Skocz do zawartości

RB-36H PEACEMAKER 1:72 MONOGRAM


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądam tu bo fajny model powstaje i chciałbym go obejrzeć w komfortowych warunkach. Rozumiesz już?

Dziękuję koledze za dobre słowo i cieszę się,że bombowczyk się podoba.śpieszę jednak z wyjaśnieniem co do zdjęć ,które tu wstawiam .jak kolega już nadmienił sam, ludziska "kcom" komfortowo oglądać. więc dlatego właśnie daję miniaturki i jeśli komuś zależy na obejrzeniu foto dokładniej może ale nie musi sobie "klika" zapodać.to po to na ImageShack daję dobrej jakości zdjęcia. by ciekawscy zobaczyli w pełnej okazałości i z pełną dokładnością co i jak.kolega niech nie ma urazy ale nie po to mam cyfrową lustrzankę by trzaskać foty jak z idiotkamery.całe szczęście ,że mam ustawienia optymalne bo jak bym robił: .raw a nie .jpg to foty by miały po 10Mb a tak to mają ledwie do 4Mb.Przykro mi,że TePSA robi polaków w wała i domowe internety siadają przy otwieraniu tych zdjęć, ale w związku z tym ja się nie ugnę. niech TP się ugnie jako dostawca bo kasiore oni na tym robią.pod tym względem jesteśmy daleko w tyle za np.:Chinami,Gwatemalą czy Hiszpanią.na zakończenie dodam tylko ,że dla mnie komfort oglądania to jakość zdjęcia a nie jakieś badziewne 800*600 i nie zamierzam zmieniać moich upodobań w tej materii. dziękuję za uwagę ,pozdrawiam i życzę miłego oglądania.książka skarg i zażaleń jest u kierownika ale wyszedł akurat i nie mówił kiedy wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Aby się Wam nie nudziło w oczekiwaniu na kolejne etapy prac,które to zależne są od sił wyższych proponuję obejrzeć dokument na temat bombowca,który tu popełniam.zapraszam do oglądania:

Convair B-36 Peacemaker 1/5

Convair B-36 Peacemaker 2/5

Convair B-36 Peacemaker 3/5

Convair B-36 Peacemaker 4/5

Convair B-36 Peacemaker 5/5

a to pozostałe ciekawe filmiki:

Now that's a BOMBER!

B-36 Peacemaker

za zbyt długie wgrywanie się filmów autor postu nie odpowiada .wszelkie skargi i zażalenia prosimy kierować do dostawcy internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zabicia czasu w oczekiwaniu na ciąg dalszy oto kolejne zdjęcia bombowczyka:

afftchob36bl.th.jpg afftchowingwalkersl.th.jpg b36b52bb47efronteglinfi.th.jpg b36.th.gif

a to zdjęcie z dzisiaj biały skończony z przygodami.pierwsze to musiałem aero (dobrze,że miałem resztkę białej humbrola emalii)poprawiać po tych sprayach(nie polecam i już nigdy nie kupię.drogie ,mało wydajne,śmierdzą niemiłosiernie).dodatkowo utrąciłem kolejne śmigło(kruchy jakiś ten plastik)ale naprawię na sam koniec.jutro zabezpieczanie-szykowanie do "srebrzenia" paskudnika.

dsc02730x.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy pomalowałeś trochę szafy z tyłu? Very Happy

osz ,ku... baba mnie zabije dzięki za info.dobrze,że to z aero nie z sprayu bo bym się pochlastał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w najnowszym odcinku mojego serialu-tasiemca.

Widzę że nie odpuszczasz i za wszelką cenę chcesz zawitać do Ojczyzny z gotowym modelem. Tak trzymaj .

staram się ile mogę choć pogoda średnio dopisuje . wczoraj zająłem się maskowaniem białych powierzchni modelu teraz jestem gotów do położenia warstw aluminium,czeka tylko na lepszą pogodę z nadzieją,że stanie się to szybko choć zima nie odpuszcza tu. oto fotka modelu na dzień dzisiejszy:

dsc02732n.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żebym namawiał ale wiesz kuchnia jest

ooo,znalazł się cwaniak jeden sam se weź z kuchni zrób komorę malarską.taki głupi to nie jestem ,może wyglądam ale nie jestem . ty się lepiej łogarnij z tymi grafikami twoim do cccp vs. capitalismo.bo ile można czekać? co? znalazł się poganiacz bydła czekaj tylko wrócę

Pogodę mam dziś w miarę to pierwszą warstwę alu położę dziś i potem fote wstawię.

