Skocz do zawartości

[RELACJA Z BUDOWY] Golden Hind 1:200 Heller


mike1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[19.01.2010]

 

Przykleiłem i pomalowałem pierwszą warstwą farby jeden z dwóch górnych pokładów. Ster również gotowy, wyszedł zadowalająco jak dla mnie. Tak teraz na zdjęciach zauważyłem, że minimalnej poprawki malowania wymaga dolna framuga drzwi ponieważ brązowy kolor minimalnie się rozlał. Z tyłu na styku górnego pokładu z tyłem widać szparę i trochę kleju. Szczelina była zbyt duża, żeby chwyciła dwa elementy więc muszę wypełnić ją podkładem maskującym --->

 

imag0074j.th.jpg imag0078q.th.jpg imag0079o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna robota. Tą szparą się nie przejmuj. Przykryje ją górny pokład.

Zobacz tylko żeby nie było jej widać od zewnątrz . Kiedyś podpatrzyłem u kogoś sposób na takie szparki - zaklejam je Poxiliną (10min). dość szybko schnie i łatwa w użyciu. Można ją potem obrabiać i ładnie kryje farba.

Przewierć rufę i włóż linę steru. Przymocuj ją do steru przed załamaniem (3 zawias od dołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Historia na pewno się przyda, szczególnie, że ta z instrukcji jest dość skąpa ;) Co do tych modyfikacji... mam obawy przed zabieram się za to bo w związku z deficytem doświadczenia mogę coś schrzanić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy. Przewierć ster w rogu i kadłub , potem przeciągnij linkę dość grubą ok. o,6 mm i wklej glutem. Tylko linę powieś dość luźno.

14_1190739676_931.jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości teraz korzystam z nici krawieckich i kordonków. Ostatnio wypatrzyłem u innych linka z dodatkami nie tylko krawieckimi , można tam też znaleźć batyst na żagle. Ja do tej pory kupowałem w sklepach

http://www.wojtek.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[22.01.2010]

 

Przyklejona i pomalowana buda (dla psa? xD), przednia ściana z oknem i drzwami górnego pokładu, dach górnego pokładu i pomalowane krawędzie. Elementy z tyłu (nad niebieskim dachem) pomalowane dopiero pierwszą warstwą więc wymagają drobnych poprawek.

 

imag0085k.th.jpg

imag0083h.th.jpgimag0080.th.jpg

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych efektów (jak na osobę początkującą). Statek zaczyna nabierać "kształtów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[25.01.2010]

 

Poklejona i pomalowana kolumna tylnego masztu oraz stenga. Na pierwszym pokładzie zamontowałem gotowe armatki. Trochę poprawek z tyłu oraz pomalowane biało-czerwona szlaczki. Teraz statek będzie musiał poleżeć z tydzień lub dwa ponieważ czekają mnie ciężkie egzaminy w najbliższym czasie.

 

imag0099g.th.jpgimag0100h.th.jpgimag0101d.th.jpgimag0102g.th.jpgimag0105o.th.jpg

imag0103q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam problem z naklejkami. Włożyłem je do wody, fajnie się odłączyły od papieru, naniosłem je na pomalowaną powierzchnię i po paru godzinach się odkleiły. Co zrobiłem źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki! Myślałem jeszcze nad tym, żeby z powierzchni kalki wokół rysunków (tej nieprzydatnej) spróbować po uprzednim krótkim kontakcie z wodą "zetrzeć" tymi odklejonymi kalkami ten klej. Może się uda. Jak nie to poszukam tych płynów. To są płyny klejące, tek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są płyny klejące, tek?

Miro-Set ma właściwości wspomagające aby kalki dobrze trzymały się podłoża, a Micro-Sol rozmiękcza kalki i pomaga wejść im we wszystkie szpary (linie podziału). Możesz też kalkomanie położyć na mocno rozcieńczony wikol. Ponad to po wyschnięciu kalkomani pryśnij je lakierem bezbarwnym co w pewnym stopniu też zabezpieczy je przed odpadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. W ten pierwszy na pewno się zaopatrzę jak najszybciej. Tymczasem nowe zdjęcia. Pomalowana lewa burta i zrobiona lampa z tyłu Na burcie (szczególnie brązowym kolorze) widać trochę maz. Może farba nie do końca wyschła ale podejrzewam, że kilka z nich już zostanie. Ciągle nie umiem dobrze malować... :(

 

+ pomalowany i przyklejony mostek z tyłu + dwie literki z kalkomanii, które na szczęście jako jedyne trzymałem 15 sekund a nie 15 minut ;)

 

50431571.th.jpg

20332446.th.jpg

imag0118uu.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Tylko zawiasy steru przemaluj na czarno, lub zrób srebrny podkład i na to cienko czarnym, będą wyglądały jak stal kuta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.