Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk I Tam 1:48


Timi

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw Tamiyja plus Part plus dużo innego złomu kalki firmowe.

Model jest w 99.9% skończony, musze tlyko przemalwać go satynem bo teraz jest pomalowany matem Pactry i tak szaro wygląda;/

 

pozdrawiam

miłego oglądania i miłej krytyki

 

 

spi34lf.jpg

 

spit15un.jpg

 

spit21nt.jpg

 

spit46bs.jpg

 

spit51vn.jpg

 

spit69xo.jpg

 

spit77cr.jpg

 

spit84gt.jpg

 

spit99fu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już napisałem, że bardzo mi się podoba. Może ciut za brudny jak na mój gust ale ogólnie pełen czad. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba mu jednego skrzydła od spodu zapomniałeś pomalować

 

Dwie rzeczy:

1 Brakło farby

2 Sprężarka padła

 

jutro postaram sie wstawić lepsze foty modelu z poprawionymi błędami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Brakło farby

2 Sprężarka padła

Ty na serio? A ja bylem przekonany, ze tak mialo byc... Nie odzywalem sie nic, bo sie na tym nie znam... Khiehie... A model wykonany super. Nad tymi otwartymi lukami kaemow to chyba troche posiedziales, co?

Jedna tylko rzecz mnie daje do myslenia. Moze to kwestia oswietlenia, ale wydaje mi sie, ze ciemniejsze pregi kamo zbyt malo sa widoczne na jasniejszym tle. No chyba, ze tak tez mialo byc... Bo jak napisalem wyzej, nie znam sie na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Brakło farby

2 Sprężarka padła

Ty na serio? A ja bylem przekonany, ze tak mialo byc... Nie odzywalem sie nic, bo sie na tym nie znam... Khiehie... A model wykonany super. Nad tymi otwartymi lukami kaemow to chyba troche posiedziales, co?

Jedna tylko rzecz mnie daje do myslenia. Moze to kwestia oswietlenia, ale wydaje mi sie, ze ciemniejsze pregi kamo zbyt malo sa widoczne na jasniejszym tle. No chyba, ze tak tez mialo byc... Bo jak napisalem wyzej, nie znam sie na tym

 

nie no żartuje tam ma być

Nad lukami spędziłem pare dni, ale wiele dużej sedziałem nad całym wnętrzem i tymi wręgami

 

jutro zrobie lepsze zdjecia przy dziennym świetle to bedzie lepiej to widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze o jedna rzecz spytam. Sie czegos dowiem moze przy okazji. Czemu tak mialo byc?

 

z tego co wiem to jest kmuflaż " Day- night" więc domyślam się żeby zmniejszyć widoczność w nocy szczerze nie zgłębiłem nigdy tego tematu al bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajniutki i podoba mi się , ale :

-jest za bardzo matowy , czym go zmatowiłeś czy przepadkiem nie zrobił Ci się efekt tz. "mąki"

-anteny są troszkę nie fajne

 

I pytanie kokardy malowałeś , czy ciąłeś kalkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matow jest bo pomalowałem go matem pactry i nie doś ć ze jest matowy to jeszcze zszarzał ale jak naprawie sprężarke to pomaluje satynem, to wtedy zapodam nowe zdjęcia

Linki anteny są już poprawione , znaczy sie naciągnięte

Aha kokardy to ponacinana kalka, po zastosowaniu płynów mr.gunze klek Tamiyji nie widać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze o jedna rzecz spytam. Sie czegos dowiem moze przy okazji. Czemu tak mialo byc?

 

z tego co wiem to jest kmuflaż " Day- night" więc domyślam się żeby zmniejszyć widoczność w nocy szczerze nie zgłębiłem nigdy tego tematu al bardzo mi się podoba

 

No to ja może deczko wyjaśnie

1. Zgadza się to Day-Night z tym że nie służyło to zmniejszeniu widoczności maszyny

2. Słuzyło to jako element szybkiej identyfikacji dla własnej OPL(która za przeproszeniem "waliła" do wszystkiego co się rusza jak każda zresztą bez wyjatku) coś jak Invassios Dropps po D-Day do sierpania 44 czyli do utworzenia 2TAF ale to już zupełnie inna bajka

zaintereowanych odsyłam tu

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8468

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, mam nadzieje lepsze zdjęcia robione w naturalnym świetle

 

11za4.jpg

 

22la.jpg

 

31tj.jpg

 

Chyba nie za bardzo wyszło zresztą spójrzcie sami i powiedzcie czy może tak być czy nie bo jak nie to już lipa bo raczej nie poprawie

 

48mm.jpg

 

55xo.jpg

 

65gr.jpg

 

 

pozdrawiam i czekam na krytyke

 

aha lusterko mi zginęło podczas robienia zdjęć i wcieło A antenki jeszcze 3 dni temu były naciągnięte, nie nwiem czemu zrobiły się takie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie mi sie tam podoba ale mam trzy uwagi

Pozwolisz że posłużę się zdjęciem2454397d196b2b5d.jpg

1.To jest wlot do powietrza do gaźnika więc czemu zrobiłeś go ochlapanego olejem?

2.No troszeczkę przesadziłeś(patrz zdjęcie* co prawda to inna wersja ale otworki te same ) ale nie jest jeszcze tragicznie

3.To jest chłodnica cieczy chłodzącej silnik czyli Glikolu, który nie powinien zapaćkać tak skrzydła chłodnica oleju to ta mniejsza o owalnym przekroju

 

 

*

f6db069642fabde7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.