Skocz do zawartości

RB-36H PEACEMAKER 1:72 MONOGRAM


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

dsc02668c.th.jpg dsc02669f.th.jpg dsc02670i.th.jpg

oto praca z wczoraj nad śmigłami.dziś dokończę je,bo widać ,że pracy jeszcze nad nimi jest.nie muszę chyba się rozpisywać bo zdjęcia mówią same za siebie.pozdrawiam podglądaczów i zapraszam do komentowania i może jakiejś krytyki ale tylko i wyłącznie konstruktywnej i pozytywnej,hehehe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, śmigła wyglądają coraz lepiej, rozumiem pracę przy śmigłach jako m.in.

wyrównanie białego na kołpakach, wkoło niektórych łopat śmigła.

Czy zacząłeś już malować? Jak Ci idzie i czy farby wystarczy?

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby nie starczyło w tygodniu podjadę do Vitorii to muszę dokupić tamki i białej i na zapas aluminium.mam ci ja roboty przy tym ,że hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może obkleisz folią aluminiową Mr. Green ?

o nie,czy ty chcesz mnie zamordować? to konkurs zimowy musiałby się kończyć w maju ,hehehehe.... znalazł się cwaniak jeden weź swoją Catalinę obkei mądralo ,będę kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia faza pracy przy śmigłach,jeszcze tylko wyszlifować i do malunkowania siem trza zabrać

dsc02720n.th.jpg dsc02721x.th.jpg

walka trwa ,może już w tym tygodniu dam radę pomalować płatowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz z tym maleństwem mnóstwo roboty, to widać. Widać również u Ciebie wolę zwycięstwa, nie popuszczaj mu, albo on, albo ty. Przyglądam się zmaganiom i trzymam kciuki.

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest ,jest roboty... dziś dokupiłem farby do niego teraz mam nadzieję starczy.dziś i jutro dokończę śmigła już na tip-top. i będę czekał na dobrą bezwietrzną pogodę,bo malowanie się odbywa na balkonie(jakbym był w polandii to bym sobie na strych albo do garażu polazł a tak to: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na tych z ochrony środowiska

nie grozi sam jestem ekologiem,jak coś burkną to mam miecz dwuręczny i pytanie czy wiedzą na czym polega ekologia głęboka. bardziej się boję,że nie zdążę z modelem w terminie bo jestem zależny od pogody no i na święta transportuję go do Polski.zobaczymy się pewnie na tym zlocie inowrocławskim o którym coś tam pisałeś.jestem ciekawy jak to wygląda.mam obawy bo jako rodowity inowrocławianin to wiem niestety jak w tym mieście wyglądają imprezy jakiekolwiek.może bym go wystawił?teraz tak myślę...ale muszę zapytać szefostwo modelworku i się upewnić na 100%.co by nie było jakie hallo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

no to prawie spód mam pomalowany. jeszcze tylko jedna warstewka,widać to po śmigłach np.ślady szlifowania przebijają.miałem przy tym szlifowaniu wypadek.utrąciłem śmigło ale nawierciłem otwór i znalazłem w złomie nadający się patyczek i wkleiłem.ale teraz postawie przy modelu karteczkę: "UWAGA! DOTKNIĘCIE GROZI CIĘŻKIM USZKODZENIEM CIAŁA ,CO MOŻE PROWADZIĆ DO TRWAŁEGO I NIEODWRACALNEGO KALECTWA"

jety są prosto to tylko perspektywa tak przekłamuje. na macie "zagumione" maskolem luk bombowy i inne takie tam osłony goleni.nity za małe o 2 mikrony bo mikrometru nie mam i na łoko robię to i tak mam dobre jak jubiler

dsc02725oo.th.jpg dsc02726o.th.jpg

malowanie długo trwa ponieważ maluję na balkonie a musi pogoda być bezwietrzna i padać deszcz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale olbrzym! Takie samoloty to nie moja działka ale do Twojego wątku zaglądam regularnie

 

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego.

 

PS.

Gdzie Ty go chłopie zmieścisz

 

Kibicuję z ukrycia

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Rozumiem że niedostosowanie się do ostrzeżenia może grozić bliskim spotkaniem z glebą po interwencji ochrony.

