Skocz do zawartości

[RELACJA Z BUDOWY] Golden Hind 1:200 Heller


mike1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator
To jaki pędzelek powinienem kupić? Rozmiar musi być mały bo będę nim malował kolorowe ozdobniki na burtach.
Niestety jednym pędzelkiem nie obskoczysz wszystkiego przy modelu - powinieneś mieć co najmniej dwa rodzaje (płaskie i okrągłe) w co najmniej 3 grubościach w każdym rodzaju czyli z 6 pędzelków - to ci pomoże zdecydowanie w pracach.

 

Przeglądnij sobie ofertę sklepów internetowych i ich asortyment w zakresie pędzelków - mojehobby.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale ja mam 3 pędzelki w sumie 10, 4 i 000 i wszystkie płaskie. 000 muszę wymienić i nie wiem teraz na jaki. Pewnie też płaski i 000 lub 10x0 tylko chodzi mi o firmę. Coś lepszego niż Italerii ale żebym nie zbankrutował przy tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie pisałem, że pokład był malowany najmniejszym

 

No nie wiem, miałem wadliwy egzemplarz albo nie potrafię jeszcze odpowiednio pielęgnować pędzla. Tak czy inaczej muszę kupić nowy. Dla samego porównania różnych pędzelków nie będzie to Italerii. Stąd pytanie o inne firmy bo może jest firma, której raczej unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm, myśle, że pędzle najlepiej kupować w sklepie dla plastyków, tam mają zawsze dobry sprzęt, choć nie koniecznie znanej firmy (ja tak robie i jeszcze nigdy nie narzekałem ).

A co do konserwacji: pędzel myj tylko w rozpucholu lub benzynie ekstrakcyjnej (uff, trudne słówko ), znam agentów którzy szorowali nim po mydle (mówię cały czas o 000) i zdziwieni byli, że mają miotłę z pędzla. Potem dokładnie wypłucz i delikatnie pośliń, wargami nadając odpowiedni kształt włosiu. W ten sposób pożyje dość długo, no chyba, że trafisz na naprawdę trefny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z mydłem wcale nie jest taki zły - daje dobre wyniki i jest skuteczny. Pod warunkiem, jak to Forest zauważył, poślinienia włosia i ukształtowania go wargami. Oczywiście po uprzednim jego umyciu. Dobrze jest też ochronić włosie plastikową rureczką dopasowaną do średnicy pędzelka. Takie właśnie zabezpieczenie mają pędzle kupowane w sklepach dla plastyków.

Ja tak mam, że lepiej maluje mi się pędzelkami okrągłymi. Może warto spróbować.

 

Powodzenia w próbach.

 

P.S.: Tak jak Forest, pędzelki kupuję tylko w sklepie dla plastyków. I jak dotąd, też się nie zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie rady W takim razie udam się do takiego sklepu. Przy okazji kupię pewnie z 2-3 inne rozmiary również ponieważ brakuje mi czegoś pomiędzy 10 a 4 i pomiędzy 4 a 000. W weekend będę wreszcie sklejał ze sobą burty i pokład więc wrzucę jakieś nowe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[08.01.2010]

 

Wnętrze burty lewej i prawej oraz pokład pomalowane drugą warstwą farby. Rozpocząłem dziś proces sklejania. Póki co przyklejona jest do połowy jedna burta. Zabezpieczone sznurówkami, żeby klej dobrze chwycił. Ostatnie zdjęcie to Max - towarzyszył mi wiernie przez cały trud dzisiejszego sklejania.

