Skocz do zawartości

PZL-8 II 1:48


krosto

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.

Też mnie nęci, cena trochę zaporowa. Ciekawi mnie jak model wygląda merytorycznie - czy trzyma wymiary kadłuba i skrzydeł. Za tę cenę chciałbym model bez konieczności skracania/przedłużania kadłuba i skrzydeł.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkoś tak bez reklamy i po cichu na Allegro sie pojawił

 

Pewnie pojawił się cicho i bez reklamy, bo firma Yellow Box znana jest z nierzetelności ... Kupiłem od nich na E-Bayu Kobuza w 72 i pomimo wpłaty pieniędzy modelu nie otrzymałem, na maile nie odpowiadają ...

Wysłałem też maila do ich sprzedawcy z Allegro, odpowiedział mi, że przekazał mój list do Yellow Boxa, ale jakoś nie odpowiedzieli ... i tak firma Yellow Box za 125 złotych ma ode mnie dożywotnią antyreklamę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To, że wysyłka będzie po świętach to akurat WB pisał wcześniej, jakoś nie widzi mi się, żeby zajączek zawijał te modele w sreberka, co innego świstak ...

Jeśli chodzi o P.1 to jestem spokojny że dotrze. Przy P.8 Yellow Box można czekać i dwa lata po zapłacie i się nie doczekać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wysyłka będzie po świętach to akurat WB pisał wcześniej, jakoś nie widzi mi się, żeby zajączek zawijał te modele w sreberka, co innego świstak ...

Jeśli chodzi o P.1 to jestem spokojny że dotrze. Przy P.8 Yellow Box można czekać i dwa lata po zapłacie i się nie doczekać ...

 

Witajcie.

Dlatego P.8 warto kupić na Alledrogo, z Częstochowy'

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Techmod to to nie jest ale wstydu też nie ma, ew logo na śmigło do poprawki, to chyba ratier był?

W nim było na 100% Ratier.

Zastanawia mnie ta tablica przyrządów...trochę jakby dolna część to fantazja czyjaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z wczoraj

Dzisiaj walczymy z pakowaniem i sortowaniem części. Dziękujemy za ogromną liczbę zamówień!!! Jutro idą pierwsze wysyłki,nie wiemy jeszcze jaka część zamówień zostanie wysłana. Będą wychodzić w kolejności zamówień i płatności. Większość płatności już dotarła do nas przelewami, niektóre jeszcze nie zostały kliknięte w systemie sklepu, prosimy o cierpliwość!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem info o zrealizowaniu (jak rozumiem- wyslaniu) zamowienia!

 

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie produkcji, mam nadzieje, ze mnie nie zawiedzie:)

 

Ja też dostałem info na skrzynkę Nie mogę doczekać się poniedziałku jak nigdy

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od dziesiątej rano jestem szczęśliwym posiadaczem P.1

Z ciekawości usunąłem kostki wlewowe silnika i wszystkich części kadłuba. Wszystko składa się jak klocki lego!

Już wiem co będę robił w długi weekend

Nie mogę doczekać się już P.6 i P.8 z ARMA HOBBY Ta P.8 to jaka ma być wersja?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko wychodzi mi, ze cz. 12 lub 13 sa o ok. 1-1,3mm za dlugie albo kadlub cz. 21 o tylez samo za krotki.

 

Sam kadlub u mnie jest wzdluznie skrecony, niestety.

 

Ja też tak miałem i szlifowałem cz.12 od przodu aby się zgrywała z cz.20

Na krawędzi natarcia na skrzydłach są płytkie linie podziału blach i bałem się, że znikną przy szlifowaniu. Trochę chciałem je pogłębić i powyskakiwały pęcherze gdy tylko naciąłem głębiej linię. Tam gdzie są kanały wlewowe na częściach zaraz przy powierzchni są pęcherze powietrza. Trochę szlifniesz powierzchnię i się pojawiają. Ja tak mam na skrzydłach i podwoziu akurat na krawędzi natarcia gdzie najwięcej widać :(

Jeden zastrzał miałem dobrze odlany z linią odcinania, a pozostałe trzy zlane z kostką wlewową i oczywiście znowu pęcherze na krawędzi od strony kostki wlewowej Lotki do skrzydeł za długie.

