Teraz jest Cz sty 19 2017, 2:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: RWD-8 IBG 1:72
PostNapisane: Śr maja 04 2016, 0:59 

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce
Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego
Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych
Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

Witam wszystkich
W zimowym niestety nie udało mi się skończyć modelu na czas, więc spróbuje swych sił w konkursie letnim.
Mój wybór padł na model samolotu RWD-8 DWL od IBG. Model zapewne wszystkim znany, sporo napisano o wadach tego zestawu. W miarę swoich sił spróbuję wykonać z niego jak najlepszy model. Na początek oczywiście mały inbox.

ObrazekObrazek

Model mam zamiar wzbogacić blaszką Parta. Największą wadą zestawu jest skrzydło. Postaram się poprawić je samodzielnie, może mi się uda, a jeśli nie, to dokupię żywiczny zamiennik. Malowanie planuje pudełkowe ale może to się jeszcze zmienić.

Obrazek

Tytuł: Re: RWD-8 IBG 1:72
PostNapisane: Śr maja 04 2016, 9:03 

Powodzenia :) Model bardzo fajny sobie wybrałeś na konkurs :)

PostNapisane: Śr maja 04 2016, 9:05 

Dokup do niego jeszcze zestaw korygujący od Arma Hobby.

PostNapisane: So maja 07 2016, 22:35 

Cały czas rozważam zakup skrzydła od Arma Hobby, ale póki co chce sam spróbować się zmierzyć z zestawowym skrzydłem. Wszystkich jego baboli nie poprawie, ale spróbować warto. Na poprawki dałem sobie czas do połowy czerwca. Jak do tej pory nie będę zadowolony z prac nad skrzydłem, to wtedy kupię zestaw korygujący.

Na razie budowę modelu rozpocząłem tradycyjnie od wnętrza.
Najpierw obie połówki kadłuba z dodanymi poprzeczkami kratownicy na których oprą się fotele oraz dwie dźwignie wraz z linkami.

Obrazek

Następnie wziąłem się za podłogę. Zacząłem od zeszlifowania miejsc gdzie powinno się wkleić zestawowe fotele. Następnie dodałem cięgna sterów, wkleiłem zestawowe drążki sterowe oraz wykonałem orczyk z blaszki Parta

Obrazek

Która prezentuje się tak

Obrazek

Nie mam dużego doświadczenia w modelarstwie, ale sądzę że warto ją dokupić do modelu. Wydatek nieduży, a wzbogaca miniaturę.
Z powyższej blaszki powyginałem jeszcze fotele. Na zdjęciu jeden złożony, a drugi jeszcze przed operacją

Obrazek
Obrazek

Teraz wystarczy dodać do foteli pasy, poprawić to co jest do poprawienia i powoli mogę brać się za malowanie wnętrza

PostNapisane: Śr maja 25 2016, 22:26 

Pasy doklejone, więc przyszedł czas na pierwsze kolorowanki. Na początek oczywiście Gunze Mr. Surfacer 1000.

Obrazek

Elementy wnętrza pomalowałem farbką Gunze MC-218 Aluminium.

ObrazekObrazek

Zmalowałem także podłogę kabiny

Obrazek

Oczywiście wszystko wymaga jeszcze dopieszczenia, ale to następnym razem.
Warstwę podkładu dostały także blaszki z tablicami przyrządów tylko zastanawiam się na jaki kolor pomalować tablice. Może coś podpowiecie?

Obrazek

Ciągle staram się wymyślić jak poprawić skrzydło. Mam wiele pomysłów, ale nadal szukam tego najlepszego :D
Na dobry początek wyciąłem lotki oraz klapę.

Obrazek

PostNapisane: Cz maja 26 2016, 10:44 
grzesiek83 napisał(a):
Warstwę podkładu dostały także blaszki z tablicami przyrządów tylko zastanawiam się na jaki kolor pomalować tablice. Może coś podpowiecie?

Tablice na fotkach są jasne, wyglądają na srebrne, Yahu robi je srebrne, obstawiałbym srebrne :-)

PostNapisane: Cz maja 26 2016, 11:23 

Znalazłem parę zdjęć gdzie widać wnętrza i tablice erwudziaka. Trzy pierwsze to PWSy, ostatni taki jak twój DWL. Wnętrze z moich wiadomości było malowane na srebrno, więc i tablice pewnie też. Dość istotny i widoczny element to gumowa rura głosowa, warto ją dorobić.:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Cz maja 26 2016, 23:33 

Dzięki za szybką pomoc i odpowiedź, jutro mam dzień wolny, więc mam nadzieję wygospodarować trochę czasu na modele.

