Skocz do zawartości

Diamond Reo AMT/Eartl 1:25


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim nowym temacie i zapraszam na relacje z prac nad modelem Diamond Reo firmy AMT/Eartl w skali 1:25:

 

1005972yr0.jpg

 

Na początek kilka informacji o zawartości pudełka: wypraski wszystkie w kolorze białym, ich stan jest masakryczny jeśli chodzi o nadlewki i takie tam inne badziewia (wstydziliby się!!!), ale bardzo fajny materiał (rama po złożeniu jest twardsza i stabilniejsza od Italerowskiej), bardzo mało chromów, dużo części.... Bardzo trudne rozwiązanie tylnego zawieszenia, jak na razie sporo się napociłem żeby to wszystko złożyć do kupy

 

Ramę i zawieszenie pomalowałem czarnym metalikiem Gunze Sangyo. Na pióra zastosowałem matowy olive drab Humbrola. Rama wzbogacona jest o dwa zbiorniki Fordowskie oraz kilka dodatków mojego pomysłu (będą mi potrzebne do instalacji, którą mam zamiar w jakiejś tam części zrobić):

 

1005974jw5.jpg

1005975eq2.jpg

1005977hz9.jpg

1005983mim5.jpg

1005980mmc0.jpg

 

No i pierwsze prace nad silnikiem :

 

1005987mca6.jpg

1005990mei1.jpg

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentsy i zapraszam do obejrzenia drugiego etapu prac Modelik kupiłem od Melonika za 130 albo 150 zł (już nie pamiętam)...

 

Zawieszenie już gotowe, koła i instalacja 'ala elefantes Bliźniaki z tyłu są niezależnie od siebie klejone i było z tym troche roboty. Bałem się, że po sklejeniu model nie będzie stał na wszystkich kołach, ale na szczęście wszystko wyszło OK Ciemno troche za oknem dlatego podrasowałem troszke fotki w photo-paincie

 

1006145mms2.jpg

1006146mul3.jpg

1006147msx1.jpg

1006148man2.jpg

1006150myg9.jpg

 

Zbiorniki paliwa moczą się w DOT-cie bo odwaliłem kaszanę z malowaniem opasek, natomiast silnik nabiera wyglądu :

 

1006156qp1.jpg

1006160uk7.jpg

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wyglada Moim zdaniem nakliłeś zbyt dużo kalkomani na ramie i w efekie wyglada to jak tablica z ogłoszeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko wyglada Moim zdaniem nakliłeś zbyt dużo kalkomani na ramie i w efekie wyglada to jak tablica z ogłoszeniami

 

Też mi się tak wydaje

Ogólnie jest dobrze, a silnik wypasiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nic wielkiego się narazie w temacie nie dzieje, pokażę jak mi idzie malowanie maski Tak wygląda u mnie model po nałożeniu podkładu i dwóch warstw kolorku właściwego

 

Góra i nadkola będą brązowiuteńkie, a środek jeszcze nie wiem

 

dscn3533li7.jpg

 

...a tu po zdjęciu taśmy maskującej:

dscn3569mmu5.jpg

 

...I to narazie by było na tyle, skromnie ale zawsze coś do przodu

Aha! A co do tych naklejek na ramie to po prostu zrobiłem tak jak zaleca instrukcja więc nic tu nie poradzę, że tak to wygląda jak wygląda

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem ten model na pudełku to mi się nie spodobał ale w twoich rękach powoli nabiera blasku.

 

Ps .Czy ty masz tylko ten jeden kolor farby w domu, a może chcesz mieć flotę całą w jednym kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej miedzi bardzo ładnie by pasował kremowy a granica między nimi pociągnięta wąskim bordowym paseczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki wróciły z DOTu i są już zamontowane. Całe podwozie jest już też gotowe i tak właściwie zostanie Oto porcja jeszcze świeżuśkich fotek:

 

dscn3702mtv8.jpg

dscn3708mls1.jpg

dscn3718mcg5.jpg

dscn3720mpe7.jpg

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uparłeś na ten kolorek

 

 

Powiedz mi jedną rzecz... Czy ty robisz modele w sterylnych warunkach? Wiesz... Rękawiczki, maska, lampa bakteriobójcza itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mnie się podoba nawet bardzo no cusz te naklejki na ramie podwozia muszą, już niestety zostać tak jest okej pozdrowionka Wojtuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No wreszcie mogę przysiąć znowu do modelu Pokażę fotki kokpitu, jest to zupełnie inna bajka od tego co robi Italeri. Kolorystykę dobrałem z głowy: tapicerka gun metal z brązowymi satynowymi wstawkami, brązowe są również fotele, podłoga i tylna ściana czarny satynowy, deska czarna z dodatkiem bronze metalik, kierownica z dodatkiem chrom silver - wszystkie farbki Humbrola ...I to co lubię najbardziej - zegary malowane odręcznie

 

dscn4383pz6.jpg

dscn4378yz2.jpg

dscn4385dz0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Elefantes, postarałeś się nie ma to tamto bosko. BEDZIESZ GO ROBIŁ ELEFANTES NA ZŁOTY KOLOR KABINĘ ???

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.