Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski M998 Cargo/Troop Carrier HArD


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że się Ci podoba Nabiłem właśnie setny post w warsztacie Udało mi się też zrobić dwa pałąki dachowe, ale odpuszczę sobie najprawdopodobniej dwa inne. Pierwszego nie ma bo jest tam obrotnica, i drugiego chyba też nie ma. Wątpię także, abym zaczął zabawę z obrotnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, mam pytanie. Na powyższych zdjęciach odnoszę wrażenie, że obrotnica to po części zwykłe(nowe) mocowanie km.(post Kuby)

Stąd moje rozważania, jak dalej pociągnąć obrotnicę. Zrobiłem już podstawę, czyli stelaż oraz tą okrągłą część, więc chyba powinienem dalej wzorować się na mocowaniu M998.

058.jpg

No i kolejne pytanie. Strzelec obraca się naokoło, a stelaż jeździ po okrągłej części. Jednak jak ona nie odpada, bo dopatrzyłem się tylko górnego koła jezdnego Z drugiej strony(dolne) nie ma prawa tam istnieć

 

Czyli znowu nie prześpię nocy i będę analizował zdjęcia

A tak w ogóle, to czy ta obrotnica jest ruchoma Przy okazji, pochodzi chyba ze Skorpiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotnica pochodzi ze Stara ale na Skorpionach jest podobna (identyczna?)

Jeżdżenie po pierścieniu - samo mocowanie km-u w podstawie posiada zapewnie skręcaną "łape" jeżdżącą na kółkach z łożysk i zachodzącą częściowo za pierścień od dołu, we wczesnych egzemplarzach - bez osłon widać że km jest mocowany 1-punktowo - (foto 01). W tym wypadku jako że została dodana tylna osłona została wzbogacona o łapki po obwodzie (foto 02) i z tyłu (foto 03).

 

01th_64.jpg 02th_humvee21.jpg 03th_058.jpg

 

W moim modelu zrobiłem docelowo zagięte przednie łapy (foto 04 - 06) a tylna jest pod lekkim kątem.

 

04th_P3070083_exposure.jpg 05th_P3070084_exposure.jpg 06th_P3070085_exposure.jpg

 

Montaż - zasuwam przednie (foto 07) i tył wciskam na "klika" (foto 08) i można obracać wieżyczką (ostrożnie ) i nie spada (foto 09) akwarium w tle zeby nie było ze fotka obrócona

 

07th_P3070086_exposure.jpg 08th_P3070088_exposure.jpg 09th_P3070085.jpg

 

Uwaga: są to moje wymysły i ewentualne zastosowanie jedynie na własną odpowiedzialność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BaldPuma za wyjaśnienie Analizując Twoje tematy i tematy Bodka doszedłem do takiej samej teorii. Tam wystaje też chyba taka dźwignia, która służy do zwalniani blokady, trzymania lub czegoś podobnego

Ogólnie zajęło mi to duuuuuużo czasu, ale z efektu jestem zadowolony. Docelowo zamierzam dodać jeszcze daszek

DSC07656.jpg

DSC07659.jpg

DSC07658.jpg

DSC07661.jpg

DSC07663.jpg

DSC07664.jpg

DSC07666.jpg

DSC07667.jpg

DSC07668.jpg

DSC07669.jpg

DSC07670.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję porady. Na jaki kolor pomalować wieżę Myślałem o całej zielonej, potem o mieszanej, aż wreszcie o czarno-żółtych paskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj w zebrę ze zdjęć, tak jak boki Humvee.

Właśnie nie wiem, czy nie przesadzę z tymi paskami. Na zdjęciach paskowanych osłon, są one bardzo cieniutko pomalowane, znacznie cieniej niż na drzwiach. No a pozostałe mają jednolite malowanie.

BTW każda osłona ma chyba inny kształt...

A co Ty jakąś pszczółkę chcesz robić?

Bardzo ciężką pszczółkę Potem dodam skrzydełka po bokach, podczepię rakiety i jakieś bomby, no i dodam anteny na czułki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pomaluję na piaskowy, tylko mam mały problem,bo od wewnątrz są już zielone Ale przemalowali widocznie na piaskowy podczas walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem całą obrotnicę z mocowaniem, pałąk dachowy, no i został zielony. Więc pociągnąłem po wnętrzu, mając w głowie ciemniejszą osłonę M998 z Plastikowe, no i jeszcze jakieś tam obrazki. Pamiętaj, że planowo ma być daszek, ale co z tego wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ostatnio mało czasu, dużo nauki, ale znalazłem trochę czasu. Paski wydają się dosyć szerokie, ale w rzeczywistości są wąskie. Na drzwiach zamierzam dać cieńsze No i jeszcze to zbliżenie, że 1cm wygląda jak 5

DSC07675.jpg

DSC07676.jpg

DSC07677.jpg

DSC07678.jpg

DSC07679.jpg

Sory za zdjęcia, ale akurat słońce się chowało a miałem chwilkę czasu

 

P.S. Tylko nie mówcie, żeby zmieniać malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkowicie schrzaniony...Paski za grube, za ciemne, krzywe, farba za grubo położona. Obrotnica chyba nie taka, profile źle dobrane, niestaranne malowanie. Tło za ciemne. Podłoże jakies takie kratkowane, zielone, brudne...Koła krzywo przyklejone, szyby tez brudne. Fotki zupełnie nieudane, komin zbyt cienki, gazetki pomięte...

