Skocz do zawartości

RB-36H PEACEMAKER 1:72 MONOGRAM


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

tu znajduje się inbox rzeczonego modelu:

viewtopic.php?t=18241

wczoraj zabrałem się za wycinanie z ramek,jutro pierwsze fotki.model będę robił z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no więc jak wynika z fotek nie jest on w jednolitym malowaniu zazwyczaj używam pactry ale mam na podorędziu tamkę i mr.color,pożyjemy zobaczymy.co do linii właśnie nie wiem na fotach to on raczej mi na gładki wygląda bardziej niż na wgłębny te linie co ja mam są delikatne ale wypukłe.patrząc na foty z drugiej strony nie ma dużo tych linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypukłych lini to chyba lepiej ich nie ruszać , nie wiem jakie masz doświadczenie z trasowaniem wgłębnych lini ale z własnego doświadczenia wiem że czasem może wyjść średnio , i wygląda to wtedy gorzej niż z wypukłymi .

W linku poniżej jest model z wypukłymi liniami i wygląda extra .

 

http://airfixtributeforum.myfastforum.org/ftopic15705-0-0-asc-.php

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zacząłem wczoraj i oto pierwsze efekty: szpachla, obróbka skrawaniem,wycinanie z ramek.

co do skrawania wgłębnych to z zasady mam wykształcenie po temu trochę pokrętne ale znam się na tym w końcu jestem tokarzem-frezerem,technikiem budowy maszyn i na dobitkę politologiem po UMK.

ale jeszcze się nie zdecydowałem co zrobić z podziałowymi.na razie to jestem grubo w polu z robotą jak to się zwykło mówić

dsc01518i.th.jpg dsc01519v.th.jpg dsc01517h.th.jpg

dsc01511ul.th.jpg dsc01510no.th.jpg

 

jarek dzięki za foto przyda może się,ale mój nie będzie w jednolitym malowaniu a raczej cos takiego:

1626633.th.jpg 1612226.th.jpg 1607092.th.jpg 1597372.th.jpg

 

1564472.th.jpg 1512822.th.jpg 1497389.th.jpg 1469318.th.jpg

 

1457060.th.jpg 1457059.th.jpg 1310797.th.jpg 0897804.th.jpg

 

0717608.th.jpg 0513271.th.jpg 0393233.th.jpg 0392420.th.jpg

 

0389123.th.jpg 0388904.th.jpg 0333324.th.jpg 0163204.th.jpg

 

0105333.th.jpg 0105332.th.jpg 0105331.th.jpg 0091523.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapowiada się "kawał" roboty. Będę kibicował, życzę wytrwałości.

Nie wiem, jakie w rzeczywistości na modelu są grube te linie podziału. Ale patrząc na zdjęcia samolotu, na którym chcesz się wzorować, to biorąc pod uwagę wielkość tego obiektu to linie podziału są prawie nie widoczne.

Na modelu musiałyby one być bardzo delikatne.Jak przy próbie rycia nowych coś nie wyjdzie to może być kicha. Ja bym był ostrożny. Jeśli jednak zdecydujesz się na rycie to będę uważnie podpatrywał.

Spróbuj wrzucać większe zdjęcia,- jeśli mogę prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wrzucać większe zdjęcia,- jeśli mogę prosić.
no ale to są bardzo duże zdjęcia.kliknij na którekolwiek to przeniesie cię do imageshack a tam możesz powiększyć.

 

Na modelu musiałyby one być bardzo delikatne

no na modelu są one delikatne,naprawdę jeszcze nie wiem co zrobię z nimi.muszę lecieć do pracy z powrotem (hiszpanie mają dziwny tryb pracy do, którego chyba nigdy się nie przyzwyczaję(dwu godzinna siesta w środku dnia) sic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto czego dokonałem dziś.jak widać co krok jakiś babol trzeba dopasowywać,szlifować i szpachlować.powoli ,ale idzie do przodu.no i malnąłem coś niecoś.jest dość późno i już mi się nic dziś nie chce

dsc01666jr.th.jpg dsc01667l.th.jpg dsc01668v.th.jpg dsc01670i.th.jpg

 

