Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. I Ausf.B DAK Italeri/ESCI 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wreszcie finał

 

1dd6e268fd4cce63.jpg

 

 

Wątek warsztatowy z opisem budowy można oglądnąć tutaj:

viewtopic.php?t=9646

 

Model pomalowałem nasępująco: jako pierwszą warstwę farby psiknąłem ciemno szarym Tamiji, następnie piaskowym Vallejo. Do brudzenia użyłem łoszy i filtrów MIGa, pigmentów, zestawu "pudrów" Tamiji, obicia i detale emalia Humbrol.

0e2b8fc2d9885ed8.jpg

1a760e8ff664b6c6.jpg

043ca32c65c1324b.jpg

67054fe4f415b16e.jpg

24c196dffa78cb3e.jpg

8ce06aacc403ad84.jpg

3d6336e4a2288a00.jpg

47c4b12b4b390476.jpg

ad9d41675b361f24.jpg

c39834076b561de4.jpg

0252294fb233c3f8.jpg

df60adc9c1076ea4.jpg

f95db67b98e6531c.jpg

2f0eb0069dc957c6.jpg

 

Zapraszam do komentowania!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię klimaty DAK, a szczególnie ich początki. Co do Twojego modelu to trzasnąłbym mu więcej odprysków fabry spod których wystawałby panzegrau ( w szczególności na kołach). Mam pytanie jak ocenisz Migowski wash? Lepszy niż ten sporządzany domowymi sposobami? Czy nadaje się on do nałożenia na farby akrylowe?Pozdrawiam!

PS: Osłona tłumika chyba nie powinna być rdzawa (ewentualnie troszeczkę). Oznaczenia (dywizji, krzyże) chyba były nakładane na p kolor panzegrau, coby się nie zlewały z żółcią afrykańską? Jak się mylę niech mnie piorun trzaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

trzasnąłbym mu więcej odprysków fabry spod których wystawałby panzegrau ( w szczególności na kołach).

W tym wypadku starałem się dawkować obicia itp.cuda bardzo ostrożnie - model jest naprawdę malutki i nawet niewieka przesada popsuła by efekt. Koła to jeden ze słabych punktów modelu - np. nie posiadają one bowiem zaznaczonej granicy między obręczą a bandażem gumowym: to musiałem wymalować samemu. Umówmy się że pojazd jest przemalowany niedawno i nie zdążył się jeszcze mocno styrać

 

Mam pytanie jak ocenisz Migowski wash? Lepszy niż ten sporządzany domowymi sposobami?

Wydaje mi się że jakichś drastycznych różnic nie ma, natomiast ma co najmniej jedną zaletę (przynajmniej dla mnie ) - jest już gotowy pod ręką i zawsze taki sam! Nie wchodzi w reakcję z akrylami czy emaliami.

 

Osłona tłumika chyba nie powinna być rdzawa (ewentualnie troszeczkę).

Pierwotnie była ale później się mi utytłała i tak już zostało . W orginale była to siatka, więc może mogło się zdarzyć że rdzewiała dość szybko

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Oznaczenia (dywizji, krzyże) chyba były nakładane na p kolor panzegrau, coby się nie zlewały z żółcią afrykańską? Jak się mylę niech mnie piorun trzaśnie.

 

A z tym to bywało różnie:

 

f34886e8e1532850.jpg

9c171be58f3142bd.jpg

06b2bafdc9b1f86e.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orginale była to siatka, więc może mogło się zdarzyć że rdzewiała dość szybko

 

Gwoli ścisłości, nie siatka, a osłona z blachy perforowanej (to zasadnicza różnica, jeżeli patzreć chociażby na proces wykonania rzeczywistego elementu, zresztą chyba nie widziałeś tłumika w osłonie z siatki ogrodzeniowej... ) . Jeszcze z kwestii merytorycznych (ale to już nie Twoja wina) - ilość zębów na kołach napędowych jest "ciut" za mała.

 

A odnośnie samego modelu - ogromny plus za temat. Ciągle powtarzam, że jednynki (szczególnie wersji B - i za to jeszcze większy plus) to najładniejsze konstrukcje Panzerwaffe. Bardzo podobują mi się obicia "przechodzone" na krawędzi włazu wieżowego. Mam fazę na

DAK- barwy, więc dostajesz już trzeci, mega, plus. A czwarty (żeby było okrągło) za skalę - chociaż nie widać tutaj samoróbek/przeróbek, a detale nie są zbyt finezyjne, panzerek jest śliczny jak "35-tkowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym "styraniem" (cokolwiek to znaczy) odbiło Wam, chyba jeszcze jesteście pod wpływem pewnych modeli

Po co Temir wstawił zdjęcia ? Gdzie tam setki obić widzicie ? Wiecie jaką żywotność miała taka "jedynka" na froncie ?

Co innego realia, co innego modelarstwo. Temat wałkowany setki razy. Gdyby robić faktycznie wszystko "realnie", na cholerę washe, suche pędzle itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.