Skocz do zawartości

Diamond Reo AMT/Eartl 1:25


elefantes

Rekomendowane odpowiedzi

Elefantes, raz że te zegary po prostu wbijają w ziemię, tak nadal nie moge wyjść z podziwu, że to wszystko malowane jest pędzelkiem. Ukłon w stronę Twoją i Twoich umiejętnosći

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miło czytać chłopaki, że moje wypociny się podobają

 

Tymczasem porcja kolejnych fotek, na warszt poszła kabina. Po raz kolejny zestaw ulubionych kolorów mojej drugiej połowy czyli 54 i 55 Humbrol. Tutaj jeszcze podczas maskowania:

 

dscn4030ir0.jpg

 

...a tu już trzy warstwy miedzianego kolorku. Ponieważ maluję pędzlem nie muszę drugi raz maskować taśmą tylko odręcznie doprowadzam farbę do brzegu, bo tak to miałbym schodki

 

dscn4409ws0.jpg

 

Uszczelki pomalowałem czarnym 85, a środek 53 Humbrola:

 

dscn4406vj8.jpg

dscn4418uu8.jpg

 

...No i maska. Niestety jest trochę wypaczona i w ogóle nie pasowała do grilla (ledwo ledwo się z tym uporałem, żeby go wkleić), na dodatek po przymiarce już po pomalowaniu okazało się, że pasek z jednej strony jest za nisko względem kabiny (Nie wiem jak ja to wcześniej przymierzałem??? ) Zeszlifowałem trochę lakieru papierem ściernym i maluję od nowa na starym, zobaczę jak wyjdzie Jak coś, to wrzucę do DOTu i pomaluję od nowa

 

dscn4405jr8.jpg

 

c.d.n.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów się wypowiem przy tym o to modelu, Marcin wszystko mi się podoba masz dobre oko i precyzje w łapach ,oby tak dalej. Najbardziej mi się podoba tył kabiny z tym szyber oknem, uszczelki też ładne są powodzonka dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanko wygląda ekstra Ciekaw jestem czy kiedykolwiek zobaczę Twoje modele w innych barwach, te już mi się jakoś opatrzyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ci, którzy widzieli moje modele na żywo wiedzą, że malowanie pędzlem to przegrywa z kretesem z aero czy sprayem i nie wygląda tak fajnie jak niektórzy myślą... No, ale jak się patrzy pod słońce, to rzeczywiście pięknie to wygląda

...Co do zmiany kolorków to też o tym myślę i może to w końcu niebawem nastąpi

 

Mała przymiarka:

 

dscn4507zd8.jpg

dscn4512jg4.jpg

 

Pasek na masce udało mi się podwyżyć i nie widać, że był w ogóle poprawiany. Teraz zastanawiam się czy nakładać kalkomanię, hm?!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie wszystkie farbki nadają się pod pędzelek, a przynajmniej do dużych powierzchni

Siodło już pomalowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ładnie i jak narazie czyściutko wykoanay model , a mam pytanko na jakiej zasadzie siodełko się rusza może jakaś fotka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Marcinie Ci idzie, oby tak dalej mugłbyś jeszcze żeczywiście pokazać siodło i tył ciągnika fotki tak ogólnie to spoko i model również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej musisz mi kupić koniecznie bo nie mam w domu, a na język polski chodz, chodze i chodze i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Siodło wchodzi na wcisk w te bolce (fotka z instrukcji):

 

dscn4526xe0.jpg

 

...dzięki czemu może swobodnie opadać albo podnosić się Kleiłem kiedyś GMC tego samego producenta i był taki sam patent więc wykonują to pewnie standardowo

 

dscn4530xs1.jpg

dscn4531ae5.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się model prezentuje , ale tak jak innym zaczyna mi brakować w Twoich modelach innych kolorów . Może poeksperymentuj ze sprejami , nie musisz mieć aerografu odrazu. A co do siodła to ja w swojej Scani też mam takie tylko musiałem powiercić otworkii dać bolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Bardzo ładnie , a ile dałęs za ten model ??? bo ta firma to chyba jakaś słaba jest , ja za niego bym dał od 30 do 40 zł

 

Modele Amt faktycznie jakościowo nie dorównują konkurencji, ale za to mają w ofercie pojazdy których nigdzie indziej nie uświadczysz, szczególnie jeśli chodzi o osobówki. W USA ceny ich produktów sa faktycznie niskie (10-25$ z tego co wiem), ale z powodu małej ich dostępności w PL trzeba płacić sporo więcej. Reasumując wymagają na pewno większego nakładu pracy, ale myśle że są tego warte.

 

Elefantes diamond wychodzi Ci bardzo czysto i elegancko, jake kalki bedziesz kładł? Wieelka szkoda że nie jest czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-20 dolców za osobówki, cieżarówki powyżej 30$. Jeśli chodzi o ciężarówki, to rzeczywiście jakość jest kiepska chociażby porównując Petka 359 lub Kena K100 produkcji revellowskiej i AMT/ERTLowskiej. W AMTkach kuleje przede wszystkim wnętrze - ledwo co podkreślone elementy drzwi, fotele na patyczkach, czy szyby z mega grubego pancernego "szkła". Z drugiej strony dostajemy opony przypominające bardzo te z tamtych czasów (a nie chude niczym od roweru) lub też ciekawszy silnik (a nie ciągle ten sam stary Cummins), nie wspominając już o byciu jakże oryginalnym posiadaczem rzadko spotykanego u nas modelu

Co do osobówek, sprawa wygląda znacznie lepiej. Części są dobrze spasowane, wnętrze jest znacznie bogatsze, szczegółów też nie brakuje. Nie jest to chyba jednak regułą, ponieważ mam na przykład Pontiaca, którego zawieszenie to dwa pręciki z kołami (normalnie jak w matchboxach) oraz Oldsmobile'a, który posiada w pełni odwzorowane podwozie z zawieszeniem (w tym świetnie powyginaną rurę wydechową ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osobówek, sprawa wygląda znacznie lepiej. Części są dobrze spasowane, wnętrze jest znacznie bogatsze, szczegółów też nie brakuje.

Oj różnie to bywa z tą szczegółowością, w niektórych boczki drzwi są odlane razem z karoserią, inne natomiast rzeczywiście potrafią być dość dobrze odwzorowane. To chyba zależy od roku wydania danego odlewu. Za to jeśli chodzi o spasowanie to kuleją po caaałej linii, zarówno nowe jak i stare amt-ki. Przykład mam akurat pod ręką, Plymouth którego teraz robię:

265b89133aaff5c1m.jpg

Kończę temat zanim dostanę mandat za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.