Skocz do zawartości

[RELACJA Z BUDOWY] Golden Hind 1:200 Heller


mike1986

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze teraz ciężko będzie już przemalować po przyklejeniu :/ Czy nitki wszystkie powinny być w jednym kolorze (do kotwicy, szoty itd.) czy raczej kilka kolorów? A jak już to jaki/jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sztagi czyli generalnie olinowanie stałe powinno być raczej czarne , gdyż były konserwowane kiedyś smołą lub dziegdziem , natomiast liny olinowania ruchomego raczej będą jasne. Nie trzeba było ich konserwować ze względu na i tak częstą ich wymianę. Powinny mieć naturalny kolor ale przyciemnione przez starość (herbata) i ręce załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nie było relacji a to dlatego, że postanowiłem nie wrzucać zdjęć po każdej jednej doklejonej części. Teraz mogę pochwalić się dość sporą ilością pomalowanych elementów co jak się okazuje, jest najbardziej czasochłonne.

Pierwszy obrazek to ot całość na dzień dzisiejszy.

imag0050.th.jpg

 

Co do zrobienia? Dokończyć malowanie godła z tyłu statku. Dwie części górnego pokładu do przyklejenia (widoczne na zdjęciach). imag0047c.th.jpg

Najpierw jednak muszę zamontować liny do armat (póki co tylko tych dwóch na zdjęciu. Uchwyty już zrobiłem ze spinacza i pomalowałem. W następnej kolejności dwie boczne ścianki dzioba (jedna w trakcie malowania. Widoczna na zdjęciu). imag0048t.th.jpg

 

A tutaj po kolei:

 

imag0039r.th.jpgimag0049q.th.jpg

imag0041iw.th.jpgimag0046i.th.jpg

imag0042g.th.jpgimag0044z.th.jpgimag0043p.th.jpg

imag0045h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy jeśli chcę połączyć element metalowy z plastikowym to lepiej użyć coś na wzór super glue czy może być humbrol precision poly? Konkretnie chodzi o włożenie w dziurki tych uchywtów do armatek. Są one też na zdjęciu powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już lepiej superglue lub coś dwuskładnikowego (poxipol, uhu) - wtedy będziesz miał na amen. Zależy czy będzie to narażone na jakieś uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Najnowsze zdjęcia z postępów

 

Poprawek wymaga pasek z czerwonymi rombami na burcie (położona dopiero 1 warstwa farby). Czekam na sznurki do okrętów z Hellera i wtedy dopiero będę mógł przykleić część górnego pokładu z przodu. Do tego czasu będę sukcesywnie malował pozostałe wzorki na burcie i godło z tyłu.

 

imag0132w.th.jpgimag0131t.th.jpgimag0130d.th.jpgimag0129l.th.jpg

 

imag0128p.th.jpgimag0127a.th.jpgimag0126y.th.jpgimag0125.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś spróbować podrównać te romby z pomocą taśmy maskującej. Można by się też pokusić o wydrukowanie na folii całego wzoru. Następnie równo przykleić i polakierować matowym werniksem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale chyba nie potrafię się nią posługiwać Kupiłem najcieńszą ale jakoś mi to nie wychodzi. Jak to wydrukować to już zupełnie nie mam pojęcia To jest mój pierwszy model jaki sklejam więc moja własna inicjatywa jest mocno ograniczona i bardzo zazdroszczę doświadczonym modelarzom takim jak Ty i ryszardb bo patrząc na Wasze relacje można nabawić się kompleksów Jedyne co dodaję "od siebie" to to co podglądnę u Pana Ryszarda (sklejał ten sam model kiedyś) - np. zaczepy z linkami do armat czy gdzieniegdzie inne kolory niż w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To jest mój pierwszy model jaki sklejam więc moja własna inicjatywa jest mocno ograniczona
Ale idzie ci bardzo dobrze - nie mogę doczekać się następnych, bo wierzę, że każdy kolejny będzie podnosił twoją własną poprzeczkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mam przeczucie, że największym wyzwaniem będą żagle i olinowanie. Cały czas noszę się z zamiarem zastąpienia plastikowych żagli jakimiś ręcznie zrobionymi z materiału ale na to jeszcze czas. Czym najlepiej malować wręcz mikroskopijne elementy? Pędzel 5/0 jest za duży. Końcówką wykałaczki? Ktoś ma jakieś sprawdzone metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzel 5/0 jest za duży. Końcówką wykałaczki? Ktoś ma jakieś sprawdzone metody?