 

imag0053b.th.jpgimag0054n.th.jpgimag0055f.th.jpg

 

imag0056f.th.jpgimag0057p.th.jpgimag0058m.th.jpg

 

Chyba całkiem nieźle to wyszło?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw entery po każdym zdjęciu a jeszcze lepiej miniaturki a wyszło całkiem całkiem na pompie powinieneś usunąć ślady łączenia form byłoby ładniej... i pytanko do koloru wewnątrz burt: tak jest w instrukcji? nie wiem czy nie powinno byc od wewnątrz na czerwono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@franki - teraz właśnie jak już pokleję burty to będę poprawiał takie detale jak ta pompa Generalnie jest kilka miejsc, które wymagają naniesienia drobnych poprawek w malowaniu. Wszystko (oprócz kraty) malowane zgodnie z instrukcja. Sugerujesz jakiś inny kolor wnętrza burty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, brak doświadczenia daje się we znaki. Czy ktoś ma jakąś radę na fragmentarycznie wylazły spod sklejanych powierzchni klej, który rozpuścił farbę? Zamalować to?

 

imag0059z.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz cokolwiek usuwać sprawdź czy będzie to widoczne z Twojego zdjęcia wynika że jest to na środkowym pokładzie pod kasztelem dziobowym więc pewnie będzie ukryte ja takie nadlewki jak się zdarzą usuwam delikatnie drobniutkim papierem ściernym

 

Sugerujesz jakiś inny kolor wnętrza burty?

 

tak były malowane na czerwono a dlaczego? Bo walki na morzu były trochę krwawe, pokład dosłownie spływał krwią, podsypywano go nawet piaskiem co by się nogi nie ślizgały:) no a na czerwonym nie widać krwi i nie odbiera ducha marynarzom

jak to ma wyglądać patrz tutaj:

viewtopic.php?t=16282&postdays=0&postorder=asc&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że faktycznie ta część pokładu jest zakryta. Jednak godzi to w jakieś moje poczucie estetyki To tak jak zamiatanie śmieci pod dywan Zrobię tak jak zasugerowałeś - zetrę odrobinę papierem ściernym a potem pomaluję.

 

Co do wnętrza burt - jest to ciekawa koncepcja. Będę musiał pomalować fragment i zobaczyć jak to pasuje. Najwyżej przemaluję z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... dwie warstwy już nałożone oryginalnym kolorem + 2-3 warstwy czerwonym... można tak? W sumie to będzie jakieś 5 warstw :/ Tak czy inaczej mam w sumie czas dobrze to przemyśleć bo teraz trzeba nanieść poprawki, pomalować i skleić ster i przygotować armatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[10.01.2010]

 

Burty sklejone z pokładem. Niewątpliwie poprawki w malowaniu wymagają wnętrza boków burt. Być może zmienię z aktualnego koloru na kolor czerwony. Poprawiłem kilka szczegółów malarskich na pokładzie. Generalnie efekt nie jest szczytem moich marzeń ale mogło być gorzej ;)

 

imag0065e.th.jpgimag0067q.th.jpg

 

imag0066j.th.jpgimag0066.th.jpgimag0064.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[14.01.2010]

 

Pomalowany tył (podwójna warstwa).

 

imag0071v.th.jpg

 

Wyszło całkiem nieźle chociaż jak patrzę na te zdjęcia viewtopic.php?t=17801 to czuję lekki niedosyt. Niby mam oryginalne farby, dokupiłem pędzelek 5/0 a i tak nie jest idealnie. Najważniejsze jest jednak co innego. Nie ukrywam, że coraz bardziej wkurzają mnie źle wymierzone części tego modelu. Przymierzyłem górne piętra pokładu i okazało się, że nie pokrywają się elementy na brzegach. Wszystko widać wyraźnie na zdjęciach. Chcąc, żeby z prawej strony było równo (a musi być, ponieważ z dolnego pokładu do tego pierwszego piętra idą dwie kolumienki - widać od nich otwory) to wówczas z lewej strony to wyższe piętro wychodzi poza swoją granicę. Tak również być nie może ponieważ po prawej stronie będzie jeszcze jeden pokład. Jakieś rady Panowie? (i Panie?)

 

imag0072q.th.jpg

 

imag0073h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robiłem dość dawno. Ale następny pokład powinien wszystko przykryć http://picasaweb.google.pl/lh/photo/UCGWZU3iahQmk-m1yDMwOQ?feat=directlink

najpierw na sucho przymierz pokłady.powinno buć ok

Gdyby coś zawsze na złączeniu można wkleić listewkę maskującą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.