Skocz do zawartości

IVECO-Magirus DLK 23-12


janex

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam kolejną budowę. Tym razem będzie to model iveco magirus. Model ten też będzie składany prosto z pudła. Nie będę się więcej rozpisywał tylko daje foty.

 

Na koniec budowy model powinien wyglądać tak:

I3784.jpg

 

A tu foty tego co już zrobiłem. Nie jest tego dużo ale zawsze coś.

 

88612e787a63d9b4.jpg

761fd37ce0ac80ee.jpg

013efb4d0b7c9898.jpg

45620caf1da7a705.jpg

b1d1c8ae0fa90fd3.jpg

932e363672a1e531.jpg

a5627de92fa22377.jpg

258a31b7991a23fe.jpg

b9d62d796dddf1f3.jpg

075fa91aaa801b25.jpg

7f2fb0e57bad7672.jpg

85010859c10b1f2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Oooo Janex, będę śledził twoją relację bardzo szczegółowo.

Też ten model trafi u mnie na warsztat. Ale jak w połowie przerwiesz relację, a następnie pokarzesz już gotowy model to będę zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek tylko się nie spiesz! Ja drabiny też nie zabieram do Rudy

 

Powodzonka w budowie!

 

Ps. Jeśli będziesz chciał ją zrobić w polskim malowaniu, to służę pomocą w kwestii zdjęć i oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż byś miał zamiar zrobić otwierane schowki bo chyba po to poszukujesz osprzętu Tak nawiasem mówiąc też mam w szafie ten model wiec chętnie będę tu zaglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząć na te posty zainspirowałeś mnie Mój następny model to włąśnie magirus ale ... napewno nie jako straż straż pójdzie na innego konia z italeri.

 

A i zajmuję miejsce na widowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękna sprawa bardzo wdzięczny temat do własnej inwencji modelarskiej.

Proponuję Ci, abyś zastanowił się jeśli już masz plan robić otwierane skrytki, czy nie warto by przerobić nieco podpory?? w zestawie są one niestety przewidziane jako wysunięte do sprawienia parku drabinowego, przeróbka generalnie nie za wielka, a ile później "radości" hehehe. Co do wyposażania samych skrytek... fajny temat bo praktycznie w tym akurat aucie można władować nemal wszystko, co jednostka to inaczej. U nas na JRG mamy niemal identyczny wóz jak ten model, park drabinowy i podstawa parku to magirus identyczna wer. podwozie na jelonku. Jak byś potrzebował zdjęć szczegółów daj znać, zrobię i podeślę.

Co do Twojego modelu, to pokusił bym się o pousuwanie nadlewek w niektórych miejscach, ale akurat w tym przypadku to mały "pikuś".

 

Powodzenia w budowie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ramę, silnik, tłumik i inne duperelki pomalowałem już podkładem. Mam jeszcze parę miejsc do przeszlifowania, gdzieniegdzie widać łączenia dwóch części wiec muszę to poprawić i jeszcze raz w niektórych miejscach psiknąć podkładem ale to co już zrobiłem to pokażę.

 

f77e3b15727881f9.jpg

 

4a68709542b9e908.jpg

 

86986bed66a5bb00.jpg

 

95c8f87b18cdd382.jpg

 

1ca00410453fb4b8.jpg

 

feac3116ecf8a63f.jpg

 

f5de128eb58d89e0.jpg

 

502a97cd59e999c9.jpg

 

cab87bd45556e530.jpg

 

879c46456c825a3c.jpg

 

dbdd9afec949dc74.jpg

 

c87912058d44eb66.jpg

 

080a703a3ffc5b5f.jpg

 

 

Co do okablowania to może będzie jeszcze nie wiem na pewno bo jak na razie czekam na foty od kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wrescie czekałem na taką relację trzymam kciuki.

Mój co prawda sklejony a le spiepszony niestety, robiłem mu kabelki ale wyszło nie zaciekawie.

Czy masz zamiar zrobić liny które wysuwają drabine ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał poprawić ten hol. A co do lin to kto wie może tak. Tylko jak to potem jest jeśli bym rozsunął drabiny to te liny były by ciągle napięte czy były by luźne a może nie dało by się rozkładać drabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Linki oczywiście można zrobić ruchome i zaznaczam, że w każdym położeniu drabki sa one napięte bez względu na to czy jest sprawiona czy nie. Inaczej już maluje się samo wykonanie linek i bloczków... wyższa szkoła jazdy, chociaż w tej skali można już jakoś sobie poradzić. Ja osobiście w moim modelu wykonywanym jakieś... 10 lat temu pominąłem szczegół lin oraz czegoś, czego nie mogę sobie wybaczyć...

czyli nie przerabiałem podpór, co aż prosi się w tym modelu oraz... dziwnie wygląda sprawa ustawienia samego parku drabinowego w różnym położeniu... w siłownikach są otworki w które trzeba wetknąć kołeczek... lipa straszna, wygląda paskudnie, można by pokusić się o wykonanie atrap siłowników w dosyć ciasnym pasowaniu i było by ok...

 

edit: przyszło mi do głowy jeszcze inne rozwiązanie, wykonać atrapy linek tzn na bloczkach, nie łączyć ich w tzw. całość przez bloczki, nie będą ruchome, ale i tak będą wyglądać bardzo realistycznie, bez względu na to czy drabina będzie sprawiona czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ale dawno tu nic nie pisałem. Prace idą bardzo powoli ale do przodu nie cofam się Na razie kabinę pomalowałem podkładem jestem zadowolony z efektu malowania choć nie wiem czy jeszcze raz nie położę podkładu sami oceńcie.

 

7e0345bb06fb2108.jpg

 

0ec0b0f909a28a8d.jpg

 

6b162dcad96a8de4.jpg

 

86098df69617c746.jpg

 

b1fb397eefa7882e.jpg

 

7f6cd6a21d49590a.jpg

 

Ramę pomalowałem już kolorem ale muszę jeszcze ja raz malnąć zrobię to może dziś wieczorem, felgi już sklejone czekają na podkład też najprawdopodobniej psiknę je dzisiaj. Wiec kolejna aktualizacja (jak dobrze pójdzie) będzie jutro. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy bok kabiny - na dach jest niedoklejony lub jest tam jakaś rysa Tak samo tylna ściana, z lewej strony wygląda na niedoklejoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kabinę poprawiłem i pomalowałem jeszcze raz podkładem wygląda to o wiele lepiej. Rama już pomalowana, silnik i inne tam duperele też sami zobaczcie i oceńcie. Oczywiście silnik jeszcze nie skończony.

 

be39839896b60717.jpg

 

55684bce2eb2839c.jpg

 

ddd6ac8183970b0c.jpg

 

d7015f88be8012c0.jpg

 

04c0814a6aa433fd.jpg

 

022b0344de8e6af0.jpg

 

58a00203e150cac5.jpg

 

f5bf0fc3dccde43b.jpg

 

86d8b2d37a9b2a7a.jpg

 

74bd598a94e87d7f.jpg

 

Czy przy ramie muszę jeszcze coś malować czy może tak zostać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.