Skocz do zawartości

M1 Panther II (Dragon 1/35)


Barthass

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś mając za dużo wolnego wziąłem się za sklejanie. Za cel wziąłem sobie model M1 Panther II z Dragona . Model będzie wykonywany prosto z pudła na konkurs w Poznaniu . Jak na razie zero problemów, właściwie to sam się składa , zero szpachlowania , i w ogóle bardzo dobrze. Oto efekty dzisiejszego dnia pracy:

 

SPM_A0476.jpg

 

SPM_A0477.jpg

 

SPM_A0474.jpg

 

SPM_A0473.jpg

 

SPM_A0482.jpg

 

SPM_A0485.jpg

 

SPM_A0487.jpg

 

SPM_A0488.jpg

 

SPM_A0484.jpg

 

SPM_A0492.jpg

 

SPM_A0486.jpg

 

SPM_A0480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz robil z "mine rollerem" czy "mine plowem"

 

Niestety Dragon nie daje możliwości wyboru, w zestawie jest tylko "mine roller" . Czyli chcąc niechcąc jestem zmuszony do jego zamontowania , nie ukrywam, że z "mine plowem" Pantera bardziej mi sie podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Jedyne, ale poważne "ale" mam, co do anteny - którą wstawiłeś zestawową i widać na niej, ślad po odcięciu z ramki (fotka numer 2) Najlepiej, utnij tą po prawej patrząc z tyłu i wstaw jej odpowiednik z cienkiego drutu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Jedyne, ale poważne "ale" mam, co do anteny - którą wstawiłeś zestawową i widać na niej, ślad po odcięciu z ramki (fotka numer 2) Najlepiej, utnij tą po prawej patrząc z tyłu i wstaw jej odpowiednik z cienkiego drutu.

 

Już wcześniej myślałem nad wymianą tej anteny, przy odcinaniu z ramki trochę się pogięła , co widać na ostatniej fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nastąpił ciąg dalszy. Kadłub jest już właściwie w 90% gotowy . Zrobiłem gąsienice (nie są jeszcze przyklejone ) , uchwyt do trału , miejsce, w którym oryginalnie była wieża M1 , oraz tył (niestety silnika z przyczyn wyższych nie będzie ) . Żadnych trudności przy tym nie napotkałem. Pozostało mi jeszcze szpachlowanie niektórych miejsc (np, styk tylnej części kadłuba z boczną częścią tegoż) , boczne fartuchy oraz oczywiście trał.

Fotki z postępów :

 

SPM_A0500.jpg

 

SPM_A0504.jpg

 

SPM_A0515.jpg

 

SPM_A0503.jpg

 

 

SPM_A0501.jpg

 

 

SPM_A0502.jpg

 

SPM_A0506.jpg

 

SPM_A0510.jpg

 

SPM_A0511.jpg

 

SPM_A0512.jpg

 

SPM_A0513.jpg

 

SPM_A0507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory pięknie mam tylko jedno ale...gąski...wydaje mi się, że odległość między gąskami a kadłubem i miejscem gdzie będą boczne fatuchy, jest różne z obu stron. Albo to tylko wina zdjęcia i mojego "kreciego wzroku"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale...gąski...wydaje mi się, że odległość między gąskami a kadłubem i miejscem gdzie będą boczne fatuchy, jest różne z obu stron. Albo to tylko wina zdjęcia i mojego "kreciego wzroku" Smile

 

To nie wina twojego wzroku, ale tak jest, ale dlatego, że gąski nie są jeszcze na stałe przyklejone, tylko lezą luzem na kołach i się przesuwają tu i ówdzie. Po przyklejeniu wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPM_A0511.jpg

 

Popraw mocowanie liny metalowej do plastikowego ucha, bo jest brzydko. Zmień antenę, ponieważ jeszcze bardziej pokrzywiła się. Tak jak pisałem: albo z drutu, albo rozciągnij nad zapalniczką kawałek starej ramki od części. W kilku miejscach, widać niezbyt dobrze oszlifowane części, po odcięciu od ramek. Poza tym spoks - ładny pojazd się szykuje. Wrzucaj jaśniejsze fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mocowanie liny metalowej do plastikowego ucha, bo jest brzydko. Zmień antenę, ponieważ jeszcze bardziej pokrzywiła się. Tak jak pisałem: albo z drutu, albo rozciągnij nad zapalniczką kawałek starej ramki od części. W kilku miejscach, widać niezbyt dobrze oszlifowane części, po odcięciu od ramek. Poza tym spoks - ładny pojazd się szykuje. Wrzucaj jaśniejsze fotki.

 

Spoko, wszystko to mam na uwadze. Antenę na pewno wymienię , to nie ulega wątpliwości, wręcz nie mogę na nią patrzeć , ucho oczywiście tez poprawię , to cholerstwo za nic nie chciało pasować do liny (lina za gruba) . No i oczywiście przed malowaniem przeszlifuje i zaszpachluje niektóre miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo Ci się maluję gąsienice jak już są wklejone do całego modelu przed malowaniem Ja zawsze gąski maluję oddzielnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, widocznie miałem chwilową wadę wzroku, dzięki za wyjaśnienie ale wiesz, niektórzy tak robią i mnie to wciąż zastanawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski zdejmę przed malowaniem, i właśnie dla tego nie są przyklejone jeszcze . W sumie, to mógłbym je pomalować już po przyklejeniu do kół, ale nie lubię sobie komplikować roboty , więc maluje je osobno

W sumie to malowanie już dziś zacząłem (pomalowałem wanne kadłuba i koła , fotki jutro )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanko pudełkowe, czy szukałeś jakiś fotek

 

Pudełkowe , fotek dużo nie ma , bo w służbie są zaledwie 4 takie pojazdy, i do wszystkich czterech Dragon dał kalki , mój będzie z 9 batalionu saperskiego, z operacji iracka wolność z 2004 roku , tu fotki pojazdu, który robię :

http://www.primeportal.net/apc/russ/iraq_m1_panther2.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo, dawno mnie tu nie było

Całość M1 poskładałem już do kupy , mine rollery również, pozostało już tylko pomalować, czyli zabawa dopiero się zaczyna

Podwozie i koła wstępnie pomalowane, gąsienice również , jeszcze trzeba trochę nad nimi popracować. Trudności sprawiło mi przyklejenie bocznych fartuchów , ale dałem radę

 

Parę fotek z postępów :

 

SPM_A0547.jpg

 

SPM_A0548.jpg

 

SPM_A0550.jpg

 

SPM_A0553.jpg

 

SPM_A0555.jpg

 

SPM_A0556.jpg

 

SPM_A0557.jpg

 

SPM_A0559.jpg

 

SPM_A0561.jpg

 

SPM_A0562.jpg

 

SPM_A0564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.