Skocz do zawartości

Harley WLA Lend-Lease z moździerzem w 1/72 - scratch build


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może ramę poskładaj a elementy takie jak bak i błotniki do przyklejenia ?

 

A co to za frajda, jak pół modelu ktoś zrobi za Ciebie?

 

ArmiA - Sokoła prędzej czy później też zrobię (jak zdobędę materiały). A cywil... To mogłoby być nawet ciekawe . Może zrobiłbym od razu dwie Jawy - jedna dla Ciebie dokładnie taka jaką jeździsz Tylko, że potrzebowałbym zdjęcia z metrówką, i najlepiej skany książki serwisowej, gdzie rozrysowana jest rama i inne elementy. No i sporo czasu, bo zaraz po tym modelu zabiorę się za PO-2 na pływakach od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisówkę mam, więc skany to nie problem. Ja już niestety Jawą nie jeżdżę bo jakiś kretyn rozkopał polną drogę tuż za zakrętem i przy 90 km/h wyleciałem w krzaki. Ja sobie nawet guza nie nabiłem, ale motor przekoziołkował trzy razy i remont kosztowałby tyle, że taniej kupić nowy. Ale z modelarskiego punktu widzenia to nawet lepiej, bo obfotografuję Ci także szczegóły konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ramę poskładaj a elementy takie jak bak i błotniki do przyklejenia ?

 

A co to za frajda, jak pół modelu ktoś zrobi za Ciebie?

 

ArmiA - Sokoła prędzej czy później też zrobię (jak zdobędę materiały). A cywil... To mogłoby być nawet ciekawe . Może zrobiłbym od razu dwie Jawy - jedna dla Ciebie dokładnie taka jaką jeździsz Tylko, że potrzebowałbym zdjęcia z metrówką, i najlepiej skany książki serwisowej, gdzie rozrysowana jest rama i inne elementy. No i sporo czasu, bo zaraz po tym modelu zabiorę się za PO-2 na pływakach od podstaw.

 

To ja już jednego zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Kolejna perełka nam się szykuje! Zawsze oglądam Twoje motocyklowe warsztaty z ogromnym zainteresowaniem mimo, że na motorach znam się słabo To co umiesz wyczarować z niczego i to w 1/72 jest niesamowite!

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Pannonie 250 stan praktycznie oryginalny + książka itp

 

OK. Dobrze wiedzieć. Tylko ja na razie tak nieśmiało przełamuję się do cywili. Tzn. pomyślałem, że to mogłaby być ciekawa zabawa. Kiedyś ubzdurałem sobie, że będę miał całą kolekcję drugowojennych motocykli w 1:72 i na razie do tego dążę. W tej chwili skupiam się na skończeniu tego modelu i ewentualnie na opracowaniu zestawu przyjaznego dla innych modelarzy. Ale wszystko przed nami i może kiedyś zrobię też Pannonie 250. A tak z ciekawości - masz ją z koszem?

 

na motorach znam się słabo

 

Dzięki Ipkinss - ale ja na motorach też słabo się znam. Tylko raz jak byłem mały wujek przewiózł mnie swoją WSKą. A tych motorów, które zrobiłem dotąd w 1:72 nawet nie widziałem "na żywo" (może oprócz BMW R75, która kiedyś przejechała mi przed nosem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marudek jak tak lubisz robić motocykle w skali 1/72 to może pokuś sie na starą polska motorynkę ciekawie by wyglądała.

 

Mój sąsiad miał kiedyś takie pierdzikółko . Kiedyś myślałem o zrobieniu zwykłego komarka, ale motorynka mogła by być jeszcze fajniejsza. Tylko, -tak jak pisałem wyżej - minie trochę czasu zanim zabiorę się za cywile w 1:72. Zresztą ustawiła się już kolejka, a zestaw z modelem Harleya jeszcze nie gotowy. Zawsze chciałem spopularyzować skalę 1:72 w motocyklach, a teraz jest szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wracając do tematu. Po dodaniu łańcucha, kolektora spalin i kół motocykl jest już właściwie skończony. Musiałem zdjąć gondolę kosza, żeby wypoziomować osie kół (nerwowy zabieg). Teraz wystarczy zrobić moździerz i model będzie gotowy.

 

th_DSC04705.jpg th_DSC04775.jpg th_DSC04776.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.