Skocz do zawartości

In boxy starych modeli


Deco

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jakiś czas temu kupiłem Jaka-1 Mastercrafta bo zainteresowało mnie pudełko przedstawiające wersję z zaokrąglonym okienkiem za odsuwaną częścią owiewki. Otwieram i widzę... ramki ZTS Plastyk. Instrukcja Mastercrafta ale obrazki ilustrujące montaż doskonale znane z ZTS Tylko schematy malowań i kalkomanie inne.

Nawet tubka z klejem była ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

- a moze masz tez aparat fotograficzny i zrobisz in-boxy ?

 

Wlasnie mam przeprowadzke i wszystko w kartonach.

Jesli temat jako tako utrzyma sie do lipca postaram sie cos pokazac.

Mam nadzieje, ze do tego czasu bede juz online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szafie lezy jeszcze niesklejony : Ki-84 Hayate 1/72 Revell a.d 1974 , Blackburn Roc z Modelland, SAI-207 Dardo z Modelland , SB-2 z NOVO , P-51B z Airfix z lat 70 i jeszcze wiele innych ,jeszcze w starych pudelkach... chyba juz tego nie skleje. Jest tego troche, przegrywaja w porownaniu z nowosciami, chociaz np. stary Mustang z Airfix ma odchlony statecznik pionowy czego nie ma w nowych modelach i jest lepszy wymiarowo od wielu supernowosci. Gdyby mu poprawic linie na wglebne i dolozyc blaszki to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

OOooo bardzo fajne modele vacu!! Mam takie pytanie do kolegów czy któryś z was nie ma P-11 z Revella zawsze chciałem oglądnać jak naszą "jedenastkę " revell wykonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne i ciekawe są takie modele "starego rocznika"...To nie moja działka bo ja to tylko 93..Ale pomysł z projektem grupowym fajny..A i młodziki ze staruszkami mogliby wystąpić??

pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany ciag dalszy

 

Wlasnie dokopalem sie do dolnych pokladow moich zbiorow. I oto co tam jest miedzy innymi.

 

3136633630336562.jpg

 

3037663732313265.jpg

 

3435613335396362.jpg

 

 

3162343462373364.jpg

 

3931623831356366.jpg

 

3537653430393635.jpg

 

3530343065343631.jpg

Mysle, ze nie musze nic opisywac. Dla mlodych to egzotyka, a dla staruchow wspomnienia PRL.

Jedno tylko. Niektore vacuformy mialy linie podzialowe, ktorych nie powstydzilby sie niejeden szortran.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS-11 Iskra 1/72

Wszystkim dobrze znana poczciwa iskra. wypraski w dobrym stanie, ale już widać ząb czasu na nich. Mój egzemplarz ma jakieś dziwne wybrzuszenia na skrzydłach, jakby sie forma rozdeła .

th_100_8403.jpg th_100_8402.jpg th_100_8412.jpg

th_100_8411.jpg th_100_8410.jpg th_100_8409.jpg

th_100_8408.jpg th_100_8407.jpg th_100_8406.jpg th_100_8405.jpg

 

Kolejnym modelem jest Su-25UBK w skali 1/48 firmy OEZ. Dość egzotyczny model rodem z Czechosłowacji , dlatego trochę go opisze. Nabyłem go już dawno od jednego z naszych forumowych kolegów po bardzo atrakcyjnej cenie (akurat niedaleko był na wakacjach ).

Model prezentuje się bardzo ładnie i po otwarciu pudła zaskoczył mnie ilością elementów. Wszystkie elementy znajdują się w plastikowej wytłoczce która zabezpiecza przed zgnieceniem bo karton ma grubość lartki z bloku technicznego. Szkło jest przejrzyste, na częściach nie ma dużo nadlewek. Linie podziału są wklęsłe i równe. Wszelkie luki inspekcyjne też są pokazane. Kalki to nie są najlepszej jakości ale w tamtym okresie nie było innych (szkoda, że nie ma do tej pory kalek do niego). Instrukcja to spora rozkładówka, z jednej strony rozłożenie kalek a z drugiej rys historyczny i instrukcja budowy.

th_100_8415.jpg th_100_8414.jpg th_100_8406-1.jpg

th_100_8430.jpg th_100_8429.jpg th_100_8428.jpg th_100_8427.jpg

th_100_8426.jpg th_100_8425.jpg th_100_8424.jpg th_100_8423.jpg

th_100_8422.jpg th_100_8421.jpg th_100_8420.jpg th_100_8419.jpg

th_100_8418.jpg th_100_8417.jpg th_100_8416.jpg Ahoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem go już dawno od jednego z naszych forumowych kolegów po bardzo atrakcyjnej cenie (akurat niedaleko był na wakacjach ).