Ale jak sobie składam na sucho cały kadłub z podwoziem to nie mogę się napatrzeć na sylwetkę samolotu. Wynagradza wszystko Muszę kupić jeszcze dwie i przerobić na inne wersje Ciekawe czemu nie zrobili nitów?

Kalkomanie mam wydrukowane na niebieskim papierze więc do momentu położenia kalkomani na model nie będę wiedział jaką farbę dobrać. Kolega na innym forum ma na białym papierze wydrukowaną kalkomanię i kłopotu z dobraniem koloru nie będzie miał.

Model tak spasowany, że nie przewiduję użycia szpachlówki (nie licząc pęcherzyków powietrza które zakleję cyjanopanem) W stosunku do innych żywic które sklejałem to składa się P.1 jak klocki.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takoż, nie pisalem o tym, bo i tak skręcenie kadluba jest wadą najpowazniejszą i trudno (o ile w ogole, bo tyl kadluba jest pelny i krotki) naprawialną.

 

Czekam na odpowiedź producenta na moją reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem zwichrowany kadłub i w 3 sekundy naprawiłem. Wystarczy go włożyć pod strumień ciepłej wody z kranu i doprowadzić do prawidłowego położenia. Nie wiem jaki jest wypełniacz w tej żywicy, ale momentalnie żywica reaguje na temperaturę.

Na spodzie kadłuba nie miałem uskoku tylko poszarpane wgłębienie wzdłuż całego kadłuba(ale nie od kanału wlewowego) Zalałem superglu i po paru minutach wyszlifowałem i jest spoko.

 

W stosunku do modeli żywicznych do tej pory klejonych to spasowanie P.1 jest bezproblemowe

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważyłem się i poprawiłem to skrzywienie, wyszło raczej ok, choć i tak wolałbym, aby w modelach za 160 złotych pierwszą czynnością modelarza nie musiałobyć prostowanie krzywego kadłuba:)

 

Poza tą wadą model naprawdę robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie Może więcej rozwagi. P8 to nie P1 i producenci różni więc nie mieszajmy wątków, tym bardziej że wątek o P1 jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odgrzewam temat, ale rzecz dotyczy firmy YellowBox i tutaj narzekałem na to, że nie dostałem od nich zapłaconego Kobuza ... no i muszę się podzielić miłą niespodzianką ze strony firmy

Otóż zupełnie niespodziewanie otrzymałem przesyłkę z Kobuzem

Model ładnie odlany, nawet odlewy skrzydła bardzo dobrej jakości, w zestawie dwa kadłuby - kadłub Kobuza i poprawny kadłub do P.11c, który na pewno można wykorzystać do Azura ...

W tej sytuacji mogę powiedzieć dziękuję i liczę na realizację zapowiedzi dotyczącej kolejnych modeli i konwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat, ale rzecz dotyczy firmy YellowBox i tutaj narzekałem na to, że nie dostałem od nich zapłaconego Kobuza ... no i muszę się podzielić miłą niespodzianką ze strony firmy

Otóż zupełnie niespodziewanie otrzymałem przesyłkę z Kobuzem

Model ładnie odlany, nawet odlewy skrzydła bardzo dobrej jakości, w zestawie dwa kadłuby - kadłub Kobuza i poprawny kadłub do P.11c, który na pewno można wykorzystać do Azura ...

W tej sytuacji mogę powiedzieć dziękuję i liczę na realizację zapowiedzi dotyczącej kolejnych modeli i konwersji.

 

No to moje najszczersze gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.