Skocz do zawartości

RB-36H PEACEMAKER 1:72 MONOGRAM


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a co za tym idzie galeria coraz bliżej

no nie tak szybko .trochę jeszcze zejdzie przy tym maleństwie,a chciałbym zrobić miga 15 vs. f-86 pierwej, i potem właśnie zabrać się za messerka i brytyjskiego konika.kolega się nie śmieje bo on ma naprawdę tylko 42cm.

Nie lepiej zaopatrzyć się w polerki do paznokci??

żona mnie przyłapała na gorącym uczynku

zrobiłem minę niewiniątka i wróciłem do papieru wodnego.a tak na poważnie jakoś wolę po swojemu profesjonalnie jak prawdziwy lakiernik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.D.:repeta szpachli przy pomocy skalpelika nr.:15,bo bombowiec był głodny

dsc02365.th.jpg dsc02366p.th.jpg dsc02367f.th.jpg dsc02368z.th.jpg

 

a tutaj spasowywanie i polerowanie pastą Tamki oszklenia dla pana B-36:

 

dsc02369x.th.jpg dsc02373c.th.jpg dsc02374h.th.jpg dsc02376t.th.jpg dsc02377x.th.jpg dsc02378f.th.jpg dsc02379zg.th.jpg

C.D.N....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zostało wklejone oszklenie ClearFix'em z Humbrola

dsc02381t.th.jpg dsc02391z.th.jpg dsc02392k.th.jpg dsc02393i.th.jpg dsc02394e.th.jpg

ciąg dalszy serialu: "Convair B-36 Peacemaker" nastąpi wkrótce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie siesty zacząłem maskować oszklenia maskolem z humbrola, dokończę wieczorkiem i zapodam nowe zdjęcia:

dsc02396h.th.jpg dsc02398.th.jpg dsc02399e.th.jpg dsc02400.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskol może stworzyć dość nieprzyjemne, poszarpane krawędzie

oczywiście ,że tak.masz 100% racji.ale mam już wprawę ,choć czasami zdarza się mi wypadek przy pracy.po malowaniu dociskam dość mocno ale z uwagą przy krawędziach skalpel numer15,tak by przeciąć farbę po czym delikatnie ściągam maskol igłą lub wykałaczką.jak jest coś nie halo to jest jeszcze pędzel numer:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to maskowanie oszklenia zakończone,jutro luk bombowy i inne elementy.jak widać na zdjęciach zapuszczam dużą igłą krawiecką maskola w szybkę i delikatnie rozprowadzam "gumę". ot cała filozofija,piszę to bo kiedyś ktoś mnie pytał o to. w łikend w ramach odpoczynku się niczego nie tknę prócz może Piaseckiego h-21c jak rodzina pozwoli:

dsc02401jd.th.jpg dsc02402wq.th.jpg dsc02403e.th.jpg dsc02406ci.th.jpg dsc02407p.th.jpg dsc02409e.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lepsza połówka, jak dowiedziała się ile kosztował zestaw do polerowania paznokci, podmieniła na swój z lekka sfatygowany ale spełniający swoje zadanie bez zarzutu. Komentarz o stanie mojej głowy pominę. Co prawda, to prawda jeżeli chodzi o modelarstwo, to czasem cena nie ma większego znaczenia.

Wracając do serialu, to widzę postępy, choć przy tym olbrzymie wydają się niewielkie. Maskowanie nawet na zbliżeniach wygląda bardzo precyzyjnie, spójrz na małe oszklenia za kabiną pilota, na zdjęciach widać maskol rozlany tuż przy owiewce na kadłubie, będzie zonk jak nie usuniesz.

Zdjęcia, a ściślej mówiąc załamanie światła wyciągnęło skazy na "szkle" kabiny pilotów. Napisz czy w realu też są tak widoczne?

PS. Ta pasta polerska ma jakąś gradację?