dsc01671w.th.jpg dsc01672q.th.jpg dsc01673a.th.jpg dsc01785x.th.jpg

 

dsc01786q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z siesty wstawiam kolejny foto odcinek serialu pt.:B-36.w poprzednim odcinku popełniłem straszenny błąd.otóż chyba to była wina zmęczenia i zamieniłem grodzie w kadłubie tylną na przód i przednią na tył. wczoraj to poprawiłem. jak widać na zdjęciach gondole z silnikami wymagają szpachli. polepiłem skrzydła ,które uprzednio wewnątrz machnąłem farbą gdzie trzeba.Zrobiłem również koła i zabrałem się za stanowiska pilotów załogi, jak widać na załączonych foto.wszelkie uwagi mile widziane dopóki połówki są osobno. w kadłubie musiałem lekko ściąć od środka krawędzie okien, by weszły mi elementy (nie wiem jak je nazwać),które będzie od zewnątrz widać przez oszklenia.z zewnątrz lepiej to wygląda.bałem się,że nie da rady, będzie beznadziejnie. ale jest całkiem ok.kabiny są w stanie tworzenia po pierwszym malowaniu i tu prośba: czy ktoś ma coś szczegółowego(foto).bo w sumie to robię S.F. ,a instrukcja milczy jak nieboszczyk w grobie w tej sprawie.

dsc01794.th.jpg dsc01797b.th.jpg dsc01799x.th.jpg dsc01801v.th.jpg dsc01804l.th.jpg dsc01806o.th.jpg dsc01808u.th.jpg dsc01810p.th.jpg dsc01811z.th.jpg dsc01812.th.jpg dsc01814i.th.jpg dsc01815u.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mamy ciąg dalszy serialu pt.:RB-36H.ostatnie dni do wczoraj to szlifowanie skrzydeł i gondoli z silnikami General Electric J47, papierem wodnym o gradacji wstępnie 1200 i na wykończenie gradacja 2400.

 

dsc01817.th.jpg dsc01819v.th.jpg dsc01826l.th.jpg dsc01831gn.th.jpg

 

cóż posadzenie pilotów i radiowców nie było łatwe i napewno nie jest w tej kolejności ,którą proponują w instrukcji.musiałem pourywać tablicę zegarów i stanowisko radiowców by posadzić chłopaków i to w odpowiedniej kolejności jak się okazało,i na koniec dopiero wkleić na powrót zegary i radio.ostatnie zdjęcie to spasowywanie na sucho.

 

dsc01834k.th.jpg dsc01835tq.th.jpg dsc01837kl.th.jpg dsc01838ru.th.jpg dsc01840k.th.jpg dsc01841rn.th.jpg dsc01842yz.th.jpg

 

a tutaj oczywiście na sucho kadłub i w tylnej części suport z plastiku,by po sklejeniu tył modelu nie siadał.więc to oznacza,że z przodu muszę go dociążyć a ten otwór w tyłku zaszpachlować.

dsc01821f.th.jpg dsc01822.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ostatniego odcinka dużo nie zdziałałem.zabezpieczyłem tylko maskolem wydechy i silniki.brak czasu.może pod koniec tygodnia będę miał więcej czasu i uda mi się złożyć rure w jedną całość,zobaczymy.na marginesie to może wreszcie jakaś krytyka konstruktywna,co?

dsc01844l.th.jpg dsc01845ha.th.jpg dsc01847fq.th.jpg

Ale co zrobisz z liniami podziału i jakiego metalizera lub ew. srebrnej farby zamierzasz użyć ?

Lini jednak nie będę tykał,co do dwóch głównych farb zewnętrznych zdecydowałem się na Pactrę A47 white (spód)i Tamiyę TS-17 gloss aluminium(góra)

dsc01848q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie to może wreszcie jakaś krytyka konstruktywna,co?

Zapewne wszystkim odjęło mowę. A i mnie, kiedy patrzę na rozmiary tego monstrum, odejmuje. Gdzie Ty go będziesz trzymał, na podwórku (jeśli je oczywiście masz...)?

