Skocz do zawartości

Lamborghini Gallardo - Fujimi - 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z Volvo jakoś nie wyszło, więc aby nie wypaść z konkursu zabieram sie za lambo

Już mnie trochę znacie więc wiecie, że model ten nie będzie w zwykłym malowaniu, ale jakim to nie zdradzę

 

Obowiązkowy, aczkolwiek skromny in-box:

opakowanie1.jpg

lambo9.jpg

lambo8.jpg

Do modelu dodam blaszki CM, może coś jeszcze ( jak coś dam in-box'a dodatków)

 

A teraz to co udało się zrobić. Pogłębione linie podziału, wyszlifowana i wyszpachlowana kasta, wnętrze jeszcze podczas szpachlowania.

We wnętrzu doszły pierwsze blachy

lambo24.jpg

lambo26.jpg

lambo218.jpg

lambo22.jpg

lambo220.jpg

lambo221.jpg

lambo222.jpg

lambo223.jpg

lambo225.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Messer Ciekawi mnie co wyczarujesz z tej Gallardynki Znając Ciebie to będzie coś niesamowitego Czekam aż opuścisz zasłonę tajemniczości

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji tego, że gallardo nie będzie takie "zwykłe", postanowiłem zmienić koła na mono 10 Fujimi - pasują mi tu idealnie do koncepcji

 

mono4.jpg

 

Postanowiłem też nadać nieco inny, trochę bardziej drapieżny charakter lambo, poprzez dodanie body kit'u własnej produkcji.

Wyciąłem boczne "skrzela" i dodałem im "osłonki"- pozostałość po bk mazdy rx7, zmieniłem kształt przednich wlotów powietrza, oraz dodałem progi. Trzeba jeszcze zrobić kanały wylotowe dla bocznych wylotów powietrza, no i cały bk wyszpachlować Pozostaje jeszcze kwestia dodania czegoś z tyłu...

Całość jest prosta, dość kanciasta, bez fajerwerków...

 

lambo311.jpg

lambo313.jpg

lambo317.jpg

lambo318.jpg

lambo320.jpg

lambo321.jpg

lambo324.jpg

lambo326.jpg

 

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się nie znam, ale bym zrezygnował z tych niebieskich owiewek. No bo skoro ktoś już zrobiłeś dziury w zderzaku/błotniku, po to żeby chłodzić tarcze hamulcowe. To po co owiewka. Taka owiewka ma zmniejszać dopływ powietrza, który w tym miejscu musi być.

A to białe z przodu mi się podoba, tylko że pośrodku powstał rozpostarty spadochron.

No i z tyłu dublujesz wloty powietrza chyba do tylnych tarcz hamulcowych.

Jeśli te wszystkie otwory mają jakieś uzasadnienie to przepraszam, ale może lepiej z nich zrezygnować, zanim wyjdzie nieudany tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat co do owiewek bocznych - to nie są wloty powietrza, a jego wyloty. Dlatego też dodane zostały owiewki - jeżeli chodzi o ich praktyczne zastosowanie - działają na zasadzie spojlera dociskając przód wozu do nawierzchni

Progi - zdublowane wloty powietrza chłodzące tarcze - taka koncepcja - dodatkowe chłodzenie zawsze się przyda, a i komponuje mi się to z całością

Co do przodu - zaślepię to miejsce między wlotami, bo faktycznie wygląda to dziwnie...

A tak poza tym to są to początki budowy bk w tym wozie, więc nie wszystko od razu

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Po wielu dniach odpoczynku zabrałem się znów za gallardo.

Zmianie uległa koncepcja malowania - na ewidentnie prostszą.

Pomalowane jak narazie trzema kolorkami - srebrny, stal i gun metal jako baza.

Wyszły drobne rzeczy do poprawki - co pewnie zauważycie na zdjęciach.

Te paski w dwóch odcieniach albo zostaną delikatnie przyciemnione albo zostanie na nie nałożony transparentny kolor. I tu mam dylemat - waham się między głębokim fioletem, pomarańczem a niebieskim...

 

Tyle gadania - czas na fotki - tak sa ciemne, tak - miały takie być.

 

new.jpg

new10.jpg

new9.jpg

new8.jpg

new7.jpg

new6.jpg

new5.jpg

new4.jpg

new3.jpg

new2.jpg

new1.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem wielkim fanem przerabiania klasyków motoryzacji to uważam, że paseczki wyszły super. Jestem pełen podziwu dla Twoich zdolności artystycznych. Po dodatkach na karoserii też widać, że są wyważone i utrzymane w dobrym smaku. Co do koloru pasków ta ja bym je widział w fiolecie, ale to tylko moje zdanie. Czekam na resztę relacji bo na pewno będzie arcyciekawa.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub476 nie bierzesz poprawki na tryb makro... Nie poniosło mnie a schodki od taśmy zostały usunięte bo były jak nadlewki.

 

Przy trzech warstwach koloru, maskowaniu po każdym kolorze nie da się uniknąć schodków.

 

Także spokojnie, wszystko jest pod kontrolą

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RapToWny aktualizacja dotyczy kasty, silnik bedę robił na samym końcu.

Dzięki Panowie za komentarze. Zdecydowałem jednak że zostanie tak jak jest - nie będzie żadnego kolorku nakładanego na paski, jedynie delikatne przyciemnienie.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.