Skocz do zawartości

King Tiger porsche 1:48 TAMKA


Tremac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowilem zalozyc pierwszy watek warsztatowy i na pierwszy ogien idzie taki tygrysek.

Co do budowy, raczej nie przewiduje jakis dodatkow (poza wlasnym wkladem).

Wiem ze wszystkie te kociaki mialy zimmerit a przynajmniej tak gdzies wyczytalem i to moze byc najwiekszy problem poniewaz zdecydowalem sie samemu go wykonac a przynajmniej sprobowac Bardzo bym prosil modelarska brac o pomoc i uwagi.

To tyle na poczatek reszta wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam Przemek.

 

Picture041.jpg

Picture042.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam fana 48-mek.

Szkoda, że nie wersja Henshel (Porsche mi się nie zbyt podoba)

 

Co do zimmeritu to może wykonasz go tak jak Reggy na swojej IV-ce?

viewtopic.php?t=15871&start=0

 

A malowanie już wybrane?

 

Będę zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bedzie to ta sama technika. Narazie jestem na etapie nauki kladzenia green stuffu co nie jest zbyt latwe dla mnie. Cale szczescie ze jak wychodzi cos nie tak to mozna poprawiac bez wiekszych strat.

Co do malowania jeszcze niezdecydowalem bo nie bedzie to jakis konkretny woz. Chodzi mi po glowie trojbarwne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

Po ciezkich bojach zimmerit polozony. Na chwile obecna nie jestem w stanie lepszego zrobic poniewaz moglo by sie skonczyc tragicznie dla modelu lub dla mnie

wszelka krytyka , pomoc, sugestie mile widziane.

 

_MG_3930.jpg

_MG_3931.jpg

_MG_3932.jpg

_MG_3934.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimmerit rewelacja, ale może troszkę za płaski? Tzn teraz wygląda super, ale weź poprawke na kilka operacji malarskich. Mi w tym modelu nieco za grubo wyszedł. Dlatego zrobiłem Porsche Tigera w 1:35 i mam dwa . Ale to był pierwszy zimmerit jaki robiłem w życiu. Teraz mam juz 3 za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach walki tygrys zaczol powli nabierac ksztaltow. Pozwolilem sobie na kilka zmian. Najbardziej widoczna sa chyba powycinane blotniki (pomijajac zimm). Jakos do tej pory nie robilem tego i nie wiem czy dobrze? Sumienie tak podpowiedzialo. Nastepnie powymienialem "klamki" we wlazach i klapach na druciane oraz dorobilem imitacje peryskopow na wiezy (na kadlubie tez dorobie) Doprowadzilem "prad" do lampy bo chyba do tego ten drucik sluzyl. Troszke mnie martwi wieza i ten bok na ktorym zamocowana jest jedna lina ze troszke tam za pusto. Myslalem co by na boki wiezy zapasowe ogniwka dac ale cos te zestawowe bardzo tragicznie wygladaja Moze ma ktos jakis ciekawy patent na to?

 

Picture168.jpg

Picture170.jpg

Picture171.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwka na wieży tylko w wersji zimowej, malowanie "Anneliese". W innych raczej nie występowały. Tak tragicznie nie wyglądają, w moim dodają uroku (odwracaja choc trochę uwagę od za dużego zimmeritu). Wrzuć jakieś maskowanie roślinne np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki ciachnąłeś nie po tej linii co trzeba niestety. Zakładka powinna być z tyłu sekcji a nie na początku. Rzuciło mi się w oczy bo sam miałem ten sam dylemat

 

powinieneś ciachać po linii zielonej:

07_08.jpg

foto by ja

 

i na dowód:

blotnik.jpg

foto z netu, również w Militariach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

author21

Dzieki za olsnienie Szkoda ze tylko w tej wersji wystepowaly bo mialem plana dorobic takie uchwyty i powiesic na nich jakies karnistry czy jakas inna szmate Swoja droga jakos nie moge znalesc jakis zdjec przedtsawiajacych oblepionego KT roznym szpejem znalezionym na wojennej sciezce a co do maskowania roslinnego bardzo ciekawa opcja tylko ze ja jeszcze lichy modelmajster jestem zeby cos takiego wykonac.

