Skocz do zawartości

Vought F4U-1A Corsair, Academy 1:72


Dzbanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na mój pierwszy warsztat na forum postanowiłem skleić mój ulubiony samolot II Wojny Światowej czyli Vought F4U-1A Corsair. Wybrałem zestaw Academy, ponieważ nigdy nie miałem jakichś trudności z modelami tej firmy. Model będzie prosto z pudła, jedyna zmiana to kalki z Techmodu.

 

Na początek szybki IN-BOX:

 

a7f058cadb8ca23fmed.jpg

117f4cc98053a327med.jpg

eec07fd6ba394a5bmed.jpg

de2febf789b5f05dmed.jpg

ca4f7e8d31cae98emed.jpg

 

Kalki przedstawiają się tak:

 

8c19dc994d99029dmed.jpg

 

I prawdopodobne malowanie:

 

867699d59c1179d7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I prawdopodobne malowanie:

 

Jedyne słuszne malowanie

 

Gdyby nie to że nie nawidzę cylindrów byłby to jeden z modeli które chciałbym mieć w swojej kolekcji. Aktualnie preferuję te po roku 60.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F8 crusader wszedł do służby w 56r (odrzutowiec)

F3H Demon służył do 62r (odrzutowiec)

Chyba że Gulus lubi łapać za słówka

Wiesz o co mi chodziło jak pisałem o cylindrach

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajnie, że będzie Corsair - trzymam kciuki i przyglądam się?

Mam pytanie - czy to ma być próba zbliżenia się do rzeczywistości czy wykonanie zgodne z instrukcją modelu i kalek?

Od razu muszę zaznaczyć, że "z pudła" tego samolotu nie zrobisz. Musisz obciąć końcówki skrzydeł.

Malowanie może być bardzo interesujące, ale fajnie byłoby dodać mu jakichś smaczków. Mam nadzieję, że będzie okazja pogłębić temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrząd matematyczny z podziałką metryczną lub calową stosowany w geometrii.Dzieci używają zazwyczaj plastikowych do wykreślania linii prostych ale występują drewniane i aluminiowe.Polecam ten ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikeP Dzięki ale wszystkie rysunki mam (instrukcja Academy i instrukcja Techmodu), dzięki za pomoc. Nawet na skrzydłach już mam mniej więcej linie do której mogę spiłować. Dzięki koledzy za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłubałem trochę przy kabinie pilota, oraz pomalowałem wnęki podwozia, reszta zdjęć jutro przy świetle dziennym.

Na razie tylko dwie fotki:

 

90aa2ef6ec30a7c9med.jpg

e1fbe342fc2a0b8dmed.jpg

 

I jeszcze fotki znalezione na necie 1834 i 1836 dywizjonu:

6eac135ccfe0d583.jpg

06349f52d1d24274med.jpg

 

 

I jeszcze pytanko:

mógłby mi ktoś podać numer farby Sky FS34424, najchętniej z Humbrola

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ja pobieram zawsze nauki u Pilexa7(ten to dopiero jest pojechany z wyśledzaniem odcieni).Kiedyś mi cały dzień szukał odcienia błękitu i czerwieni do Piaseckiego do tej pory mu wiszę browca za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.