Jump to content

modliniak

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by modliniak

 1. Przepraszam, że się pomyliłem oczywiście wysyłka poza UE prawie zawsze będzie miała Vat, jeżeli mowa o zakupie konsumenckim. Inaczej jest na zakup na firmę.
 2. Witam, ale jako import na linii firma z UE i firma z Polski masz takie coś, że wysyłający jeżeli jest zarejestrowanym płatnikiem czyli ma tamtejszy NIP to ma prefiks u nas PL, Czechy - CZ itd. Wtedy mamy doczynienia z Wewnątrz wspólnotową dostawą towarów i ona jest opodatkowana na 0% tylko ja jako podatnik muszę naliczyć VAT należny i naliczony na deklaracji VAT UE. Kwoty tego podatku VAT są takie same więc w rozrachunku nic nie płacisz.
 3. Jacku chciałem powiedzieć, że importując prywatnie ponosisz wszystkie koszty z tym związane od razu. Sprzedawca nie, może on odliczyć od ceny w jakiej zakupił wszelkie podatki, które może odliczyć, co skutkuje obniżeniem ceny dla klienta detalicznego jakim jesteśmy.
 4. Sprowadzając sklep inaczej rozlicza koszty tj. cło i podatki wtedy rzeczywiście warto czekać na dystrybucje już w kraju lub z jednego z krajów UE.
 5. Według ceny 53 000 Jenów + Podatek 8% + Przesyłka to około 2200 zł na dzień dzisiejszy. Porównując ten model do kolekcji deagostinii to wychodzi on taniej i jest ciekawszy.
 6. Great job, I look forward to the opportunity to buy semi-trailers )
 7. Jestem też ciekaw co zrobisz z chromowanymi częściami, zostawiasz, czy zmywasz i malujesz na nowo np alcladem?
 8. Jestem pełen podziwu i zawstydza mnie to, że sam stoję ze swoim projektem, ale na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że przeprowadzałem się do nowego miasta i remontowałem nowe lokum . Odnośnie Twojego projektu będzie ciekawie oj będzie
 9. Pomysł na warsztaty bomba, co do przewidywanej ceny raczej nie jest ona wygórowana. Fajnym pomysłem było by zorganizowanie podobnego wydarzenia w innych miastach. Pozdrawiam Łukasz
 10. Tak jest na ulicy Bernardyńskiej 5 (WW- Model) wchodzisz w bramę, w tej samej lokalizacji jest komornik sądowy . Wybór taki sobie mówię o cywilnych, ale na zamówienie są wstanie wiele ściągnąć. Jakby co wal na PW przeprowadziłem się z W-wa do Rzeszowa właśnie
 11. Gratuluje modelu, pracowałem w Muzeum Techniki i obcowałem przy SHL'kach i powiem Ci świetnie odwzorowałeś detale, czapka z głowy Pozdrawiam Łukasz
 12. Witaj, model fajny by wykonać teraz jakąś dioramę z nim np okolice warsztatu gdzie taki styrany streamline robi za wół pociągowy Pozdrawiam Łukasz
 13. Dzięki Messer za ciekawą propozycję rozważę ją bardzo poważnie, dzięki za podsunięcie pomysłu. Pozdrawiam Łukasz
 14. Blaszki zakupiłem bezpośrednio z CTM (czechtruckmodel.com) za 28,5 EUR do tego domówiłem lampki tylne od Mana TGX by dać je w dwóch modelach Scanii i do jednej z naczep.
 15. Witam serdecznie, chciałbym po raz pierwszy załączyć swój warsztat, będzie to mój drugi model ciężarówki (3 model w życiu), więc będę czekał na wasze opinie, porady, spostrzeżenia i krytykę. Plany na model przedstawiają się następująco: 1. Rama będzie nawiercana tam gdzie potrzeba; 2. Przy pomocy żyłki i drutu miedzianego chcę stworzyć instalację hamulcową; [ 3. Od naszych sąsiadów z południa zamówiłem już o to taki zestaw blaszek fototrawionych; 4. Kolor wnętrza planuje dać jasny beż i jego odcienie, by nadać wizerunek jasnego i przestronnego wnętrza, kolor zewnętrzny to czarny błysk wraz z kalkomanią tribal, lub może uśmiechnę się do kolegi Messera . Pozdrawiam Łukasz
 16. Sushi ja tak jestem pełen podziwu dla Twojej wkładu pracy, ponieważ przyglądałem się warsztatowi, sam robię cywile i wiem ile sam skopałem je robiąc, ale satysfakcja jest wielka jak mogłem je pokazać na wystawie modeli w Muzeum Techniki. Trzymaj się i dla mnie jesteś wraz z kolegami (tomeka6, Mark666 i Coppercat) wzorami do naśladowania w modelarstwie cywilnym. Pozdrawiam Łukasz
 17. Bilmodel ma kolor subaru blue mica idealny kolor tylko niestety to farba celulozowa i niemiłosiernie śmierdzi, ale przez areo przechodzi bez problemu.
 18. bartek330 a gdzie kupiłeś piasty i felgi do swojej Scanii?
 19. Bardzo podoba mi się Twój model, sam muszę zrobić podobny zestaw
 20. Tutaj w linku masz szczegóły z jakich części będzie się składać http://www.die-leitplanke.de/1-herzlich-willkommen/4-modelle-im-bau-gebaut-seite-2/scania-r-730-8x4-heavy-haulage-tractor-m1-24-no-3900-mt/ Ciekawe również jest to, że jest to edycja limitowana tylko 1000 szt. do produkcji idzie.
 21. Dziś odwiedziłem również Martole by odebrać scanię i też już była w sklepie za 163 zł jak dobrze pamiętam. Koledzy mam również pytanie, czy ktoś był by skory do zakupu wspólnie modelu Scanii Italeri 3900 ? Ma wyjść końcem marca a cena to 150 euro. Dostawa ze sklepu z Austrii.
 22. Model Mana już jest dostępny w Polsce m.in. w sklepie Modelarz z Bydgoszczy. Pozdrawiam Łukasz
 23. W Austrii już Man dostępny http://www.modelmakershop.com/modelmakershop/product_info.php?info=p4462_MAN-F2000-6x4--1-24.html&XTCsid=jani1tleihso45k7nrk57otie3. Sklep Italeri też już go sprzedaje ciekawe kiedy będzie w Polsce?
 24. Scanię i Mercedesa przygarnę jak się pojawią
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.