Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski M998 Cargo/Troop Carrier HArD


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No bo taka kolorystyka mi się podoba. Zawsze to jakieś urozmaicenie.

Szczerze mówiąc to muszę przejrzeć zdjęcia i się zastanowić, bo moja koncepcja jest dość głupia.

Rama czarna, felgi piaskowe, grill czarny, osłona zielonkawa, a jej mocowanie(el. z okrągłymi dziurkami) piaskowe, zielone, czarne Muszę to pozbierać do kupy, bo ramy nie przemaluję. Raz nie chce mi się bawić z malowaniem czarnego na piaskowy, dwa, boję się, że może mi nie starczyć farby nawet na kadłub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz znać moje zdanie - wszystko zależy, czy robisz zebrę. Jeżeli tak, kolor ramy i wnętrza jest najmniejszym problemem - lecisz całość na piaskowy, a czarne paski wystarczająco urozmaicą malowanie. Jeżeli nie - kolor ramy i wnętrza jest najmniejszym problemem Możesz wtedy zrobić jakiś element łamiący monotonię piaskowego malowania - np. właśnie czarny grill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach ma być zebra. Co wyjdzie, nie wiem. Rama musi zostać taka, chyba, że... właśnie chyba co Może jak zobaczę, że starczy farby, to pomaluję. Ale wnętrze piaskowe Zrobiłem zielone

Przyjrzyj się temu zdjęciu, bo masz pewnie na dysku większy rozmiar. Nie jest ono zielone?

polski127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wygląda na piaskową, ale na zdjęciach z Iraku czy Afganistanu często piach i brud tak mocno oblepiają elementy podwozia, że trudno dopatrzeć się, że rama jest czarna. I nie ma tu znaczenia, że ten Humvee jedzie przez wodę (na pewno brudną i mętną).

Wnętrze... Mimo poszukiwań nigdzie nie znalazłem (albo mi umknęło) zdjęcia wnętrza drzwi z pancerza HArD. I nie wiem, czy jest w nim tak, że zewnętrzna powierzchnia jest piaskowa, a wewnętrzna zielona (np. w pancerzu ASK obie są w tym samym kolorze). Ale na tym zdjęciu wnętrze wygląda mi ewidentnie na zielone. Na pewno go nie przemalowuj, ramy też nie (nie widać ani tego, ani tego za bardzo). Skup się na kamuflażu - jeżeli robisz zebrę, pomaluj całość na piaskowo, nie zmieniaj nic w stosunku do tego zdjęcia wyżej (z czarnym grillem byłoby zbyt pstrokato).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób zebrę i nie marudź. Wygląda na prawdę ciekawie. Podwozie zostaw jak jest, wnętrze też i daruj sobie przy zebrze czarny grill. Zrobisz taki następnym razem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Rama zostanie, ale osłona będzie oliwkowa, lusterka chyba też.

A czy to nie jest zdjęcie HArD Kiedyś wklejałeś je w tym temacie.

wntrze112.jpg

Czyli jakaś czarna wykładzinka

 

No i tyle podgoniłem. Drzwi wymagają jeszcze lekkich poprawek

DSC07489.jpg

DSC07495.jpg

DSC07493.jpg

DSC07494.jpg

DSC07491.jpg

 

Co do zebry, przeraża mnie maskowanie i malowanie potem tego pędzlem No i zastanawiam się też nad flagami. Raz ich nie ma, raz są pod czarnymi paskami, a raz na wierzchu

 

No i też pytanie, jak się maja kalki TIE DOWN, które umieszcza się na przednim zderzaku(el. z 3 okrągłymi dziurkami), do jego czarnego koloru. Przecież one też są czarne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że to wnętrze którego zdjęcie zapodałeś pochodzi z M1151. Zauważ, że przy szybie w tylnych drzwiach, tych zamkniętych, jest rączka jakby do odsuwania, a HArD nie ma odsuwanych szyb. Takie moje spostrzeżenia.A tak wogóle to świetny model.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się maja kalki TIE DOWN, które umieszcza się na przednim zderzaku(el. z 3 okrągłymi dziurkami), do jego czarnego koloru. Przecież one też są czarne.