R_Mazzi

Zanim wyciolem te blotniki tez podobnie jak Ty szukalem jak to zrobic i nawet widzialem te zdjecia ale jakos mi to umknelo potem jak sobie przypomnialem to nie moglem znalesc

FILIP ;)

Zimmerit to: green stuff,Lionroar aplikator dedykowany do 1:48, plyn do naczyn, palce i troche cierpliwosci (jesli sie podobnych rzeczy wczesniej nie robilo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ze ja jeszcze lichy modelmajster jestem zeby cos takiego wykonac"

 

Nie przesadzaj, zimmerit wyszedł super. Ja co prawda bez aplikatora robiłem (śrubokręcik zegarmistrzowski) ale za nie potrafiłem tak cienko masy nałożyć, więc za grubo wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

świetnu zimmerit !!!!!! pierwszy raz widzę tak dobry na 1:48 i to samoróbkę. Mnie wyszedł dobry w 1:35, a w 1:48 za gruby. Dwa te king tigery robiłem. Samoróbki i tak o niebo lepsze od gotowców np atak. No chyba że nad gotowcem też się popastwisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Caly sekret jest tu na zdjeciu. Fakt ze przy tej skali raczej ciezko bylo by uzyskac taki efekt srobokrecikiem zegarmistrzowskim. Nawet kawalkiem fototrawionej blaszki marny efekt wyszedl (tez na zdjeciu widac ) pod wydechami. Warto jeszcze wspomnieci o plynie do naczyn ktory ulatwil w miare ciekie rozprowadzenie green stuffu a przy okaji zapobiegal przywieraniu go do aplikatora.

 

 

Picture243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor bazowy polozony i wramach cwiczen praktycznych probowalem zrobic cos co by przypomninalo bloto. Nie mam w tym zadnej praktyki.

 

Picture243-1.jpg

Picture244.jpg

Picture247-1.jpg

Moze ktos powie co nalezy przestrzegac a czego unikac przy robieniu blota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Meczenie tego kota idzie jak krew z nosa ale cos sie zaczelo dziac.

Zdecydowalem sie na trojbarwne kamo malowanie zupelnie fikcyjne troszke posilkowalem sie rysunkem z pudelka. Przyznam sie ze jest to pierwszy pojazd jaki wykonuje w trzech kolorach i jak sie do tego zabrac nie mialem zielonego pojecia. Do maskowania uzylem maskolu oraz pasty do zebow efekt widoczny ponizej

 

Picture1342.jpg

Picture1343.jpg

Picture1345.jpg

Picture1344.jpg

Picture1346.jpg

Picture1348.jpg

Picture1347.jpg

Picture1349.jpg

Kot wymaga jeszcze usuniecia resztek maskolu jak i dokladnej kompieli

Wszelkie komenty i krytyka jak zwykle mile widziana

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PWM kiedys znalazlem ktos wspominal o pascie wiec sprobowalem zupelnie niebedac pewnym efektow.

Co do malowania, widac ze slabiutko caly czas sie z tym borykam rowniez brak czasu tez daje sie we znaki bo nie ma kiedy cwiczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunieciu resztek pasty i plynu maskujacego packnolem lekko Buffem co by troszke rozjasnic. Ogolnie niezadowolony jestem z tego malowania ale pocieszam sie faktem ze nie wszystkie niemcy urodzili sie z pedzlami czy innymi pistoletami w rekach.

 

Picture1347-1.jpg

Picture1346-1.jpg

Picture1345-1.jpg

Picture1343-1.jpg

Picture1342-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Troszke ostatnio podlubalem nad tygrysem. Sporo jeszcze zostaje do zrobienia Powoli nabiera wygladu przynajmniej tak mi sie wydaje

Zdecydowalem ze bedzie to jednostka widmo bez numerow poniewaz plyny sol i set bardzo zle oddzialuja na grinowy zimmerit oraz co by kota nie zepsuc do reszty.

Rady uwagi i krytyka jak zwykle mile widziane

pozdrawiam

Przemek.

 

Picture1365.jpg

Picture1361.jpg

Picture1359.jpg

Picture1358.jpg

Picture1356.jpg

Picture1353.jpg

Picture1352.jpg

Picture1350.jpg

Picture1345-2.jpg

Picture1342-2.jpg

Picture1367.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.