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta to tamiya polishing compound fina,o ta:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=290232&kateg=1467135

pasta służy raczej do czyszczenia niż polerowania a to oznacza ,że ma większą gradację(mniejsze ziarno) od pasty Tamiya Polishing Compound (finish).Ale jaka to gradacja to właśnie szukam info teraz bo sam nie wiem.

skazy nie są aż tak widoczne aż mnie wystraszyłeś i pobiegłem do modelu obglądnąć o czy mówisz .co do maskola to nie ma obawy .od czego mam osławiony skalpelik numer15 no i pędzelek :00,hehehehe...wszystko jest pod kontrolą

14aiu.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

b36dfsc8408873jpg.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

b36c5.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

b36fsx1.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

b366.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

b361.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

w trakcie poszukiwań internetowych malowania mojego rb-36h numer: 382 z 7 skrzydła bombowego stacjonującego w bazie sił powietrznych carswell,fort worth z texasu.rozczarował mnie brak jakiegokolwiek zdjęcia tego egzemplarza nawet na stronie bazy.znalazłem jedynie kilka grafik komputerowych,które nie dokońca są jak dla mnie zgodne z stanem rzeczywistym.jedyną grafikę znalazłem na jakiejś rosyjskiej stronie na temat lotnictwa.dodatkowo daj grafę i foto z porównaniem wielkości z innymi bombowcami usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja robi wrażenie , zwłaszcza porównanie z B-17 którego kiedyś zrobiłem i mam dzięki temu skalę porównawczą.

Sorki, nie chciałem przyprawić Ciebie o zawał, kto by wtedy skończył model

No gdzie, jak gdzie ale na rosyjskich stronach znajdziesz zdecydowanie więcej info o amerykańskich konstrukcjach i pewnie wice- wersa

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie chciałem przyprawić Ciebie o zawał, kto by wtedy skończył model Question Laughing

no może kolega by przeją schede .

na psa urok czy naprawdę nie ma ani jednego zdjęcia mojego egzemplarza?szału dostanę,znalazłem jedynie to:

convairb36hpeacemaker1.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

convairb36hpeacemaker.jpg

By crustian666 at 2010-02-13

ale to nie mój 382

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w necie RB 36 z bocznym 382 i niestety nie znalazłem żadnej fotki, ale trafiłem na to>B-36 Peacemarker decals- Britmodeller.com.

Jest tam kalka z liniami oddzielającymi płyty, czy też kolory na płatach.

Wiem już kiedy ten konkretny model był produkowany, w jakiej ilości, a zdjęć konkretnego nool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc02646z.jpg

cały tydzień "odpoczywałem" od mojego ulubieńca b-36.nabrałem sił i od poniedziałku się wezmę za niego.

dsc02412f.th.jpg dsc02413v.th.jpg

to dwie fotki czym mieszam farby,ktoś kiedyś pytał. to stary 30letni scyzoryk ,który ma narzędź co miał robić za płaski śrubokręt,nie zamieniłbym nigdy na nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crustian no jest ze zdjęciami problem tyle znalazłem na temat twojego:

 

52-2819/2827 Convair B-36J-10-CF Peacemaker

Originally B-36J-75-CF, since the J models used the same contract number and

serials as the H models, but were listed at Convair with new numbers

appropriate to a new model introduction, namely B-36J-10-CF

2819 (c/n 375) to MASDC and scrapped there

2820 (c/n 376) to MASDC and scrapped there

2821 (c/n 377) to MASDC and scrapped there

2822 (c/n 378) to MASDC and scrapped there

2823 (c/n 379) to MASDC and scrapped there

2824 (c/n 380) to MASDC and scrapped there

2825 (c/n 381) to MASDC and scrapped there

2826 (c/n 382) to MASDC and scrapped there

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc02647n.th.jpg dsc02648g.th.jpg dsc02649c.th.jpg dsc02650oh.th.jpg dsc02651k.th.jpg dsc02652af.th.jpg dsc02653a.th.jpg dsc02655f.th.jpg dsc02656m.th.jpg

no to z grubej rury zająłem się dziś silnikami.jak widać podpory(zastrzały) od jet'tów średnio pasują, więc będzie szpachlowanko wieczorem.mam nadzieję się wyrobić z wszystkim bo jutro chcę malnąć bombowczyka podkładem.załączam fotkę farb ,które ostatecznie użyję (biały podkład firmy citadel oraz ts-17 i ts-26 tamki)dodatkowe barwy to:a46 pactra,x-8 tamiya i a4 pactra

Maletak, dzięki za pdf-y.przydadzą się napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pracy!

