Skocz do zawartości

[I&A] M1038 HMMWV Cargo/Troop Carrier w.AoA - Aca - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja sobie w projekcie zbuduję coś w tym stylu:

Irak920.jpg

 

Czyli Humvee USMC mocno obładowany klamotami, dopancerzony płytami pancernymi (to tajemnicze "w.AoA" z tytułu tematu to skrót od "with Add-on-Armor").

 

Jako baza posłuży dobrze znany model Academy (13405) M998 IED Gun Truck:

Academy-13405.jpg

 

Zasadnicza zmiana to brak stojaka z karabinem, zamiast tego będą pałąki nad częścią ładunkową, na wzór tego zdjęcia:

th_05.jpg

 

No i tutaj zamierzam trochę (chyba) nagiąć rzeczywistość. Na wszystkich zdjęciach tej wersji widać, że była "przystosowana" do przewozu żołnierzy. Mam na myśli to, że nawet przy dużej ilości załadowanych tobołków wojacy mieli gdzie usiąść i wyciągnąć nogi. Zaś ja mam zamiar załadować całą pakę dużą ilością tego i owego, choć może zostawię miejsce dla jednego, góra dwóch żołnierzy.

 

Klamoty będą pochodziły z żywicznych zestawów Legend Productions (plecaki, tobołki, skrzynki amunicyjne itp.) i Armorscale (kanistry), do tego trochę kartonów MRE i wody mineralnej. Pewnie jakiś karabinek od Trumpetera wrzucę.

 

Pozostałe zmiany to koła z Blast Models, fotele MIG Productions i radio SINCGARS Pro Art Models.

 

Podczas budowy będę zerkał na inne zdjęcia takiej wersji:

th_irak28.jpg th_irak323.jpg

 

A także na zdjęcia innych obładowanych Humvee z OIF:

th_irak740.jpg th_irak248.jpg th_irak5.jpg th_Irak768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam o kibicuję bo sam będę musiał się z tym modelikiem zmierzyć.

Cudów się nie spodziewaj To ma być model trochę relaksacyjny - odpoczynek po Dumvee. Zmiany będą, choć niewielkie - w podwoziu zrobię sprężyny z drutu, w dolnej części nadwozia usunę klocek pod radio i z jakiejś blaszki zrobię stolik. Okleję też dach nad kabiną jakąś chusteczką albo folią. Te trzy rzeczy są konieczne w tym modelu - i w zasadzie tyle (piszę o rzeczach "konstrukcyjnych", bo konieczność wymiany foteli, kół czy radia to już osobna sprawa).

Inne rzeczy, które zamierzam zmienić, to już trochę "fanaberia" - wspomniane zamontowanie pałąków i plandeki zamiast stojaka na karabin, skręcenie przednich kół i... tyle. Największa radocha to będzie obładowywanie tobołami

 

Chętnie popatrzę na warsztat Chociaż pewnie trochę poczekamy na poważniejsze prace

No i z tym może być niestety gorzej niż myślałem Do 11. lipca mam czas żeby skończyć Dumvee (mam nadzieję, że się uda). Potem czeka mnie prawie dwumiesięczna przerwa w modelarstwie, dlatego bardzo możliwe, że ten model zacznę budować dopiero we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę jeszcze zdążę przy tym modelu porobić, zanim nastanie czas głodu modelarskiego

 

Na początek jak zawsze (prawie) - podwozie:

DSCF4561.jpg

DSCF4559.jpg

DSCF4557.jpg

 

Koła Blast Models, wyciągarka Legend Productions. Dorobiłem brakujące szekle z przodu. Sprężyn nie wymieniałem - gdzieś mi wsysło drut miedziany, a nastawiłem się, że zrobię to podwozie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa drobiazgi - tylna ściana (Academy) z wyciętą klapą, w to miejsce wstawiona klapa z Tamiyi (została mi z Dumvee), plus kilka drobiazgów Eduarda. Poza tym wysoki komin - Tamiya z udziałem Eduarda:

 

DSCF4563.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki koledze Lexx'owi ( ) stałem się szczęśliwym posiadaczem kilku brakujących elementów i mogłem doprowadzić model do takiego stanu:

DSCF4685.jpg

DSCF4684.jpg

DSCF4683.jpg

 

We wnętrzu dorobione niezbędne minimum. Ścianka pomiędzy kabiną, a częścią ładunkową jest przyklejona płaską stroną do tyłu - ładunek to zasłoni. Z podobnych powodów na tylnych nadkolach nie ma wewnętrznych paneli. Dojdą pancerne płyty, złożone ławki, stelaż pod plandekę, dach i tylna ścianka kabiny.

 

Przy okazji okazało się, że Academy odlewa swoje modele w 4 różnych odcieniach piaskowego

 

Przymiarka z bambetlami:

DSCF4686.jpg

 

Dojdą jeszcze kartony na tylnej klapie oraz plecaki i worki powieszone na zewnątrz.

 

I właśnie w takim stanie model trafia na dwa miesiące na półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pora na ciąg dalszy. Oj brakowało mi tego, brakowało...

 

Z drucików otrzymanych od miłej pani kwiaciarki wygiąłem pałąki, z taśmy do maskowania zrobiłem obejmy (w oryginale przymocowane do ławek, w nie są wsuwane pałąki). Wygląda to następująco:

DSCF4911.jpg

DSCF4910.jpg

DSCF4909.jpg

 

No i tak mi się to spodobało, że zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle dawać jakąś plandekę. I właśnie tu mam pierwsze pytanie do Was - zostawić jak jest, czy dać na górze plandekę ze zrolowanymi bokami?

 

Drugie pytanie dotyczy malowania. Jest kilka wersji:

- cały pojazd w trójkolorowym kamo NATO, drzwi i płyty pancerne na zielono,

- cały pojazd w trójkolorowym kamo NATO, drzwi i dopancerzenie boków na piaskowo, płyty pancerne na zielono,

- cały pojazd na piaskowo, drzwi i płyty pancerne na zielono,

- cały pojazd na piaskowo, maska silnika w trójkolorowym kamo NATO, drzwi i płyty pancerne na zielono.

Pomóżcie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci idzie .

Ja bym plandekę dorobił. Dodała by takiego "smaczku". A co do kamo to ostatnia opcja wydaje się być bardzo efektowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model tak wyglądał jeszcze wczoraj po południu:

DSCF4976.jpg

DSCF4974.jpg

 

A tak wyglądały tobołki (jak koreczki na przyjęciu 8-) ):

DSCF4978.jpg

 

A po bardzo pracowitym wieczorze model wygląda tak:

DSCF4983.jpg

DSCF4982.jpg

DSCF4981.jpg

DSCF4979.jpg

 

Brakuje... no wielu drobnych rzeczy, zaraz sobie to wszystko wypiszę, żeby nie zapomnieć o czymś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biłem się z myślami czy robić plandekę, czy jej nie robić, aż w końcu wymyśliłem salomonowe rozwiązanie - jest plandeka i widać pałąki Mnie tam się to podoba, nawet bardzo:

DSCF5016.jpg

DSCF5017.jpg

 

Przy okazji gotowy dach nad kabiną, wklejone szyby, klosze reflektorów i zrobiony pas na pace z tyłu. Zostało pomalować ten pas, zrobić drugi - mocujący kartony, no brudzenie. Koniec widać, ale to jeszcze raczej nie w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.