Jump to content

johnrambo

Members
 • Content Count

  97
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by johnrambo

 1. Super porównanie, dziękuję , bo mam pomalowaną podkładem Tamiyę i ...czekałem co dalej zrobić. Jestem mocno rozczarowany Trumpeterem :( i zarazem podziwiam Japończyków.
 2. Model umyty, uzupełniłem kilka spawów, czasami widzę, że niektórzy w zaznaczonym miejscu dają przewód do reflektora - czy to jest prawidłowe ?
 3. Kurcze, cała ciężka praca inżynierów z Chin poszła w p....u . Po tym całym wygładzeniu wyszła Tamiya czy jednak trochę lepszy będzie ?
 4. Ja używam zmywacza do farb akrylowych Wamod ( spr. ostatnio już 3 razy - t-55, Mausx2) i jest OK (aerografem oszczędniej wychodzi niż nakładanie pędzelkiem), wszystko schodzi , próbowałem też alkoholem izopropylowym to bardzo słabo schodziło ( mr.hobby C) i tak w kóncu Wamodem musiałem się wspomóc.
 5. Nie jest zły - wygląd prawie jak Tamiya, a i tak wszystko zależy od malowania na końcu. Z łatwych rzeczy : możesz z drutu zrobić uchwyt jak w prawdziwym
 6. Jak na drugi model to poszło słabo, nie przykładałem się, bo szkoda zachodu - Jestem rozczarowany tym modelem - Tamiya się nie przyłożyła. Wydaje mi się, że poziom gorszy od t-72 z 1992 roku - tu nie ma nawet wnętrza otwartego włazu (będę robił jeszcze figurkę). W ogóle brak wielu szczegółów (peryskopy i takie tam drobne elementy). Malowanie nie dokończone, bo sam nie wiem jak to dalej ruszyć. Próbowałem na Mausie pigmenty- ale nie pykło :D i wczoraj poszedł do mycia Wamodem. Tak sobie myślę - może tylko psiknę "kurzem" koła i boki ? Zostało jeszcze wiele do dokończenia i poprawienia (szkła do reflektorów + jeden reflektor dokleić - ale z czego wyciąć wypukły przeźroczysty klosz ? Antena powinna być ? Gąsienice wymoczyłem w Burnishing fluid - ale tak se wyszło :) na pewno butelka 100ml nie starcza na dwa komplety przy oszczędnym użyciu i powinna kosztować 20zł. Gdzieś po drodze uszkodziłem na wieży u góry z tyłu taki odstający pie**olnik i będę musiał go dorobić. Kłodę maluję kolejny raz. Liny mam z Eureki - więc tu będzie prosto. Czy te pasy na beczkach to gumowe były czy jakieś taśmy parciane ? Karabin pomalowałem farbą mr.hobby LAC01 - wg. mnie dobrze oddaje w miarę nowa broń- ale tu też do dokończenia- lekko przetrę LAC03. Parę fotek aktualnych - jak na razie nie używałem jeszcze żadnych łoszy, biedronek itp. A i ten brezentowy pokrowiec na jarzmie nie ruszony jeszcze :) . Jedno jest pewne - brak doświadczenia w malowaniu daje popalić, a po za tym cóż jest pewnego, skoro wszystko jest niepewne...
 7. Zaczynam od nowa - przyklejałem liście na Sand & gravel glue i przy okazji pigmentami doprawiałem - niestety z rozpędu też na klej zamiast Pigment Fixer - wyszła twarda skorupa jak z kryształów . I znowu mycie zmywaczem Wadmodu - trzeba wspierać polski przemysł.
 8. Wieża jaką farbą pomalowana ? Drabina wg. mnie za gruba.
 9. Ok, inna fotka, ale tego elementu niestety nie widać.
 10. Nawet jak rozrywkę i prosto z pudła jak ja - to też można posłuchać (lub nie) innych. Sam zobaczysz czy model wyjdzie lepszy
 11. Bo to jest chyba muzealny na którym Tamiya się wzorowała ale pod chmurką, obecnie jest pod dachem - jeśli to ten sam oczywiście . Ale nie wiadomo czy to prawdziwe malowanie i oznaczenie konkretnego egzemplarza bo wygląda na jakiś mix ze zdjęcia 534, a malowanie w muzeum z numerem 523 obecnie.
 12. :) dzięki za celne uwagi, spróbuję to naprawić.