 

PS. Model bardzo mi sie podoba, widać ile w niego wkładasz pracy i ambicji. Podejrzewam, że po ukończeniu będzie się super prezentował. Rzadko spotykana wersja, bardzo trudna do zrobienia - dużo materiałów ( i pomysłów) własnych. To jest to, co lubię...Ładnie i pomysłowo. Dajesz dalej, budowę śledzę z uwagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model generalnie bardzo ok. Dużo pracy w niego wkładasz. Co za tym idzie nie psuj go malowaniem! Zrób porządną zebrę: wytnij z taśmy maskującej odpowiednie paski i ponaklejaj. Robienie paskow wyobrażam sobie następująco: naklejasz taśmę maskującą na coś z czego łatwo odejdzie, bierzesz linijkę i tniesz ten pasek na cieńsze skalpelem. Byle równolegle i byle tej samej szerokości. Naklejasz na model malujesz, odklejasz i gotowe. Nie wiem ile do tego modelu paski powinny mieć, ale podejrzewam, że między 1 a 2mm. Model na pewno będzie dużo bardziej efektowny.

Na pocieszenie dodam, że to wcale nie jest trudny kamuflaż. Dla porównania:

model247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla porównania:

Model Avi'ego, zaczął go budować na Modelworku, ale skończył już poza. Kamuflaż zbyt drobny, niż powinien być, ale to jeszcze bardziej wzbudza szacunek dla efektu końcowego.

 

Zderzak - teraz tak sobie myślę, że zbyt łagodnie potraktowałem Cię w poprzedniej wypowiedzi Ta zebra jest jednak do przemalowania. Nie tylko dlatego, że w oryginale jest drobniejsza, ale też dlatego, że ta drobniejsza będzie po prostu lepiej wyglądać.

Dużo pracy w niego wkładasz. Co za tym idzie nie psuj go malowaniem!

Howgh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem. Niby obrotnice są malowane na wszelakie sposoby, więc takie grube paski mogłyby przejść. Mają 2,5mm czyli 8,75cm w realu. Dalsze zabiegi pewnie trochę stonują wygląd, no ale może rzeczywiście coś porobić Chociaż wycinanie pasków 1mm z taśmy malarskiej jest trochę nudne i uciążliwe. Może przemaluję całą obrotnicę na zielony?

Pewnie myślicie o czymś takim, aczkolwiek specjalnie uciekałem od czegoś podobnego.

album_picphp.jpg

Bardziej wygląda jak to:

polski200.jpg

Może jakaś grubsza wersja Chociaż i tak pewnie stanie na tym, że zeszlifuję farbę i będę malował od nowa... Ale jak nie starczy piaskowego, to wiadomo kogo będę sądził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polski77.jpg

Tutaj przecież masz raczej prosty wzór. Nie oczekujemy, ze zrobisz taki jak na tych zdjęciach które teraz zamieściłeś. Chodzi po prostu o to, że cały urok tego malowania to to, że te paski są bardzo drobne. skoro już wybrałeś taką wersję, to warto się troszkę postarać. Przy tym co zrobiłeś wygląda to... no właśnie nie wygląda. Nie łam się! Będzie dobrze, a i satysfakcja gwarantowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to to zdjęcie nie bardzo mi się widzi. Poprzednie paski na osłonach jakoś bardziej do mnie przemawiają. Tak myślę, że może na drzwi dam 1,5mm, a na wieży coś się zobaczy Myślę, że może jutro zetrę i dam pierwszą warstwę piaskowego, potem w czwartek druga, a w piątek wezmę laptopa i pobawię się z paskami. Tak więc może w sobotę pokaże czy coś udało mi się zrobić. Chociaż z drugiej strony, tak patrząc na osłonę leżącą na biurku, takie szerokie mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Twój cyrk, Twoje małpy. My tylko dobrze radzimy. ;)

Może i cyrk i małpy moje, ale treserów kilku

No i żeby nie było, że zmyślam. Postawiłem na wasze i zmazałem zebrę. Oczywiście musiałem wszystko zetrzeć, potem piaskowy, okazało się, że zielony też zszedł itd.

DSC07682.jpg

Wziąłem się też za tylną ściankę:

DSC07680.jpg

DSC07684.jpg

Na fotkach blaszki wyglądają na wielkie, ale tylko wydają się, chociaż może je przytnę.

Poprawiłem zapas, chyba tak powinien wyglądać

DSC07681.jpg

Na koniec coś, czego nie komentuję. Całkiem przypadkiem, nie patrzyłem co biorę za podkładkę...

DSC07686.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.