Skocz do zawartości

Fw-190 A8 Hasegawa 1:32


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cały czas bardzo, ale to bardzo powoli prace posuwaja sie do przodu

Caly czas nagminny brak czasu, ale kazda wolna chwilke staram sie spedzic na randce z foczka

dsc01564c.jpg

dsc01565r.jpg

dsc01566e.jpg

Zrobilem tez lufy z igieł lakarskich, oraz przygotowuje szybke do malowania

Model zdecydowanie lepiej wygląda niz na zdjeciach.

Niestety zmieniłem aparat i zanim sie go naucze to minie chyba wiele czasu.

Ale bede sie starał by na zdjeciach było cos widac, a nie jakies rozmyte plamy

CDN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się malowanie kadłuba , skrzydła też wyglądają fajnie , choć RLM 76 na górnych powierzchniach skrzydeł to według mnie rzadkie dość malowanie fok .

 

Czy krawędzie plam RLM 82 na skrzydłach nie powinny mieć bardziej płynnych przejść , tak jak w rysunku który załączyłeś na początku relacji ?

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, rysunek który załączyłem na początku w rzeczywistości jest fikcją, na zdjęciach wygląda to inaczej. Rysunek P. Michulca miał być tylko poglądowym, bo według Montexu to malowanie to już całkowita fikcje, zarówno pod względem kolorystyki jak i rozkładu plamek. A co będzie dalej to się okaże. A RLM76 był bardzo sporadycznie stosowany na górnych powierzchniach, akurat na tej maszynie był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka niecodzienna. Ciekawe malowanie. Fajnie wszystko wygląda jak na razie. Powiedz tylko czemu zmieniłeś łagodne przejścia na ostre?

Kwestia kolorystyki Luftwaffe pod koniec wojny, zwłaszcza ostatnie tygodnie, sprawia, że kolory są już właściwie losowe i jak nie pomalujesz tak będzie dobrze :P Chyba, że masz dobre fotki. Ostatnio przerabiałem to w temacie Me-262 i to ciężka sprawa bardzo...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kalkomanie nie dadzą tego co malowanie.
Nic dodać - nic ująć. Jak się wie, że te krzyże i wszystkie oznaczenia taktyczne są namalowane, to po prostu całość pięknieje w oczach (a i tak już jest ekstra).

Miodnie

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie super. Plamki miodzio, Całokształt - do naśladowania. Myślę, że tak jak wielu innych czekam na finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę pojęczę. Plamki czasem wyglądają na kleksy. Lepsze zdjęcia może by to wyjaśniły?

Nie będę zaprzeczał iż tak nie jest, na swoje usprawiedliwienie mam tylko to iż ponad trzy lata nie malowałem i jest to mój pierwszy model z tak pokręconym malowaniem.

Zatem proszę o konstruktywną krytykę i proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kleksy pomogło by może gruntowne wyczyszczenie aerografu. Czyszczenie na bieżąco podczas malowania dyszy i tego kapturka też by pomogło. No i trzeba dobrać gęstość farby i ciśnienie i wypróbować gdzieś na boku. Jeszcze nie malowałem takich plam w warunkach bojowych, ale próby na złomie doprowadziły mnie do takich wniosków.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia wyczyszczenie aero, to raczej kwestia wyczucia, maluje dosyc rzadką farbą bo taką wychodzą najlepsze plamki i czasami odrobinke za długo przytrzymałem spust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem wstawię fotki innej foczki malowanej tym samym sprzętem, zobaczysz różnicę.

A co do modelu, to dzisiaj prace przy podwoziu, najwyższy czas by foczka stanęła na własnych płetwach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.