Skocz do zawartości

Mój drugi model- Nissan 350Z F&F


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj zacząłem swój drugi model jest to nissan 350Z (the fast & the furious- Tokio drift) 1:25 firmy AMT ERTL.

In BOX: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=18466

Z racji tego, że zależy mi na wysokim poziomie wykonania tego modelu( ponieważ jest to prezent). Proszę o wszelkie rady, pomysły. Za które będę wdzięczny.

A więc zaczynamy:

100_3462.JPG

 

100_3463.JPG

 

100_3466.JPG

 

100_3468.JPG

Pierwsze pomalowane elementy:

100_3469.JPG

 

100_3472.JPG

 

100_3473.JPG

 

100_3474.JPG

 

100_3475.JPG

pomalowałem imitacjię siatki w tym elemencie ozdobnym ponieważ wydaje mi się, że tak będzie to lepiej wyglądało. Seryjnie wszystko było chromowane.

100_3477.JPG

Teraz pierwsze pytanie: Poniżej znajdują się jakieś elementy tylnego zawieszenia( tak mi się wydaje), zamiast chromu chciałbym je zrobić w kolorze aluminium. Dobry pomysł?

100_3478.JPG

Pierwsza przymiarka na sucho

100_3479.JPG

 

100_3480.JPG

 

 

PRZEPRASZAM! Czy mógłby ktoś przenieść temat do pojazdów cywilnych? Lub jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz zapuścić wszystkie elementy podwozia ciemną farbą, pamiętaj żeby użyć innej farby niż na pomalowanych elementach ponieważ rozpuszczalnik którym ją rozcieńczysz może zniszczyć wcześniejsze warstwy.

Co do tych chromowanych elementów zawieszenia to ja pomalował bym je tak jak mówisz na aluminium, albo nawet stalowe lub czarne, nie sądze żeby w rzeczywistości tak się błyszczały . Osobiście pobrudziłbym sinik, wiadomo olej, smar, kurz itd. Ale to już twój wybór, dość dziwnie wyglądają koła w modelu, jak na mój gust zbyt wielkie ale to twój samochód.

Napisz jeszcze jak chcesz go pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady A teraz znów kilka pytań. Więc czym i jak brudzić?

Koła w modelu są seryjne tzn. już takie były . Model nie posiada kalek, więc będzie malowany na jednolity kolor czarny.

Myślę nad takim mniej więcej wykonaniem:

nissan%20350z%20vorne%20400x300.jpg

 

Koksik750 - Zgadzam się, że to nie najlepiej wykonany model ale właśnie dlatego chce zrobić coś tylko podobnego do oryginału . A co do tarcz były tak pomalowane na pudełku więc też je tak pomalowałem, ale może rzeczywiście je przemaluje- nie wiem. Najpierw tak po przymierzam i wtedy zdecyduję.

 

Czy tak może wyglądać "pobrudzony" element?

100_3494.JPG

Aha i jaka byłaby różnica w wielkości foteli ze skali 1:25 i 1:24? Ponieważ myślę nad innymi fotelami do nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz podstawowy błąd początkujących. WSZYSTKIE elementy należy najpierw wyciąć z ramek, obrobić miejsca po połączeniach, usunąć nadlewy, zaszpachlować co trzeba i potem dopiero zamocować na wykałaczkach/patyczkach z ramek/innych_ustojstwach klejem CA w miejscach które będą niewidoczne i dopiero wtedy malować.

Skoro chcesz uzyskać wysoki poziom, to powinieneś od tego zacząć

 

Postaram się również jak reszta kolegów dopomagać "na bieżąco"

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz podstawowy błąd początkujących. WSZYSTKIE elementy należy najpierw wyciąć z ramek, obrobić miejsca po połączeniach, usunąć nadlewy, zaszpachlować co trzeba i potem dopiero zamocować na wykałaczkach/patyczkach z ramek/innych_ustojstwach klejem CA w miejscach które będą niewidoczne i dopiero wtedy malować.

Skoro chcesz uzyskać wysoki poziom, to powinieneś od tego zacząć

 

Postaram się również jak reszta kolegów dopomagać "na bieżąco"

Dziękuję i jestem wdzięczny tak jak wszystkim za chęć pomocy .Na pewno będę korzystał z niej regularnie . A co do malowania w ramkach, przy pierwszym swoim modelu rzeczywiście tak robiłem, że wycinałem elementy obrabiałem, mocowałem i dopiero wtedy malowałem. Ale gdzieś tu na forum znalazłem wątek w którym ktoś malował elementy w ramkach i pomyślełem, że to może być dobry sposób. Ponieważ po wycięciu pomalowanego elementu i tak zamierzałem go obrobić i domalować ewentualne ubytki. Ale skoro to zły pomysł to oczywiście to naprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały UP:

Wnętrze już praktycznie gotowe. pozostały jedynie jakieś kosmetyczne poprawki. Fotele są tylko do przymiarki ponieważ tak jak wspominałem znalazłem fajne w skali 1:24 i chyba je nimi zastąpię, ale muszę jeszcze aukcję wygrać:)

100_3495.JPG

 

100_3496.JPG

 

100_3497.JPG

 

100_3498.JPG

 

100_3500.JPG

 

100_3503.JPG

 

100_3504.JPG

Wiem, że uchwyt jest jakiś krzywy itp. ale sam musiałem go zrobić ponieważ firma nie przewidziała chyba że pasażer też musi się trzymać:)

100_3505.JPG

 

100_3507.JPG

 

Aha i może mi ktoś pomoże, jak złożyć te koła i zawieszenie by koła się obracały? Chodzi dokładnie co z elementami 64,65 i 67,68. Je trzeba kleić? Bo nie mam pojęcia jak to rozgryźć.

100_3508.JPG

 

100_3509.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i może mi ktoś pomoże, jak złożyć te koła i zawieszenie by koła się obracały? Chodzi dokładnie co z elementami 64,65 i 67,68. Je trzeba kleić? Bo nie mam pojęcia jak to rozgryźć.

Ciężko tak na odległość powiedzieć, ale z tego co znam AMT to wydaje mi się że 68 i 67 trzeba skleić i wsadzić na wcisk w 87. Ale nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemekgksw3 Zrobiłem tak, ale dodatkowo przykleiłem te elementy do elementu 66. I jest ok.

Mały UP:

skończone podwozie i zawieszenie oraz silnik:

100_3510.JPG

 

100_3512.JPG

 

100_3515.JPG

 

100_3516.JPG

 

100_3518.JPG

100_3519.JPG

 

100_3520.JPG

 

100_3521.JPG

 

100_3530.JPG

A tu mały dodatek w postaci laptopa:)

100_3531.JPG

 

100_3532.JPG

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsznie razi mnie ten zabawkowy chrom, napisy na podwoziu, ale mam nadzieje że następnym razem się poprawisz. Ps może jednak poprawisz te hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsznie razi mnie ten zabawkowy chrom, napisy na podwoziu, ale mam nadzieje że następnym razem się poprawisz. Ps może jednak poprawisz te hamulce?

 

Niestety nie mam pojęcia jak bym mógł zrobić chrom lepiej na felgach od fabryki, dlatego koła zostały oryginalne. Jedyna możliwość to przemalować je na aluminium lub czarny kolor. Gdy pierwszy raz padła propozycja zmiany koloru tarcz znalazłem w sieci coś takiego: "TurboGroove"

Tarcze TurboGroove, które zamykają ofertę EBC oferowane są w identycznej cenie, jednak ze względu na swoje parametry nadają się wyłącznie do sportu lub tuningu ekstremalnego. Nacinane rowki sięgają zewnętrznych krawędzi, umożliwiając usuwanie z powierzchni ciernych wszelkich zabrudzeń, gazów, ścieranych drobin i pozostałości po gwałtownym hamowaniu. Zapewnia to płaskość i równoległość powierzchni klocków przez cały okres ich eksploatacji, ale przyśpiesza zużycie klocków i generuje hałas. Tarcze te są dla odmiany pokryte anodyzowaną na złoto powłoką cynkową, zapobiegającą korozji obszarów nie ścieranych przez klocki.

03_tarcza_ebc_nacinana__small.jpg

I pomyślałem, że skoro jest to model tuningowany i w jakiejś części ekstremalnie sportowy, to jednak pasują mu takie nie zwykłe tarcze. Ale jeżeli to naprawdę tak razi to mogę zmienić kolor.

Również proszę o propozycje na kolor felg: może czarne? ale czy wtedy model nie będzie wyglądał zbyt nudno? tylko czerń i czerń.

A co do napisu to spróbuje go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czarna z chromowanym rantem, Takie powinny pasować do stylu samochodu, ale to już twój wybór.

 

Spróbuje . Sam jestem ciekaw efektu takiej przeróbki w moim wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no świetnie Ci te felgi wyszły

Zastanawia mnie w jaki sposób je pomalowałeś?

Pomalowałem je pędzelkiem 000 i farbką Humbrola 21.

 

Dziękuję bardzo za pozytywny odbiór, zależało mi aby wyszły jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

1. Ponieważ chcę zrobić pasy bezpieczeństwa( czteropunktowe), ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Może ktoś podpowie jak je wykonać, z czego?

2. Chciałbym użyć siatki w zderzakach, czy ta wystawiana na allegro nada się? Jaki rozmiar oczek byłby najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.