Skocz do zawartości

Harley WLA Lend-Lease z moździerzem w 1/72 - scratch build


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zapraszam do kometowania moich dalszych zmagań z Harleyem WLA w skali 1:72. Tym razem powstanie on w wersli Lend-Lease (prawie jak mój model w 1:9) z zamontowanym na gondoli kosza moździerzem.

 

th_WLA-4220SideCar20Mortar20Rear_small1.jpg th_WLA-4220SideCar20Mortar20Right_small1.jpg th_WLA-42_51.jpg

Źródło Internet

 

Budowa tego modelu aż do teraz przebiegała tak samo jak w modelu Military Police, dlatego nie ma sensu pokazywać tych samych zdjęć. Poniżej widać dorobione tylne siedzenie (jak w M72) i prace nad ramą i gondolą wózka bocznego.

 

th_DSC04617.jpg th_DSC04616.jpg th_DSC04632.jpg

th_DSC04631.jpg th_DSC04624.jpg th_DSC04630.jpg

th_DSC04629.jpg th_DSC04638.jpg th_DSC04640.jpg

 

P.S. Czy możecie mi polecić jakieś figurki do scenki jak na zdjęciu wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak chcesz się bardzo pomęczyć to obsługę moździerza masz tutaj:

 

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=32

 

Ale to airfix więc jakość figurek i plastiku... hmmm... pewnie sam wiesz.

 

O niebo lepszy preiser, ale czeka Cię rzeźbienie. Pozy w sumie chyba łatwe do zaadaptowania.

 

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panzer4!

 

Zaglądałem na Plastic Soldier Review, ale figurek Preisera nie widziałem. Może dlatego, że wyszukiwałem po epokach, a nie np. producentach...

 

Jeszcze raz dziękuję - muszę jeszcze tylko namierzyć zestaw Preisera w jakimś sklepie modelarskim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambetle są gotowe, ale nie chce mi się zdjęć robić żeby pokazać skrzynki, karabin i parę innych drobiazgów. Jak skończę z kanistrami, malowaniem bazowym to wtedy podoklejam wszystko i pokażę już na pojeździe. Ale nie zaśmiecajmy wątku Marudka - koniec OT. W sprawie Sahariany zapraszam do wątku o Saharianie.

 

Co do Preisera na Plastic Soldier Review to jest kilka takich przypadków, że niektóre zestawy nie są wyświetlane w wyszukiwarce "epokowej". Lepiej szukać i w tej i w dziale "Producenci".

 

Edit: Spytaj w Jadarze - oni mają Preisera w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak widać prace posunęły się nieco naprzód. Zgodnie ze zdjęciami motorów WLA 41 i 42 znalezionymi na Scalemodels.ru na przedniej lampie założyłem osłonę zaciemniającą. Potem przyszła pora na malowanie. Całość pomalowałem kolorem Vallejo 90, a potem mieszaniną 1:1 lakierów Vallejo matt i gloss. Podłoże pod kalki potraktowałem Sidoluxem. Po nałożeniu kalek, miejsca pomalowane sidoluxem jeszcze raz psiknąłem mieszanką lakierów. Teraz do pomalowania została drobnica - rączki kierownicy, sprężyny przedniego zawieszenia, siodło kierowcy i pasażera. Potem zrobię siedzenie kosza i "duck-board" na podłogę gondoli. Jak już skończę silnik, będę mógł połączyć ramę kosza z motocyklem. Na zdjęciu niżej wszystkie części zestawione razem "na sucho".

 

th_DSC04661.jpg th_DSC04664.jpg

th_DSC04665.jpg th_DSC04668.jpg th_DSC04674.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super są te Twoje motorki. Chciałbym je kiedyś zobaczyć na żywo, ale to tak samo prawdopodobne, jak to, że zrobiłbym sam takie cudeńka.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że reakcje kolegów odnośnie Twojego ostatniego WLA zmotywowały Cię do kolejnej przygody ze scratchem. Bardzo mnie to cieszy

 

Będę gorąco kibicował, chociaż widzę, że nawet bez tego robota idzie szybko i sprawnie.

 

Powodzenia!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kornik_69 - doping kolegów zawsze motywuje. Bardzo się cieszę, że moje maleństwa się podobają, ale nie pokazuję ich z próżności dla achów i ochów. Pokazuję to dlatego, że może kiedyś ktoś złapie bakcyla... Smutno mi tak samemu strugać motorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przez weekend nie wiele zrobiłem - jestem przeziębiony i większość czasu spędziłem w łóżku. Być może dlatego tak słabo mi szło... Czy też tak czasem macie, że klej nie klei, a farba nie kryje i ogólnie wszystko czego się tkniecie to się rozpada? No to właśnie ja tak miałem. Pomalowałem tylko drobiazgi na ramie i dodałem boczne torby (w międzyczasie ułamałem gmole, mocowanie przedniego błotnika, tylne siedzenie i zgubiłem stojak serwisowy tylnego koła). Chwilę zajęło przyklejenie/dorobienie wszystkiego tak jak było... Z nowych części mam tylko siedzenie gondoli. Dziś odleję nowe cylindry (nie mam żadnego dobrego odlewu) i zrobię duck bard - żeby mieć już kosz "z głowy" (przynajmniej do czasu prac nad moździerzem).

 

 

th_DSC04681.jpg th_DSC04680.jpg th_DSC04679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak czasem macie, że klej nie klei, a farba nie kryje i ogólnie wszystko czego się tkniecie to się rozpada?

 

Ja tak mam i to nawet sobie nie wyobrażasz jak często Lepiej wyleż to ustrojstwo i zabierz się za model wtedy kiedy siły i wena pozwolą. To wyjdzie na dobre Tobie i modelowi.

 

Życzę zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wychorowałem się i mogłem ruszyć dalej z budową. Zacząłem od zrobienia porządnych odlewów cylindrów. Potem zająłem się drewnianym podestem gondoli kosza (tzw. duck board). Po pomalowaniu siedzenia i sklejeniu wszystkich części razem - kosz jest gotowy. Następnie skończyłem silnik dodając przewód filtra powietrza, przewody paliwowe i oleju, świece zapłonowe. Następnie połączyłem ramę kosza z ramą motoru. Teraz trochę żałuję, bo mogłem jeszcze przedtem wkleić zębatkę z łańcuchem napędowym i kolektor spalin, a teraz mam utrudniony dostęp. I pomyśleć, że Andrzej Ziober w każdym swoim artykule przypomina o odpowiednim planowaniu montażu...

 

 

th_DSC04694.jpg th_DSC04695.jpg th_DSC04698.jpg

 

th_DSC04697.jpg th_DSC04696.jpg

 

th_DSC04699.jpg th_DSC04700.jpg th_DSC04701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lexxer_monster_machine - cieszę się, że to co robię motywuje innych do robienia modeli motorów. Mam już model BMW R12 w 1/35 do pocięcia i zmierzenia - następny w kolejce na warsztat .

 

Konrad C - obiecałem już koledze z forum 1 sztukę, ale chciałbym mu maksymalnie ułatwić budowę (mimo, że mam odlewy - masę dodatkowych części dorabiam samemu). Dlatego kombinuję jak zrobić te dodatkowe części, żeby można było zrobić Harleya w 1:72 "prosto z pudła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.