Jakkolwiek dziwni to zabrzmi - inny odcień czerni. Nie mam teraz tego pod ręką, ale tak to wygląda.

Coś mi się zdaje, że to wnętrze którego zdjęcie zapodałeś pochodzi z M1151.

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wszystkich którzy mieli nadzieję na zdjęcia( ) muszę rozczarować. Nic nie mam Drukarka mi zwariowała i nie mogę odpowiednio wydrukować kartonów. Wymyśliłem pomysł na gazetki, ale o tym jutro lub na weekend, kiedy dodam fotki.

 

Startuję z innym pytaniem, bowiem chyba z LionRoara zostaną mi zwykłe, nie trzy punktowe pasy. Czyli te co leżą sobie na fotelu, a nie wychodzą ze słupka. Czy ich zamontowanie nie byłoby zbytnim odbiegnięciem od oryginału, pamiętając o nowych fotelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, trzypunktowych. Ja z blaszki przy m998 UN zrobiłem dwupunktowe, więc poza "gniazdem" powinienem te pasy mieć.

Dwupunktowe i trzypunktowe pasy to 2 osobne komplety elementów na blaszkach Edwarda. Maciek - powinieneś więc mieć niewykorzystany cały komplet na trzypunktowe (jeżeli nie poszły do innego modelu niż M998 UN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem komplet do pasów. Jak mi na prv albo gg wyslesz adres to Ci liścik wyślę. A przy okazji jeszcze podest strzelca jak chcesz. Zaproponowałbym też elementy do drzwi, ale masz inne i do obrotnice, ale blaszkę mam od TOWa, więc nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek GG

 

No i obiecana aktualizacja. Wszystko przed suchym pędzlem i kurzeniem. Gazetki takie jak są, drukarka odmówiła posłuszeństwa i musiałem szukać innych metod, na koniec pobawiłem się długopisem i cienkopisami.

DSC07584.jpg

DSC07586.jpg

Nie wygląda źle to wnętrze Academy

DSC07579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako, że pobawiłem się suchym pędzlem, a na dworze łądne słoneczko, postanowiłem wrzucić nowe zdjęcia. Wnętrze mocno się srebrzy, ale to wina odbicia promieni słonecznych.

DSC07587.jpg

DSC07590.jpg

DSC07592.jpg

DSC07593.jpg

DSC07594.jpg

DSC07595.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad - tutaj masz warsztat z budowy świetnego modelu Humvee z pancerzem HArD z Pro Art Models. Widać wewnętrzną stronę drzwi - pytałeś o to kiedyś.

 

Dzięki, że coś masz dla mnie ciekawego Aczkolwiek pomogłeś mi już wcześniej, bo to samo zdjęcie jest na twojej płytce Tyle, że cwaniak od tego modelu nie żałował kasy (200zł do Polski...) i ma gotową konwersję, a ja muszę się męczyć sam

Co do modelu, to ruszę dopiero jak dostanę blaszki od Qdłatego. W ramach relaksu bawię się przy MT-LB, to jak odpocznę od dodatków i przeróbek, albo raczej tych dużych przeróbek, to w pełni sił zabieram się za M998

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie z czymś tutaj przychodzę. Postanowiłem, iż zrobię otwartą klapę bagażnika. Dodatkowo rozważam otwarcie drzwi, ale chciałem się zapytać co o tym sądzicie. Nie wiem bowiem, czy dam wtedy zebrę. Jednak szkoda mi zamykać wnętrza. Pomalowałem także spód nadwozia, ale niestety muszę mocno oszczędzać farbę... Dzisiaj dokończę jeszcze pasy, ale fotki dodam jutro w dziennym świetle.

DSC07615.jpg

DSC07616.jpg

Przy okazji rozwaliłem taki fajny nożyk. Wydaje mi się, że starł się gwint, no i niestety nadaję się tylko na śmieci.

DSC07617.jpg

DSC07619.jpg

DSC07622.jpg

DSC07623.jpg

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.