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty go będziesz trzymał, na podwórku (jeśli je oczywiście masz...)?

właśnie sam jestem w kropce jeszcze w Polsce to bym powiesił go u siebie na strychu czy coś ale tu na emigracji to jedyną alternatywą będzie chyba dom paszenoga z staropolskiego czyli mąż szwagierki.ma caserillo (czyt.kaserijo) czyli dom na wsi no i chyba tam tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś krytyki, to masz; Kto kupuje takiego giganta, jak po skończeniu nie będzie miał dla niego miejsca by cieszyć oko. Dojeżdżając do domu paszenoga wydasz majątek na paliwo, zamiast na modele

 

Wnętrze trochę połoszujesz?

Dla mnie trochę za eleganckie.(rany, jak to możliwe by elegancja mogła się nie podobać)

Zdjęcie ze skrzydłem daje pojęcie o wielkości, potęga

 

Z wielkim zaciekawieniem tu zaglądam.

 

Powodzenia Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojeżdżając do domu paszenoga wydasz majątek na paliwo, zamiast na modele

nie wcale nie, tu benzyna jest tańsza jak w Polsce. a z arrasate do aratxabalety jest bodaj 10 km.

Wnętrze trochę połoszujesz?

masz może jakąś konkretną propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mocno rozcięczonym czarnym olejnym w różne zakamarki kokpitu, zagięcia mundurów czy siedzisk i trochę suchego pędzla np. z aluminium.

To tylko propozycja, model Twój i tak bardzo ładny.

PS. Już wiem czemu model chcesz dać do tamtej miejscowości, nazwę czytać Extrabalety taaak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwę czytać Extrabalety Cool taaak?

dobry żart tynfa wart .niestety czytamy nazwę areczabaleta.

z tym psuciem eleganckiego wnętrza może mnie jednak przekonasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc oto ciąg dalszy serialu niosącego pokój: malnąłem bomby i wkleiłem je w luk bombowy,oraz troszeczke pobrudziłem obie kabiny i wkleiłem w jedną połówkę.jak widać na jednym zdjęcu,luk przedniego koła średnio pasuje do kadłuba a to oznacza,że będzie szpachlowanie po sklejeniu kadłuba.w tyle kadłuba wkleiłem radar. C.D.N....

 

dsc01855x.th.jpg dsc01857aj.th.jpg dsc01858.th.jpg dsc01861m.th.jpg dsc01865w.th.jpg dsc01866ik.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk bombowy zamierzam zostawić otwarty.a dalczego pytasz?robota w polu .właśnie zacząłem się zastanawiać czy aby starczą mi dwie buteleczki białej na cały spód molota.tutaj Pactry nie ma.może ktoś doradzi jakąś alternatywę?dużo i tanio mi potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem do końca własnej myśli. ,oczywiście było by szkoda go zasłaniać.

Spojrzałem stronkę wcześniej i wychodzi na to, że najwięcej zużyjesz na skrzydła i stateczniki poziome, kadłub tylko we fragmencie, znając już wydajność malowania z aerografu, te dwa słoiczki w zupełności wystarczą.

Chyba że przejdziesz jak z alu Tamyi na spray, to nie będziesz miał problemu z ewentualnym kupnem w razie potrzeby.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj Pactry nie ma.może ktoś doradzi jakąś alternatywę?dużo i tanio mi potrzeba

 

Skoro jesteś w Hiszpanii to może Vallejo model color , świetnie się nakładają aero , rozcieńczać można spirytusem, ew. wodą destylowaną .A wydajność po rozcieńczeniu dość gęstej farby , bardzo duża .

 

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie się nakładają aero

rozumiem ,że stosowałeś i jesteś usatysfakcjonowany? akurat ja nie miałem doświadczenia z tą konkretną firmą jeśli chodzi o farby(śnieg taki średni,woda może być)a stronie od wszystkiego co jest hecho a espańa-made in spanish,wiem jak tu się pracuje .no dobra więc mówisz ,że "wajeho",zastanowię się bo naprawdę te dwie buteleczki co mam to mnie martwią.no i jeśli rozcieńcza się identycznie jak pactrę to cóż mi innego pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.