Skocz do zawartości

White Freightliner i Flatbed Trailer z AMT


pudzian30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem zamiar zabrać się za prace na dafem xf ale trafiła sie inna okazja i zakupiłem coś innego i czas sie zabrać za prace. Tak jak koledzy wcześniej mi zwracali uwage, że nie prowadziłem ralacji z budowy żeby nie było błedów będe na bierząco w miare możliwości czasu zdawał relacje. Narazie ogólnie to nie mam żadnego pomysłu znalazłem jedno zdjęcie czekam na jakieś wasze propozycje. Nie mam zdjęć silnika.

 

Oto pudełka:

20091207067.jpg

 

20091207068.jpg

 

A to zdjęcia jakie znalazłem:

freightliner_dcp_10.jpg

freightliner_dcp_15.jpg

Mam nadzieje że jakiś pomysł mi podrzucicie. Dzisiaj mam zamiar zabrać sie za podstawowe rzeczy, jak cos zrobie to beda fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się zabrałeś za Fredka, będę śledził uważnie, bo sam kiedyś się za niego wezmę.

Powiem szczerze, że kolorystycznie najbardziej podoba mi się ten z pudełka (ze wszystkich, które widziałem). A model, który pokazałeś, to jakaś "mikro-skala".

Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się zabrałeś za Fredka, będę śledził uważnie, bo sam kiedyś się za niego wezmę.

Powiem szczerze, że kolorystycznie najbardziej podoba mi się ten z pudełka (ze wszystkich, które widziałem). A model, który pokazałeś, to jakaś "mikro-skala".

Życzę powodzenia w budowie.

 

1/64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zdjęcia coś się wybierze na spokojnie a miedzy czasie pracowałem troche przy ramie mam 2 fotki dokładniejsze bedą potem jakieś uwagi mile widziane tylko nie wiem czy będzie coś widać poźniej zrobie zdjęcia aparatem pod wieczór.

 

20091207072.jpg

 

20091207071.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myśle i nie wiem czy most malowac na czarno czy jakis innt kolor? Chyba cała rame i wszystko na czarno pomaluje co mówicie?

 

Najpierw to dokładnie wszystko oszlifuj ,a potem pomyślimy o malowaniu

Ale malowanie w głównej mierze zależy od tego jakie zestawienie kolorów będzie posiadł sam ciągnik-zresztą jak to słusznie napisał Mark666.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po długiej przerwie pomalowałem rame stwierdziłem ze bedzie cała czarna. oto fotki

20091222081.jpg

20091222082.jpg

Troche tez pogrzebałem przy siodle i zrobiłem je ruchome nawiercilem dziurki i zabezpieczylem szpilka:)

20091222085.jpg

Teraz pracuje nad kabina poszpachlowałem łaczenia które były bardzo widoczne

20091214079.jpg

Po szlifowaniu łaczeń sprawdziłem jak bedzie wygladać pod farba i nie było ciekawie i jeszcze raz szlifuje nie jest to łatwe bo trzeba uważac na wypustki na dachu i wogóle odlew kabiny nie jest najlepszej jakości

20091222086.jpg

20091222087.jpg

I też przy okazji troche pobawiłem się przy zbiornikach lączenia dobrze wyszły teraz musze coś porobić z obejmami mocującymi i pomalować je na biało.

20091222088.jpg

Mam troche mało czasu więc zdjecia są robione na szybko dokładniejsze zrobię w świeta.jakieś uwagi miło widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i ma ktoś może jakiś pomysł na środek? ja mysle nad takim samym jak kabina ale nie wiem dokładnie czy biały z niebieskim może być w środku. mam też już prawie gotowy silnik i myśle żeby go pomalować na taki szary kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfacer 1200 jest dostepny również do aero. Przyznam się, że jak mam wszystko ładnie zaszpachlowane to jako podkład psikam zwykłą Pactrę, dobrze trzyma się plastiku i nadaje się pod wszystkie rodzaje farb/lakiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno mnie tu nie był no ale w tej pracy czasu za dużo nie ma. Pomalowałem kabine wyszło w miare dobrze pierwszy raz robilem maskowanie:) Nie wiem na jaki kolor pomalować naczepe żeby pasowała do tego zestawu?

 

Oto zdjecia

 

Rama:

Obraz008-1.jpg

 

Obraz014-1.jpg

 

Obraz012-1.jpg

 

Silnik w ramie:

 

Obraz010-1.jpg

Obraz011-1.jpg

 

Kabina:

Obraz016-1.jpg

Obraz019-1.jpg

Obraz020-1.jpg

I wnętrze rewelacji żadnej nie zrobiłem w środku:

Obraz021-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.