 

Zależy też jakich pędzli używasz. Polecam pędzle "Citadel" firmy Games Workshop. Są znakomitej jakości i przy właściwym użytkowaniu nie tracą swojego idealnego czubka. Ja je wymieniam co parę lat

Poniżej masz link do najmniejszego. Da radę nim zrobić tęczówki oka u napoleońskiego kawalerzysty w skali 1:72.

 

http://www.mrocznyraj.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&products_id=905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały OT. Co masz na myśli pisząc "właściwe użytkowanie"? Słyszałem co nieco na ten temat ale szczerze mówiąc dbanie o pędzle to coś co wychodzi mi zdecydowanie najgorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały OT. Co masz na myśli pisząc "właściwe użytkowanie"? Słyszałem co nieco na ten temat ale szczerze mówiąc dbanie o pędzle to coś co wychodzi mi zdecydowanie najgorzej...

 

Moim zdaniem dobrze jest używać farb akrylowych. Szybciej schną i myjesz w wodzie, a nie w chemii. Poza tym trzeba pędzel domywać czyli nie pozwolić aby u nasady odkładała się stara, zaschnięta farba.

Jeśli rozcieńczalnik trzymasz w słoiku to najlepiej pędzel myć o ścianki a nie o dno. Inaczej rozczapierzysz końcówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Po małej przerwie znowu wziąłem swój okręt w obroty. Rozpocząłem budowę dwóch największych masztów. Jeden pomalowany już pierwszą warstwą farby, spokojnie czeka na powtórne, dokładniejsze malowanie.

 

imag0007x.jpg

imag0012x.jpg

imag0006d.jpg

 

 

Poniżej inne fragmenty masztu po obróbce. Trochę się naskubałem

 

imag0004v.jpg

imag0005y.jpg

 

 

Tutaj po sklejeniu i poprawionej obróbce ściernej. W akompaniamencie z olinowaniem.

 

imag0013z.jpg

 

 

Poniżej w przygotowaniu dwie ostatnie armatki i fragmenty górnego pokładu.

 

imag0014s.jpg

imag0015q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich po długiej przerwie

mike1986, nie powiem, elegancko Ci to idzie

Szkoda tylko trochę, że zdecydowałeś się na plastikową imitację olinowania z zestawu, model wiele przez to straci Lepiej poświęcić trochę czasu (no dobra, duuużo czasu ) i założyć piękną "plątaninkę"

 

pozdrawiam, Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie i zabrałem się przed chwilą za olinowanie. Zrobiłem już jedną część i powiem szczerze bez fałszywej skromności - całkiem całkiem jak na pierwszy raz Jeszcze dziś zamieszczę jakieś fotki z całości efektu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... nasiedziałem się chyba z 1,5 godziny nad jednym olinowaniem Teraz trzeba zrobić kolejne z drugiej strony, dwa na większy maszt i potem duże olinowanie, czyli to od koszyka po burty. Ale sobie narobiłem dłubania Ale póki co jestem dumny, że zrobiłem coś od siebie (oprócz lin trzymających armaty, ale to była pestka w porównaniu z tym). Pewnie nie wygląda to profesjonalnie ale innej nitki w domu nie było

 

imag0023qj.jpg

imag0025u.jpg

imag0027zc.jpg

 

 

A tu ukończone ostatnie dwie mniejsze armatki górnego pokładu.

 

imag0028cx.jpgimag0029p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olinowanie pierwszego masztu gotowe

 

imag0030z.th.jpg

imag0031l.th.jpg

imag0033r.th.jpg

 

 

//Proszę się zapoznać z regulaminem forum, szczególnie z punktem odnośnie rozmiarów wstawianych zdjęć.

reggy

 

Ok, zmieniłem rozmiar zdjęć. Niestety nie mam uprawnień do edycji wcześniejszych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.