Fajnie wygląda cieniowanie kadłuba już teraz. Powiem Tobie, że coraz bardziej niecierpliwie czekam na galerię , no i coraz bliżej

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale olbrzym! Takie samoloty to nie moja działka ale do Twojego wątku zaglądam regularnie Smile

 

Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego.

 

PS.

Gdzie Ty go chłopie zmieścisz Very Happy

Ipkinss, twojej czapli napewno nie dorównam z efektami a bombowczyk pewnie będzie u sufita wisiał albo znajdę mu miejsce jakie na strychu alboco

 

Fajnie wygląda cieniowanie kadłuba już teraz.

dzikuję za dobre słowo

 

Powiem Tobie, że coraz bardziej niecierpliwie czekam na galerię

też nie mogę się doczekać mam nadzieję ,że mi pogoda dopisze i dam radę w najbliższym tygodniu malnąć płatowiec i zająć się robotami ostatniej fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

czy ktoś mi powie jak ja mogę pracować w takich warunkach? w zeszłym tygodniu cyklon w tym tygodniu zima. i wyjdź tu człowieku na balkon...

dsc02727w.th.jpg

przy okazji chcę zadać kłam panującej opinii,że Hiszpania to jakiś ciepły kraj.tak i owszem ale latem . przykładowo w Burgos temperatury zimowe niczym się nie różnią od Suwałk. w rejonie Pamplony-Colombi (navarra) i cała Granada pracują wyciągi jak w Tatrach dla narciarzy,a w Segovii śnieg leży do końca maja.ostatnio w Polsce była promocja wyjazdu na południowe wybrzeże z biur turystycznych i reklamowali się ciepłymi słonecznymi dniami tylko "zapomnieli" powiedzieć ,że reklamy kręcili w sierpniu bo gdyby to zrobili w styczniu to turyści by zrobili to samo co hiszpanie czyli polecieli na Mauritius albo do Hondurasu lub Brazylii...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie crustian, zamieszczaj miniaturki, lub zmniejszaj fotki do regulaminowych rozmiarow. Taka o wymiarach 3 872 x 2 592 pikseli i wadze 3,9 MB wlasciwie mod (np. ja ) powinien usunac.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie crustian, zamieszczaj miniaturki, lub zmniejszaj fotki do regulaminowych rozmiarów

ok zrobiłem miniaturkie żeby mi nie narzekał nikt

ale robię to tylko bo mi przystawiliście lufę do głowy dranie jedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie jest joł. Jak widzę rozmiar miniaturki to i tak nie chce mi się w nią klikać Wstawiaj fotki 800x600 zajmujące paręset kilo i wszyscy z egzaltowaną radością będą oglądać Twoje zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostach poszperaj po innych postach tez wstawiają ludzie foty które otwierają się długo, a jak Ci się nie chce to po co tu zaglądasz ?

Zaglądam tu bo fajny model powstaje i chciałbym go obejrzeć w komfortowych warunkach. Rozumiesz już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam od czasu do czasu pracę nad tym "maleństwem" i muszę przyznać, że takie coś wiszące pod sufitem z pewnością będzie budzić respekt

 

Co do rozmiarów fotek to mnie najwygodniej ogląda się zdjęcia przeskalowane do mniejszej rozdzielczości - np 800x600 albo nawet 1024x768 wklejone do postu. Miniaturki też nie są złe ale pod warunkiem, że prowadzą do zdjęć o mniejszym "wagomiarze" niż oryginalne. Nie widzę potrzeby zamieszczania zdjęć o niebotycznych rozdzielczościach gdy i tak w większości przypadków są oglądane na ekranach o rozdzielczościach nie większych niż 1680x1050. Gdy strona z fotką otwiera mi się zbyt długo to niejednokrotnie rezygnuję z chęci oglądania. Ja do przeskalowania wielu plików na raz używam InfranView - kilka kliknięć i po kłopocie. Pojedyncze pliki zmniejszam przy okazji innych operacji w Gimpie - także banalnie proste 3-4 kliknięcia.

 

Nie piszę tego po to by kogokolwiek piętnować czy moralizować - każdy zrobi tak jak jemu będzie lepiej. Mnie po prostu takie zdjęcia wygodniej się ogląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.