Jump to content

Duży Modelarz

Members
 • Content Count

  296
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Duży Modelarz

 1. Jak już się zorientujesz, że te wszystkie "domowe" niteczki z rajstop żony, włosy sąsiadki czy wąsy kota to głupi pomysł, to kup sobie odpowiednią nitkę do modeli okrętów. https://www.migjimenez.com/en/accessories/608-rigging-fine-003-mm.html Coś takiego. Cieniutkie, elastyczne, z odpowiednim "fi" oraz się nie strzępi. Dodatkową zaletą jest to, że kot się na Ciebie nie obrazi do końca życia.
 2. A gdzie drugie pół samolotu? ;)
 3. W życiu nie widziałem fajniejszej podstawki pod model ;).
 4. Zaciekawiłeś mnie tymi kołami. Dlaczego są one sztukowane z innch samolotów, oryginalne zostały gdzieś zdemontowane i zagubione?
 5. Zapraszam na nietypowy, bo filmowy "walkaround" P.11c. Może Was zaciekawić, bo samolot dopiero co został odnowiony, dzięki czemu ma błyszczącą nowością powłokę lakierniczą oraz inne kołpaki niż na wcześniej wstawionych zdjęciach. Może dojrzycie więcej różnic ;) https://www.youtube.com/watch?v=MalsGRc3hB8&ab_channel=BigModeller
 6. Dorzucam jeszcze link do zdjęć: https://www.scalemates.com/profiles/mate.php?id=35297&p=albums&album=44353
 7. Nie wiem skąd to się bierze. Maskowanie było dokładne, ten dziwny osad nie miał też koloru, a gdyby to była farba, to by był chociaż lekko oliwkowy... No ale najważniejsze, że łatwo to usunąć wykałaczką. Potem jeszcze szorowanie spirytusem i jest czysto . Co do zdjęć, to zwykle wrzucam je na Instagram i na Scalemates, ale to parę dni po filmie.
 8. Zapraszam na finałowy film. Nadawanie zacznie się dziś o 17:00. https://www.youtube.com/watch?v=QkzagDN5qs8&ab_channel=BigModeller
 9. Zły układ plamek to pewnie w dużej mierze efekt użycia tej dziwnej masy plastycznej. Ta czarna nie trzyma kształtu, tylko się powoli rozlewa na boki. Na następny raz polecam wałki ze zwykłego "BluTack" albo "Tack-It".
 10. Lepiej przyklej grubą taśmę i nituj wzdłuż niej. A ołówek można usunąć tradycyjnymi metodami - gumką ;).
 11. Mam nietypowe pytanie do osób, które robiły ten śmigłowiec. Czy Wam też wyszły śmigła sterczące w górę? Sprawdzałem z 10 razy, nic nie przykleiłem "do góry nogami", a śmigła zamiast lekko opadać, to też lekko ale unoszą się w górę, jak w śmigłowcu w trakcie lotu. Jest tak: A nie tak: Jest jakiś sprytny patent na odgięcie śmigieł w dół?
 12. Spróbuj Paint.net. Jest bezpłatny, a da się nim porządnie edytować zdjęcia.
 13. Mam takie pytanie z innej beczki, bo w sumie nie rozumiem co się dzieje. Widzę już drugi albo trzeci wątek o tym modelu firmy Fly. Już pierwsza osoba narzekała na jakość, a tu kolejne nowe warsztaty. Normalnie by to było zrozumiałe, dużo ludzi wytęskniło się za porządnym modelem Łosia, no i się rzucają na nowość. Tylko, że niebawem premiera modelu od IBG tego samego samolotu w tej samej skali. Ta firma pokazała, że robi dobre jakościowo modele, w dodatku jest krajowa, a tu tak dużo ludzi kupiło czeskiego sztrucla ;). Nie ogarniam. Oczywiście nie czepiam się ani autora wątku, ani innych modelarzy budujących ten samolot, jednak coś mi tu nie gra ;).
 14. Od tamtej pory były 4 filmy... Youtube ciągle coś psuje ;) Wejdź na mój kanał i tam obok napisu "Subskrybujesz" jest ikonka dzwoneczka, od jakiegoś czasu trzeba też to zaznaczyć, żeby mieć powiadomienia, już nie wystarczy samo subskrybowanie kanału. W następnym filmie przypomnę o tym... tylko że jak widać nie każdy go zobaczy na swojej liście :/
 15. Jednak nie zrobiłem blaszek, ale poprawiłem te listewki i je zeszlifowałem, bo miały wręcz kwadratowy przekrój.
 16. Kurde faktycznie są przy samej krawędzi, dzięki . PS. Kurde to są zagięte kawałki blachy, chyba pokombinuję i poszukam jakichś niewykorzystanych blaszek fototrawionych i spróbuję coś dosztukować.
 17. Śrut do wiatrówki albo jakieś nakrętki. Cokolwiek metalowego. Wklej to na klej na ciepło, albo jakąś masę plastyczną. Byłbym ostrożny co do zwykłej plasteliny dla dzieci, bo ona jest tłusta i może po paru miesiącach zacząć przechodzić przez plastik dając tłuste plamy.
 18. Picasaa jest już dawno porzuconym programem, proponuję jednak docelowo poszukać innego segregatora na zdjęcia .
 19. Oczywiście uwaga była do autora modelu. Sorki, nie spojrzałem na awatar ;). Abstra:bip:ąc od powstającego tu modelu: Na Spitfire z PFT, podobnie jak na innych przemalowywanych Spitach z MTO nie odtwarzano napisów i oznaczeń eksploatacyjnych. Uważasz, że autor modelu kierował się tą wiedzą zadając pytanie, czy może zwykłym lenistwem?
 20. Jeżeli uważasz, że model bez napisów eksploatacyjnych będzie lepiej odwzorowywał oryginał, to nie naklejać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.