Dobrze, że ruszyłeś do przodu z modelem ale muszę Ciebie przystopować, bo chyba zaczynasz się spieszyć i możesz sobie efekt końcowy skopać.

Moje uwagi to: -życzliwe oczywiście-

- niepożądane paprochy na łopatach przynajmniej dwóch śmigieł

- żółte końcówki nierówno, nie rób z ręki

- białym zalałeś jeta (może zbyt mała odległość aerozolu od elementu)

- z niebieskim podobnie (wygląda jakbyś za pierwszym razem chciał pomalować)

- jet krzywo względem skrzydła

 

Chciałbym wysłać to piwo autobusem do Espanii

Popraw to pliska

 

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsza warstwa malowania śmigieł. niebieski tak wygląda bo jest maskolem zasłonięty i też będzie poprawiany potem ten biały to było wypróbowanie pactry z której zrezygnowałem na rzecz spray'ów.faktycznie jet jest krzywo wieczorem to wezmę poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc02657s.th.jpg dsc02658s.th.jpg dsc02659h.th.jpg dsc02660v.th.jpg dsc02661f.th.jpg dsc02662bi.th.jpg

Jarek ja cię zabiję czy ty wiesz ile mi stracha narobiłeś? wpadłem do domu i pierwsze co zrobiłem to zacząłem oglądać te pylony. to z bliska to z daleka.fakt jeden był lekko krzywy i go poprawiłem.ale myślę,że to złudzenie optyczne przy tej wielkości modelu.z bliska są prosto. nawet miarą mierzyłem wychodzi 1,95cm na stronie.nie mam suwmiarki i może dobrze bo bym pół nocy mierzył i myślał i przerabiał.zrobiłem jedno zdjęcie z daleka i fakt,że wyglądają na krzywo przyklejone, ale to musi być złudzenie optyczne.no bo z bliska jest wszystko ok.na razie browara nie posyłaj, wytrzymam marzec, a na święta będę w Polsce to sobie przypomnę smak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bij, przetłumacz. Twoja praca przy modelu, sposób pokazania, opisy jak robisz, co robisz mnie osobiście bardzo się podobają i nie pozwoliłbym Tobie na jakiegoś babola, stąd moja troska.

Najważniejsze, że masz nad wszystkim kontrolę-musiałem sprawdzić Twoją czujność

Pozdro Jarek

PS. Zdjęciami z miarką ugotowałeś mnie, wystarczyło napisać, na pewno bym uwieżył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęciami z miarką ugotowałeś mnie, wystarczyło napisać, na pewno bym uwierzył.

tu już nie chodziło o wiarę tylko ja sam dostałem na łeb o co loto bo faktycznie na focie było krzywo i jak patrzy się pod różnymi kątami na model to się na łeb dostaje.dzisiaj chyba tylko zajmę się śmigłami(co do śmigieł to fakt jakieś wredne i złośliwe paprochy posiadały na farbę więc muszę papierem wodnym je przejechać) i przeszlifuję przy zastrzałach szpachle a jutro będę kładł podkład o ile mi tu pogoda dopisze na balkonie albo pokój wyłożę folią,hehehehe....

A ja się domyślam o co ci chodzi.ty chcesz mnie doprowadzić do zawału serca i przejąć mój bombowiec,ty niedobry ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najświeższy odcinek serialu:

dsc02663o.th.jpg dsc02664y.th.jpg dsc02666s.th.jpg

Zabrałem się za śmigła (wieczorem ciąg dalszy).A oto waleczny B-36 malnięty podkładem.Poszła cała 400ml pucha, a i tak prześwity ma gdzieniegdzie.Faktem jest,że wiatr mi trochę ukradł nawet sporą część.Ale już sobie to daruję.Martwi mnie,że mam tylko tamki po 100ml białej i aluminiowej.I myślę sobie,że będzie trza dokupić.Ale poczekam na bezwietrzną pogodę.No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.Dziś niech sobie schnie, a ja pobawię się śmigiełkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.