Skocz do zawartości

su-27 seaflanker od tamiyi by hiena


Gość tomsoul

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwumiesięcznej pracy skończyłem Su-27 Seaflanker. Model w skali 1:72 od Tamiyi. Malowanie rosyjskie z 1990 roku. Jak wyszedł mi ten samolot nie będe pisał, sami to oceńcie. Jest to mój trzeci model po shermanie i MiGgu. Także jeszcze się ucze

 

9d0e26064c6cd6d6m.jpg 884490b270891430m.jpg 609fffdcce28dca6m.jpg df4d956d72d3f3e9m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny powiedz tylko czy dobrze sie go sklejało bo tez mam w planach Su-27 i nie wiem na jaki sie zdecydować. Może ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Model tamiyowskiego seaflanker dobrze mi się sklejał i nie moge mu nic zarzucić. Jedynie instrukcja a konkretnie schemat malowania jest jest dziadosko zobrazowany tzn. Bardzo trudno jest odczytać który kolor jest który. Ja musiałem się posiłkować zdjęciami bo inaczej bym chyba go nie pomalował... A oprócz tego to fajny model

Jest jeszcze seaflanker z italeri tyle że troche inna wersja(ja mam B2 a tam jest jakiś inny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny powiedz tylko czy dobrze sie go sklejało bo tez mam w planach Su-27 i nie wiem na jaki sie zdecydować. Może ktoś pomoże ?

Podobno najbardziej zblizony do oryginalu jest Airfix.

Revell i Hasegawa to ten sam model (Hasegawa). Calkiem ladny, ale o zgodnosci z oryginalem nic nie wiem (choc go mam).

O Italeri i Tamiya'i napisal juz mirage3!

 

Suczka kolegi hiena bardzo sympatyczna. Fotki - standard forumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale chyba to tej pory nikt nie wyprodukowal poprawnego Su-27K/Su-33. Sa to zwykle Su-27 z dolozonymi przednimi skrzydlami i kilkoma drobiazgami. Na zalaczonym rysunku widac glowne roznice czyli szerokosc skrzydel i rozne wymiary modulu miedzy silnikami (dolny rysunek to Su-27K/Su-33). Tez kupilem ten model ale z edycji Zwezdy i po dokladnej analizie polecial na polke. Jezeli zdecyduje sie na robienie Su-27K to kupie dobrego Su-27 a skrzydla, przednie stery i tyl kadluba beda do zrobienia prawie od zera. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Hmm... Ale czy przypadkiem model italeri nie ma lini podziału wklęsłych??? Bo tamiyowski ma wypukłe. Może się myle co do italeri...

Italeri też ma wypukłe linie, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model "Seaflankera" od Italerki to kompletna porażka, cały do przeróbki jest. Su-27 ze skrzydełkami z przodu które nijak mają się do rzeczywistości, zmienione przednie podwozie i tyle.

Mam ten model w poczekalni. Zrobię z niego zwykłego Su-27. Zmienię tylko właśnie przednie podwozie. Prosiłbym tylko o numery farb MM jakimi pomalować kamuflaż ponieważ instrukcja mówi o różnych odcieniach szarego. Mam te farby i nijak się mają do faktycznych kolorów suczki. W oryginale są (chyba) różne odcienie niebieskiego

 

http://www.globalaircraft.org/planes/su-27_flanker.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie: LINK?

 

Te szaroniebieskie są wszędzie, może takie właśnie spod linka zrobisz? Mnie osobiście bardzo się podoba, no ale decyzja Twoja. Tylko że to wersja SKM, nie wiem czym się różni, niech się mądrzejsi wypowiedzą.

 

Albo może takie: LINK

albo pustynne stąd: LINK

jak dla mnie są super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie: LINK?

 

Te szaroniebieskie są wszędzie, może takie właśnie spod linka zrobisz? Mnie osobiście bardzo się podoba, no ale decyzja Twoja. Tylko że to wersja SKM, nie wiem czym się różni, niech się mądrzejsi wypowiedzą.

Mnie też się podoba i się nad nim zastanawiałem, zobaczymy.

 

MM robi serie autentyków dla Su-27 i dla MiGa-29.

Dzięki, poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pragniecie zrobić naprawdę dobrego Su-27, to chyba nie ma alternatywy dla Airfixa/Hellera (pakują ten sam model). Jeśli chodzi o wymiary i geometrię, jest bardzo dobry (w każdym razie najlepszy z dostępnych na rynku). Posiada delikatne, wgłębne linie podziału. Wadą jest natomiast uproszczenie niektórych detali, oraz fakt, ze prezentuje najwcześniejsze serie produkcyjne. No i nie wiem jak obecnie z dostępnością. Chociaż po 'reaktywacji' modele Airfixa znów się pojawiają w hurtowniach

Hasegawa jest wprawdzie 'ładniejsza' i bogatsza w detale, ale w wymiarach skopana. Italerii/Tamiya - w sumie najgorszy z dostępnych.

zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
zrobić naprawdę dobrego Su-27

Jest, jeszcze Su 27 od Zvezdy (aktualnie też trudno dostać) ... sprawdziłem osobiście, to nie ten sam model co Italeri... co prawda też ma wypukłe linie, ale układ części na ramkach jest inny, np. ten id italeri ma odlany dziób razem z kadłubem ...

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=113432

W dodatku ten od Zvezdy ma lepiej wyglądającą ,,linie" kształt kadłuba, ten od Italki wydaje się jakby był za k rutki...

Co do Su 27 Sea flanker ze skrzydełkami z przodu... to Tamiya robi faktycznie z wypukłymi liniami?? To znaczy w zasadzie warto kupić Su 33 Zvezdy i mamy to samo, tylko taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.