Skocz do zawartości

Diamond Reo AMT/Eartl 1:25


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Melonik

 

Banshee bardzo jasno się wyraził o modelach AMT... Sprawa ramy, albo silnika czy ogumienia prezentuje się mistrzowsko natomiast jakość wyprasek jest katastrofalna i mało co pasuje po złożeniu.

 

Myślę, że na tym zakończymy OT - jutro pojawią się nowe fotki, bo co nieco się ruszyło przy modelu , natomiast na Będzin z tym modelem na pewno nie zdążę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prace niestety jednak zwolniły, bo zabrałem się za Superlinera...

 

Postanowiłem po powrocie z Będzina, że Diamond będzie ostatnim moim modelem pomalowanym pędzlem (przynajmniej jeśli chodzi o malowanie maski i kabiny). Ćwiczę sobie teraz w domciu malowanie Motipem kabinkę od Macka i kurna chata jest 100 razy lepiej i łatwiej (to co trwało zwykle 2 dni trwa teraz niecałe 4 minuty )...

 

Ale wróćmy do tematu. Oto 3 nowe fotki Diamonda: dorobiłem wstępnie schodki, klamki, tylne światła, płytę, nadkola i siodło, no i te baniaki po bokach... Wymieniłem też lusterka, bo oryginalne nie szło zmontować (po prostu wymiękłem ). Założenie przedniej maski to też prawdziwy majstersztyk, ale o tym w następnym wejściu :

 

0f18048658f9f977.jpg

45dfe80186ce5048.jpg

c4c1f9d685f839e5.jpg

 

Jak widać schodki powinny być na obejmach zbiornika, a nie są

Kleiłem je o 2-ej w nocy i zauważyłem błąd dopiero rano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodkami się nie przejmuj... Gdybyś nie powiedział, to bym nie dojrzał

 

Jak to u Ciebie bywa- ładnie i piknie

 

Trochę dziwnie wygląda tutaj taki kolor felg... Może pokusisz się o leciutkie ich przykurzenie?

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model mniam mniam, pozdrawiam i życzę powodzienia w dalszej pracy nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No, po prawie trzech miesiącach przerwy czas odkurzyć stary temat Diamonda Reo

 

Prace powoli dobiegają końca. Zrezygnowałem z zabudowy dachu, za to dodałem troche przewodów pod maskę i za kabiną do podpięcia naczepy. Było troche kłopotów z zamontowaniem wszystkiego ale jakoś w końcu poszło

 

Miłego oglądania fotek

 

03bf39e8903f4c76.jpg

a6646b51c722f0ad.jpg

cc7deeb7cdeedc9a.jpg

c1b96ee65aa6bb9e.jpg

84291efdd28d9b6e.jpg

7953f1170f72fe59.jpg

2689361748aa8882.jpg

52145dbe0be90434.jpg

b9868ed1cf5e818c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Marcin, zwłaszcza te przewody w silniku, zasługują na pochwałę, to one robią całą furorę w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zaje.. robota. Nie mam pojęcia jak Ty to robisz pędzelkami mnie to wyglonda na puszke a nie na malowanie pędzelkiem ale rura do poprawki zdecydowanie. Myśle że da sie to Marcinie wkrętarka na wolnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda, że nie pomyślałem o tym wcześniej bo teraz to chyba już za późno

Nic straconego, musisz ja poprotu nawiercić. Nie jest to takie trudne Marcin, musisz tylko dobrze napunktować rurę i rozwiercać coraz to wiekszymi wiertłmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziasiaj zakończyłem prace nad modelem

 

Co do komina, to poszedłem na łatwiznę i zamontowałem od góry zamykanie od Forda...

Natomiast o czym chce jeszcze napisać to montaż maski Nie wiem co za patafian wymyślił mechanizm podnoszenia maski, ale stawiam piwo temu, kto zrobi tak, jak jest pokazane w instrukcji. Ja wykonałem to na swój sposób: rozwierciłem otwory i osadziłem maskę za pomocą sworzni.

Biorąc pod uwagę mnóstwo krzywizn i nadlewek w tym modelu to był chyba najtrudniejszy model jaki wykonałem. Zapraszam do galerii!!!

 

bf24d5964ff97d48.jpg

a5b60f20190892d3.jpg

b28d9a644f84f8a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes powiedz mi tylko jedno .. Jaka jest to farba która pokrywa cały model ?? Jak mógłbyś podać producenta i numerek Model jest CZADOW ZROBIONY !! PEŁNY POKŁON DLA TWOJEGO DZIEŁA !! SALUT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.