Jump to content

Smokepsv

Members
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Smokepsv

 1. Hasegawe możesz zastosować tylko na płaskich powierzchniach jest z bardzo grubej blachy. U start i voyager z tego będzie najlepsze.
 2. Zalać CA, na drewniany/akrylowy/plastikowy klocek nakleić papier ścierny i szlifować. Prysnąć podkładem i proces ewentualnie powtórzyć.
 3. Nasze doświadczenia są takie jak w sąsiednim wątku.
 4. Jak połączenie ma być niekonstrukcyjne ( zegary na tablicy przyrządów, pierdoły w kabinie pilota) to na lakier bezbarwny będzie trzymać. Jest też żywica epoxydowa 5 min.
 5. Nie tylko iglaki mają zastosowanie w modelarstwie.
 6. To może przestań bo robisz to źle.?
 7. Zwija się sklep sprzedający pilniki czy firma je produkująca?
 8. A dzisiaj zdziwienie bo paczka z Hameryki doszła bez żadnego opodatkowania ( nie był to aerek, ale też item ze sklepu modelarskiego), mimo kwoty 45$.
 9. Pod pędzel, farby Vallejo, MM, Hataka Blue, Tamyia Enamel. Dlatego jak sam piszesz różnią się konsystencją początkową, więc nie ma stałych proporcji. Wszystko wyjdzie w praniu, i tak dochodzę do 1:3 z rozcieńczaniem. U mnie konsystencja jest trochę gęstsza niż łosz ( tak aby pigment nie uciekał z powierzchni płaskich w załamania i zagłębienia), krycie pojedynczej warstwy jest minimalne. Kupiłem z 3 lata temu takie coś B-514 Mr.Super Clear - Matt Spray, starczyło mi na 4xFw-190, 1xP-51, 1x Bf109, 1 xJu-88, 1xBeafighter, wszystko w 1:48. Starczy jeszcze na TBD-1a. Nawet j
 10. Ja to bym rozcieńczam i 1:2 a nawet 1:3 ale ja lubię wódkę. Od biedy jako finalna wersja może być mat od Valejo, ale licz się że może wystąpić problem białych "zacieków" albo smug.
 11. Ewentualnie skalpel mały z ostrzem 11, albo skalpel duzy z ostrzem 25A Kup podróbki Tamki takie z żółto czerwona raczka z aliexpres Chyba papiery ścierne. Zawsze od zony możesz zajumac polerki do paznokci Aby włos był w miarę sztywny. Jak śmierdzi dla zony extra thin to żadna lemoniada nie uratuje. Nawet 5 g nie wykorzystasz. Kleje i szpachluje CA i zawsze końcówka idzie na zmarnowanie. No chyba ze będziesz trzymał w lodowce. Must have, ale mi się nim jakoś nie za bardzo czyści pędzle. To bierz już mark fit strong. A pod kalki wodę
 12. Nie dowiesz się tam niczego więcej niż jak pomalować równą gładką powierzchnię łyżeczki ( jeżeli chodzi oczywiście o Tamkę akrylową ).
 13. Czy gdzieś w odmętach internetu jest pokazane jak malować akrylowa Tamką, coś innego niż tylko płaską, równą powierzchnię łyżeczki plastikowej.
 14. Dziwne, że chyba zawsze ale to zawsze trzeba było o tym przypominać
 15. No nie odpowiedni pigment tylko kilka/kilkanaście w odpowiednich proporcjach.
 16. A jak działają wszelkie mieszalnie farb ??
 17. Cześć Mam następujące pytanie: 1. Czy z tego zestawu Bf109g10Revell można zrobić Bf109G14 albo Bf109G4 do tych kalkomanii ? 2. Jeżeli tak to co i skąd trzeba przeszczepić ( najlepiej po taniości )?
 18. "Pismo techniczne wymiary" może taka fraza coś Tobie pomoże.
 19. A nie jest tak że jakiś zawór wzbudza sprężarek kiedy ciśnienie spadnie minimalnie ponizej max?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.