Ciekawy pomysł z rurą głosową, na pewno go przemyśle. Trochę trudno będzie ją wykonać by porządnie wyglądała.

PostNapisane: N maja 29 2016, 11:34 

Mały postęp. Pomalowałem szczegóły wnętrza, nie było tego wiele, oraz na wszystko naniosłem warstwę sidoluksu.

Obrazek[/url]

Teraz czas powoli kończyć wnętrze. Przede mną też jest walka z tablicami z blaszek, które w tej postaci będę wykonywał po raz pierwszy.

PostNapisane: Śr cze 01 2016, 11:11 

No to jedziemy dalej. Na polakierowane sidoluksem elementy naniosłem wash. Na bokach kadłuba i fotelach wykonałem go za pomocą panelinera od AK dla kolorów szarych i niebieskich:

ObrazekObrazek
Obrazek

A na podłodze do washa użyłem produktu AK 263, "Wash for wood":

Obrazek

Następnie całość pokryłem lakierem matowym Aclada i złożyłem w całość:

Obrazek

Następnie przyszła kolej na tablicę przyrządów z blaszek Parta. O ile złożenie ich w całość nie sprawiło mi żadnych problemów, to zamontowanie ich w kadłubie to już była istna droga przez mękę. Kilka godzin ciągłego przymierzania, szlifowania, prób klejenia, odklejania bo coś było nie tak i tak w kółko. Po dłuższym czasie się udało to wszystko złożyć, choć do ideału sporo brakuje.

Obrazek

Chociaż model jest dobrze spasowany, to jednak po dodaniu tablic z blaszek powstała niewielka szpara na górze kadłuba, czeka mnie trochę zabawy aby to wszystko ładnie wyprowadzić.

PostNapisane: So cze 04 2016, 0:13 

Tak jak pisałem w poprzednim poście, po sklejeniu kadłuba w całość powstały dwie szpary z którymi coś będzie trzeba zrobić:

Obrazek
Obrazek

Jak widać, pierwsza niewielka jest przed przednią kabiną, no i cały odcinek pomiędzy kabinami. Użycie samej szpachli mogłoby być trochę problematyczne, więc na początek wkleiłem kawałek plastiku.

Obrazek

Teraz trzeba będzie to dociąć, wyszlifować, zapewne odrobinę zaszpachlować po czym następnie znów wyszlifować. Całą "operację" dodatkowo będzie utrudniać obicie wokół kabin, ale jakoś dam radę. Dodatkowo od kadłuba odciąłem płozę ogonową, oraz ster kierunku. Płozę wykonam z blaszki Parta, a co do steru kierunku, to albo postaram się odrobinę poprawić zestawowy albo dokupię żywiczny zamiennik razem ze skrzydłem.

PostNapisane: So cze 04 2016, 0:40 

Dziwne, że powstały te szpary. Nie lepiej było zwęzić podłogę i zegary, niż sztukować teraz polistyrenem?

PostNapisane: So cze 04 2016, 20:22 

JAk się nie mylę to part przewidział blaszkę tam gdzie masz szparę pomiędzy kabinami z numerem chyba 25

Hebaschiff SMS Vulkan (1/350 Alliance Model Works)

PostNapisane: So cze 04 2016, 21:45 

Blaszka między kabinami Parta jest do wersji pws, czyli wannowej i można było tę część założyć, bądź nie. Musisz jednak się trochę pogimnastykować z wyprowadzeniem tych skórzanych obić. Walcz dalej bo maszyna ładna, a i model dobrze zrobiony, będzie zdobił półkę.

PostNapisane: N cze 05 2016, 0:40 

Model jest spasowany dobrze, podłoga pasowała bez żadnych problemów, problem pojawił się jedynie przy blaszkowych tablicach. Według instrukcji Parta, powinienem wyciąć część kadłuba do którego jest mocowana tablica i w to miejsce wkleić blaszki z podklejonymi tablicami. Tak to wygląda w instrukcji:

Obrazek

Takie rozwiązanie ma jak dla mnie jednak parę minusów.
Po pierwsze trudność montażu. Przypuszczam że wyprowadzenie połączenia blaszek z plastikiem byłoby równie pracochłonne jak to co mam teraz, przynajmniej dla mnie.
Po drugie, usuwając kawałek kadłuba pod blaszki zniszczyłbym obicie kabiny, które ciężko byłoby dorobić.

Karambolis 8 masz rację, mogłem bardziej zwęzić zegary ale też się trochę bałem aby ich nie zniszczyć. Będę miał trochę dodatkowej zabawy aby to ładnie wyprowadzić ale sądzę że powinienem dać radę. Będę miał trochę więcej zabawy :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

REGULAMIN FORUM