 

Fakt troche czasu juz minelo a on nadal nie sklejony. A tak koniecznie chciales go miec

 

 

w tamtym okresie nie było innych (szkoda, że nie ma do tej pory kalek do niego)

 

Jestes pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesklejony bo zawsze jak chce się za niego brać to te kalki mnie trochę zniechęcają. Musze kupić też fotele K-36 do niego ale to nie problem, Aires robi. Model jest na szczycie kupki w magazynku więc nie czeka w kolejce, jest na szczególnych warunkach . W każdej chwili może być rozpoczęty. Kalek szukałem wszędzie i nic nigdzie nie ma obecnie w sprzedaży

 

Czy wiesz okonku coś czego ja nie wiem na temat kalek? Jakby co to pisz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio drogą aukcji nabyłem coś takiego

1005209lc2.th.jpg

na kartce pod pudełkiem jest data produkcji

1005210bm6.th.jpg

1005211ba3.th.jpg

ostatnie zdjęcie zrobione Nokią N70 bo mi cyfrówka zastrajkowała

31082007284mo4.th.jpg

Wiem, że do tego zestawu Part robi blaszki - trzeba będzie zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOooo bardzo fajne modele vacu!! Mam takie pytanie do kolegów czy któryś z was nie ma P-11 z Revella zawsze chciałem oglądnać jak naszą "jedenastkę " revell wykonał.

 

Mówisz - masz

796e7d762da2191d.jpg

68ff55d3c6439a63.jpg

Obok kadłub PZL-ki w wykonaniu PZW Siedlce.

8cf0e27768e05842.jpg

Sorry za niską jakość, ale nie mam cyfrówki - obrazki via skaner!

Jak mi taki aparacik wpadnie w ręce to może zrobię foty Grummana Widgeona i Cessny Bird Dog 1/72, oba Airfixa.

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha...Więc z tego co widze to projekt ruszył..może można spróbować..

Pozdrawiam Artur Radkieiwcz

 

Jaki projekt ?? Ktoś mówił o jakimś projekcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deco..Słuchaj tak w połowie tego wątku okonek i Robert wspominali coś takiego,więc myślałem że cuś takiego wystartowało..

pozdrawiam..

 

Jakby wystartowało to by było o tym głośno. I wątek powstał by w warsztacie

a nie tutaj ! Tutaj chodzi tylko o pokazywanie modeli sprzed kilku czy kilkudziesięciu lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

temat chyba już RIP, ale co tam. Mój najstarszy model w wiecznych planach to sopwith triplane revella z 1966- starszy ode mnie. Mam też se5a, z 1980: co ciekawe, oba wznowione przez revella w tym roku . Dobrze pamiętam, że pasażery veb plasticarda miały okienka na takich taśmach? lepsze to chyba niż kalkomanie -vide pasażery revell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie nabyłem RWD 5 z Plastyku, rocznik '70;) Czaję się też na szóstkę i Iskrę. Swoją drogą, próbowałem wylicytować na Alledrogo kilka modeli z serii mikro 1:144, między innymi Łose, i mnie poważnie zamurowało ile ludzie są w stanie za nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka starych vakuform z samego dna szuflady. Niektóre z nich nieźle wytrzymały próbę czasu i w dalszym ciągu mogą być niezłym materiałem wyjściowym:

P-40Mbox.jpg

P-40Mwypraski.jpg

P-40Mkalki.jpg

 

Z tego Hiena Piotrek Dmitruk zrobił świetny modelik na II Wystawie IPMS Polska

 

Ki61hienbox.jpg

Ki61hienwypraski.jpg

Ki61hienkalki.jpg

 

Harrierbox.jpg

Harrierkalki.jpg

 

oraz to, od czego wielu z mojego pokolenia zaczynało modelarstwo plastikowe a przynajmniej na czym uczyło się pierwszych technik:

- szpachlowania przy użyciu samodzielnie zrobionej masy z kleju i opiłek plastiku,

- klejenia na aceton

- malowania Wilbrą

 

Karasbox.jpg

Karaswypraski.jpg

 

Iskrabox.jpg

Iskrawypraski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.