Skocz do zawartości

Grumman F6F-5N Hellcat - Eduard 1:48 - Zero Killer


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Przeglądając inne warsztaty w konkursie zimowym rosła we mnie chęć spróbowania czegoś innego.

Jako fanatyk Japonii kupiłem A6M5 Tamiyi i blachy z Eduarda, ale potem wydało mi się to za trudne na pierwszy raz.

Dokupiłem więc Hellcata z Eduarda, model jednolicie granatowy powinien ułatwić sprawę i blaszek mniej.

Tak naprawdę będzie to mój pierwszy samolot. (Plastyki i Revelle 1:144 z którymi miałem kontakt lata temu, nigdy nie sklejone do końca ani nie malowane się nie liczą.)

 

DSCF2223_zpsctz8foid.jpg

DSCF2224_zpsgqhxahaf.jpg

DSCF2225_zps3bwby7io.jpg

DSCF2226_zpsovazg1sh.jpg

 

Kalkomanie Cartografu.

 

DSCF2227_zpswdtnb7vu.jpg

 

Zamierzam złożyć okładkową wersję, znalazłem nawet jakieś zdjęcia.

 

Grumman-F6F-5N-Hellcat-VMFN-541-FN59-Falalop-Island-Ulithi-Atoll-May-1945-02_zpsvg7nmfe7.jpg

1381253493_1334429656_F6F-5N-FN59_2_zpssozpi3gd.jpg

VMF-541-08_zpsagu88xq3.jpg

F6F-5NHellcataircraftofVMFN-541isonPeleliuwithnightradar1944_zpsudjx6mqi.jpg

 

Jakoś nie mam przekonania to mocno matowych samolotów, będę chciał zrobić go w połysku.

 

9455199724_932ea9f883_b_zpsyvfjmlxk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ruszyłem.

Usunięte seryjne tablice, czekają na podkład.

 

DSCF2239_zpsqz1ynmzg.jpg

 

Fajnie to wyszło, niektóre elementy były rekordowo małe jak na moje doświadczenie.

Podczas malowania popsułem powierzchnie fotela, jutro przeszlifuje, pomaluje i można te elementy skleić.

 

DSCF2250_zpsbuojwigl.jpg

DSCF2246_zpsmbhgvyaz.jpg

DSCF2248_zpsblntqlti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania to mocno matowych samolotów, będę chciał zrobić go w połysku.

Najzupełniej prawidłowe rozumowanie. Podaję za TBiU nr. 116:

"3) schemat obowiązujący od 22 marca 1944 roku, nakazujący malowanie wszystkich powierzchni zewnętrznych farbą błyszczącą ciemno granatowo-morską ANA 623 Glossy Sea Blue, będącej błyszczącą wersją farby użytej poprzednio na powierzchniach górnych samolotu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mało się przyłożyłem do porównania zdjęcie z kolorem, zobaczę jutro.

 

To Gunze C27.

 

Edit:

Wychodzi, że faktycznie za żółty, nie potrzebnie zaufałem instrukcji.

Jednak zostawię tak ponieważ po włożeniu w kadłub będzie mało światła i zniweluje to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Połówki kadłuba skleiłem już jakiś czas temu.

Spędziłem dziś trochę czasu na szlifowanie łączeń, po szlifowaniu trzeba było odtworzyć linie, a potem mi strzeliło to łba robić nity, robiłem zwykłą igłą. Na dziś mam gotową połowę i ręka musi kilka dni odpocząć.

 

DSCF2817_zpsnnenhmwe.jpg

DSCF2818_zpsblpbeamw.jpg

 

Następnie wykonałem trochę nieprofesjonalny ruch, ale to jedna cienka warstwa więc nie zaszkodzi, a teraz wiem, że miało to sens i że efekt pod farbą nie zniknie.

 

DSCF2819_zpssi4wveci.jpg

DSCF2820_zpsf828zwjp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.