 13. Dziękuję, kalkomania już niepotrzebna. Dziś wcześniej skończyłem pracę, szybko zrobiłem szablon ze zdjęcia - tak mniej więcej podobny i białą farbą psiknięte - wiadomo, nie jest to profesjonalna robota, a szachownicę wezmę z t55AM2B.
 14. Idzie weekend - będzie światło dzienne do malowania - czy mam teraz pomalować to bezbarwnym błyszczącym, zrobić obicia, biedronkę, zacieki i dopiero matowym na sam koniec ? TAMIYA numer 4778 kalkomanię kupię !
 15. Ten przeźroczysty odwadniacz - odkręcam zawsze po malowaniu (jest mocno wkręcony), wody tam nie ma takiej by spuścić zaworem na dnie, ale jest zaparowany - jak wyschnie to wkręcam
 16. Dobrze, że sklejasz i to lubisz . Przy następnym trzeba utrzymać nerwy przy obijaniu i będzie ok. (akurat Hummer ma budę z alu, a maskę z kevlaru), dodatkowo proponuję farbę Tamiya lub Mr.Hobby w sprayu - lekkie psiknięcia i modeli będzie o klasę lepszy.
 17. A więc... ten tamiyowski xf-51 kolor jakiś dziwny wyszedł, do tego na górze kadłuba farba osiadła jakaś taka "szorstka" - ale to mój drugi model po kilkunastu latach przerwy, więc nadal próbuję. Ogólnie model spisałem na straty, bo jakiś taki mało szczegółowy mi się wydaje przy nowych produktach. Kupiłem na próbę niepolecane farby a. mig, bo nie mogłem dobrać koloru - o dziwo jakoś poszło, choć samo malowanie ze względu na szybko schnącą farbę w aerografie (mała ilość, częste uzupełnianie) jest powolne. Raczej przerzucę na te farby - przynajmniej do cieniowania i nadania właściwego koloru, dodatkowo powierzchnia jest gładka i ma lekką satynową powierzchnię - co wg. mnie wygląda w przypadku polskich wypolerowanych czołgów - właśnie dobrze. Mycie wamodem niestety zajęło dużo czasu - trzeba się spieszyć z klejeniem modeli, bo mam wrażenie, że czas coraz szybciej leci (na warsztacie na tą chwilę mam Goździka, t-14 Armata oraz Sturmtigera oraz do dokończenia t-72) - nigdy nie sklejałem kilku modeli na raz - ale na forum MW wyczytałem, że można i spróbowałem . Wracając do t-55 - oczywiście nie jest to polski t-55 tylko ruski model udający polski. Kalkomania numer 4778 oczywiście zmarnowana :( , na tej skrzynce na wieży nie przyległa w tym wklęsłym kółku dobrze, mimo zastosowanie płynów przed i po mr.hobby. (Jak by ktoś miał na sprzedaż ten numer - to chętnie odkupię). Ponieważ nie umię profesjonalnie malować modeli - to nie wiem co robić dalej ? Malować to lakierem błyszczącym lub matowym ? Czy jakieś zacieki itp. trzeba robić ? Chętnie poczytam Wasze pomysły jak to dokończyć (Mausa również chętnie bym dokończył). A i jeszcze pytanie techniczne te zbiorniki na paliwo to gdzie mają wlew ?
 18. Fajny, będę obserwował Ja w moim przystopowałem chwilowo, drażni mnie trochę miękki plastik, wnętrza nie robię.
 19. Ja dziś po raz pierwszy użyłem tych farb i muszę przyznać, że nie takie złe. Przeczytałem ten wątek, dodałem LT oraz opóźniacz mr.hobby i małą ilość farby - 10 dużych kropel, bo farba szybko gęstnieje i nie ma sensu dużo ładować do aerografu. Największa zaleta to gotowe kolory, krycie jest delikatne - łatwo się cieniuje, sama farba ma gładką powierzchnię. Jednym zdaniem to trzeba mocno rozcieńczyć małą ilość w pojemniku, wlać do aero i jest ok. Wada to szybkie schnięcie w aero i w związku z tym częste uzupełnianie zbiornika.
 20. Ten karabin to chyba sr-25 - u nas Grom takich używał, a może nadal używa
 21. Fajny . Dorzuć mu betonowa podstawkę.
 22. Ja chyba do kompletu dokupię pasażerów
 23. Mój też chwilowo stoi, mam problem ze spasowaniem tej niskiej przedniej płyty. Ogólnie szczegół ładny, ale plastik miękki i małe nadlewki z łączenia form wszędzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.