da... Liczę, że do Świąt skończę. Podstawka jest gotowa, figurki prawie też.

Pomyślę tez nad jakimś filtrowaniem czołgu ale bardzo delikatnie. Ma być prawie nowy, niemal prosto z wagonu.

 

Ponawiam zapytanie o malowanie narzędzi. Chodzi mi głównie o nożyce i tą korbkę w kształcie litery "S" oraz o łom. Resztę to raczej w bazowym kolorze trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nozyce, rękojeści ebonit, kolor taki średnio-ciemny brąz, korbka - trudno stwierdzić - ale bazowy bym dał. To czołg z kurska, to jeszcze wtedy stosowali jakieś normy. Późniejsze zdjęcia , to już widać, że kamo- wężyki, czy plamy, albo zimowe malowane jest na wszystkich narzędziach, linach, zapasowych gąsienicach - bez zdejmowania. Słynne zdjęcia tygrysa II podczas malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę wrzucić jakieś śmieci w te trawę bo jest za sterylnie...

 

Ja bym zostawił trawę taką jaką jest. Domyślam się po temacie że model ten jeździ teraz sobie w okolicach Kurska. Tam przed bitwą pola były w stanie nieskazitelnym. Trochę go na końcu przykurzysz będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

Dewastacji ciąg dalszy. Upaprałem i porysowałem sobie model.

Tylko 2 fotki bo mój aparat odmawia współpracy. Chyba matryca pada...

 

ZAPYTANIE: Czy ktoś posiada foty lub rysunki płyty nadsilnikowej za wieżyczką?

Bardzo proszę o pomoc.

 

Dotychczas ustaliłem, że brakuje mi tam haków (Tamiya je dała ale nie pokazano w instrukcji).

Musiała tam też być linia podziału płyt. Brakuje mi danych na temat zamków.

To dość rzadki układ płyty nadsilnikowej. Większość zdjęć pokazuje układ obrócony o 90 stopni.

 

pzkfIIIL-fotr1.jpg

 

pzkfIIIL-fotr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

W zasadzie ukończyłem ulepszanie. Odpuszczam sobie spód tylnych błotników.

Zbyt kłopotliwe na tym etapie do wykonania.

Nie zdołałem nic znaleźć na temat płyty nadsilnikowej więc to zasłonię "gratami" :-)

 

pzkfIIIL-fotr3.jpg

 

pzkfIIIL-fotr4.jpg

 

Zacząłem powoli malować, a właściwie zamalowywać ubytki.

pzkfIIIL-fotr5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blaszki od stuga to jest po prostu max. Jakość Edka, twardość stali...

A Eduard ma jakąś "jakość" ? To już nie te czasy, blaszki Edka do pancerki są słabiutkie.

Siatki Dragona to straszna lipa, mają za drobne oczka i w złym kształcie.

W oryginale były o wiele delikatniejsze, a oczka były w kształcie plastra miodu.

Aber jest lepszy, ale też daleki od oryginału. Bardzo dobre siatki produkuje Voyager.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mały update. Aparat miał dzień dobroci i zadziałał. Wyszło całkiem realistyczne zdjęcie.

Podmalowałem blaszki, dodałem brakujące haki i buty. Brak jeszcze sznurowadeł :-)

Teraz kolej na delikatne cieniowanie.

 

pzkfIIIL-fotr6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No detal jest super ! Mnie się teraz wydaje, że ja tylko się bawię klockami, Chociaż obserwujac kolegów, zacząłem dodawać nawet łby śrub motylkowych . Ciagle sobie powtarzam, że sklejam dla siebie:). Musze nauczyć się robić dobre zdjecia w sztucznym swietle to coś wyeksponuje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak dla odmiany wrzucę coś innego. Z pewną obawą... bo w trakcie malowania i światło z lampki.

Staram się skończyć 3 figurki z zestawu Alanger. Bardzo marnego zresztą.

Sporo części wymieniłem i uzdatniłem ale i tak pozostała połowa nadaje się do wymiany.

Zadałem sobie sporo trudu żeby minę zwaloryzować. Wyszła chyba fajnie (na ten czas tylko podkład barwny).

 

pzkfIIIL-fotr8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, za dużo od siebie wymagasz. Pozorant jet ok, jedyne, co wymaga dopracowania to jego czupryna (teraz ma taki półmatowy, "gumowaty" kolor, jak zabawki-dinozaury made in China ). Przy Twoim zacięciu chyba się pokusisz o namalowanie słoi na okładzinie Mausera ? Uchwycik miny zacny. Jesteś solidną firmą, więc ufam, iż kierunki wygięcia końcówek drutu są jak trza, podparłeś to jakimiś kwitami etc.

 

P.S. Jeśli to "Grossdeutchland 1943", też mam ten zestaw. Na minie wypada ogromne jamiszcze skurczowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.