Skocz do zawartości

Fokker dr. I - Walkaround


Erolek

Rekomendowane odpowiedzi

Coś dla miłośników szmatolotów.

Fokker dr.I Manfreda von Richthofena (Red Baron dla nieobczajonych w temacie) znajdujący się w zbiorach Luftwaffenmuseum na lotnisku Berlin-Gatow:

 

dsc0144d.jpg

dsc0145ly.jpg

dsc0147qw.jpg

dsc0152m.jpg

dsc0153v.jpg

dsc0154m.jpg

dsc0155b.jpg

dsc0156q.jpg

dsc0157yz.jpg

dsc0159d.jpg

dsc0160ae.jpg

dsc0161t.jpg

dsc0162g.jpg

dsc0164m.jpg

dsc0165d.jpg

dsc0166v.jpg

dsc0167gd.jpg

dsc0168wx.jpg

dsc0169hl.jpg

dsc0220v.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo fajny WA - mam jednak pytanie do osób bardziej w temacie:

 

Można znaleźć kilka różnych wersji malowania Fokkera DR.I Manfreda wraz z ogólnie powszechnym wizerunkiem samolotu całego czerwonego. Jak to jest naprawdę z tym malowaniem? Który wizerunek jest poprawny i gdzie ewentualnie można znaleźć wiarygodne informacje w tym temacie?

 

Dla przykładu wikipedia podaje taki oto wizerunek KLIK, w dodatku różniący się pewnymi szczegółami z przedstawianym egzemplarzem w berlińskim muzeum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manfredzik latał na takowych maszynach dla uściślenia:

Albatros C.IX - Fokker Dr.1 114/17 - Fokker Dr.1 152/17 - Fokker Dr.1 425/17 - Fokker Dr.1 477/17

no i każda miała swoje malowanie mi osobiście najbardziej podoba się to z muzeum w Berlnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Manfredzik latał na takowych maszynach dla uściślenia:

Albatros C.IX - Fokker Dr.1 114/17 - Fokker Dr.1 152/17 - Fokker Dr.1 425/17 - Fokker Dr.1 477/17

W międzyczasie pojawił się chyba jeszcze Fokker F1 102/17 - to jakaś wersja testowa, dla późniejszych standardowych Dr.1, będących w służbie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak F1 - to oznaczenie serii przedprodukcyjnej:). Różniła sie od seryjnych Dr.I- lotkami, statecznikiem poziomym .

Na 102/17 Richthoffen zestrzelił dwie maszyny -60 i 61 zestrzelenie

Samolot malowany był w standardowy "kamuflaż"- mazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Bardzo fajny WA - mam jednak pytanie do osób bardziej w temacie:

 

Można znaleźć kilka różnych wersji malowania Fokkera DR.I Manfreda wraz z ogólnie powszechnym wizerunkiem samolotu całego czerwonego. Jak to jest naprawdę z tym malowaniem? Który wizerunek jest poprawny i gdzie ewentualnie można znaleźć wiarygodne informacje w tym temacie?

 

Dla przykładu wikipedia podaje taki oto wizerunek KLIK, w dodatku różniący się pewnymi szczegółami z przedstawianym egzemplarzem w berlińskim muzeum

 

Prawie wszystkie typy i malowania samolotów na których latał Manfred von Richthofen znajdziesz na stronie http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=44 .

Fotka z wykipedii przedstawia samolot w malowaniu samolotu na którym Manfred zginął. Jednak widoczne numery boczne maja się nijak do oryginału maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia! Od jakiegoś czasu chodzi mi pogłowie ta kruszynka i na pewno się przydadzą. A ponieważ na pewno zajrzą tu znawcy tematu pozwolę sobie przy okazji zadać pytanie o to który zestaw z DR.1 w 1:72 warto kupić (Smer, Roden, Eduard czy Revell)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

super fotki! że ja tego wcześniej nie zauważyłem...

 

 

który zestaw z DR.1 w 1:72 warto kupić (Smer, Roden, Eduard czy Revell)?

 

powiem tak: jak chcesz durnostojke na biurko to Revell jak nie chcesz za dużo zapłacić a chce ci sie dłubać to Roden, a jak jesteś purystą albo chcesz b. dobry produkt to Eduard Smera niestety nie miałem w łapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smera niestety nie miałem w łapach...

 

Miałeś Smer pakuje model Eduarda.

 

o kurcze... a to ciekawe a np. z Albatrosem V też tak jest? noooo troche by się zaoszczędziło przy większej ilości modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Smera niestety nie miałem w łapach...

 

Miałeś Smer pakuje model Eduarda.

 

o kurcze... a to ciekawe a np. z Albatrosem V też tak jest? noooo troche by się zaoszczędziło przy większej ilości modeli

 

Witam

 

Albatrosa też pakują podobnie jak np. Fokkera E.III , rzeczywiście można sporo zaoszczędzić W berlińskim muzeum warte obejrzenia są również Siemens Schuckert D.IV oraz Junkers D.I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.