Jump to content

Piotr Dmitruk

Members
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Rzeszów
 • Interests
  lotnictwo 1:72
 • Occupation
  chirurg

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chętnie bym przytulił takie wyrzutnie, gdyby komuś zbywały po budowie.
 2. Pisałem kiedyś do nich bezpośrednio maila i mi przysłali. Teraz gdzieś go podziałem, ale zdaje się, że z tej strony można pomailować. https://henk.fox3000.com/croco.htm
 3. Ładniutki. Baboli wyciągniętych przez makro nikt na żywo nie zobaczy
 4. Mi najbardziej szkoda, że takie ładne kolory zostały zgaszone (szary, albo czarny podkład?)
 5. Piotr Dmitruk

  Wódka 303

  Gdyby ktoś jednak chciał, to jest dostępna u nas w jednym z hipermarketów
 6. Coś się stało z ustami. W pierwotnej wersji ma bardzo podobne do aktora, w drugiej zwęziła się górna warga i stracił podobieństwo.
 7. Zaintrygowany dyskusją postanowiłem sam spróbować. Narzędzie za siedem złotych z Ali, trzy minuty i efekt. Najważniejsze jest to, żeby nie przecinać od razu, ale osłabić kanały wlewowe, dlatego końcówkami cążek delikatnie ponacinałem kanały w dwóch miejscach, od wewnątrz i przy kolektorze, to samo powtórzyłem od strony tylnej. Ostatnia seria cięć była już definitywnie wycinająca. Czyli pięć "okrążeń" po pół minuty na każde. Nie specjalnie łatwe, ale jednak możliwe. Inną kwestią jest oszlifowanie tego, ale pewnie też możliwe.
 8. Też proszę o trochę zbliżeń. Temat fajny, figurasy Live Resin to sama przyjemność sklejania, malowania i ogłądania. Jednego tylko nie wiem, kiedy Ty to wszystko robisz, ja jednego ludzia robiłem tak długo, a tutaj pół Syrii na dioramie.
 9. Słyszałem o tym, to jest rozcieńczalnik dedykowany bardziej do matów, podobno ma też znaczenie wilgotność powietrza. W Japonii jest to jeden z najlepiej sprzedających się rozcieńczalników, bo bardziej pasuje do ich warunków. W Polsce importer nie zdecydował się na sprzedaż- przewidywany brak zainteresowania, ale jest szansa, że będzie i w Polsce
 10. Mam wrażenie, że historia jest podobna jak w moim Ikarusie S-49 z tej samej firmy. Na pierwszy rzut oka jest fajnie, ale jak przyjrzeć się bliżej, to nie za wiele się zgadza. Jeśli się jeszcze porówna z planikiem z III tomu Glassowych Polskich Konstrukcji Lotniczych, powstaje wrażenie, że model powstał z pamięci, w ciemnym pokoju. W oryginale dziób jest praktycznie równy na długość wykrojowi kabiny, w modelu ten ostatni jest o wiele krótszy. Proporcje grzbietu też są zaburzone, tak jakby skrzydło miało za dużą cięciwę, przez co optycznie skraca się ogon. Kąty natarcia i spływu usterzenia pionowego są równe, czyli od czapy. Stery wysokości zwężają się jedno żeberko za daleko od kadłuba, no i powinny być płytowe, bez podziału na ster i statecznik. Na planach między lotką, a żeberkiem skośnym przy kadłubie jest pięć "przestrzeni międzyżebrowych", w modelu- cztery. Będzie rzeźba! A ciekawe co jeszcze znajdziesz w realu!
 11. Z jakiej planety przybyłeś tu, o Kosmito? 😲
 12. Mikrobalony do nabycia choćby na Allegro. smaruje się fotel klejem, posypuje tym proszkiem, daje zaschnąć i maluje. Nie wiem jak zachowa się po dodaniu do farby w aerografie.
 13. To są wykonane przeze mnie w skali 1:35 żywiczne plecaki, oba identyczne. Jeden nietykany, drugi pomalowany jednym kolorem z dodanym washem i highligtem. Oceń sam, czy jest sens.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.