 

no i dwie godziny później pierwsza warstwa aluminium:

dsc02733o.th.jpg dsc02734s.th.jpg dsc02735p.th.jpg

no i siem coś stało czego nie kumam i proszę o szybką pomoc. zobaczcie to sami.nie wiem czy to wina może niskiej temperatury czy farby.fakt ,że mnie to zdenerwowało i to dość mocno.poczekam na wasze opinie mam drugą puchę spray'u Tamiy'i więc będzie jak poprawić. ale niech mi ktoś wyjaśni zachowanie farby(kolejny argument ,żeby więcej nie kupować tych farb):

dsc02737d.th.jpg dsc02738l.th.jpg każda sugestia mile widziana o co biega z tym.dodatkowe info to nie maskowałem w tamtych miejscach, raczej model nie jest tłusty, wyszło to w dziwnych miejscach jeszcze na Jetach.a łapałem model za statecznik pionowy i tam jest ok.teraz muszę czekać aż farba wyschnie i będzie przeszlifowanie i odtłuszczenie całego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaglądnąłem, może coś podpowiem.

Dziś jak na złość wszystkie zdjęcia otwierają się u mnie cirke w 1/3, nie zmienia to faktu, że pewnie też bym napisał o szlifowaniu i myciu.

Widzę tylko kawałek tego co stało się na stateczniku pionowym i wygląda mi to na złuszczenie warstwy pod srebrną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że jak wyniosłeś to na pole czyli na dwór (dla innej części Polski) to osiadła rosa w tym miejscu możliwe że coś też było nie halo ze sprayem samym, ja podobny efekt miałem jak mi zassało syf do aero też na srebrnej i zrobiła się pomarańczowa skórka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi . oto szlifowanie,mycie i suszenie.wstawiam dwie foty miejsc po tym wypadku z farbą, zapewniam ,że powierzchnia jest gładka.te pajęczynki to jakby pozostałość po tym.no i wprawne oko uchwyci ,że przy operacji mycie utrąciłem kolejne śmigło (nie ma to jak plastik ze starego monogramu ),które naprawię jak już model będzie w ostatniej fazie.

dsc02740x.th.jpg dsc02741n.th.jpg dsc02742z.th.jpg dsc02743c.th.jpg dsc02744h.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na te zdjęcia tej jak to nazywasz pajęczynki to przypomina to efekt "złuszczenia" farby. Tej pierwszej warstwy. Nie wiem czy może to spowodować ten metalizer, ale w przypadku zwykłej farby w sprayu, kiedy zbyt szybko nakłada się na siebie dwa różne kolory, to, jeżeli ten pierwszy nie jest dostatecznie suchy i utwardzony, to druga warstwa zbyt szybko, lub zbyt grubo położona może nam złuszczyć powierzchnię. Przerabiałem to kiedyś przy malowaniu ramy od roweru. Proponuję abyś delikatnie cieniutką warstwę metalizera prysnął tylko w te złuszczone miejsca, odczekaj i zobacz, co się będzie działo. Odczekaj aż całkowicie wyschnie i dopiero połóż warstwą ostateczną. Nie gwarantuję, że to rozwiąże problem, ale spróbuj może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.myślę,że najbliższy prawdy może być a nie musi lukass_krk. chodzi o wersję z efektem rosy.model był w ciepłym i wystawiając go na balkon do malowania, mógł mi się spocić w niektórych miejscach.na pewno to nie wina,że był tłusty bo nie był,no i niemożliwe jest by podkład w jakikolwiek sposób zareagował bo różnica była dwutygodniowa czy nawet 3 w położeniu warstw, więc teoria odpada.tak samo będzie z zbyt grubą. taka puszeczka to ledwie starcza na model i są prześwity.mogło być też tak ,że to sam spray był trefny i "rozpuch" to spowodował.nie mniej jednak jutro "w samo południe" ,będzie pojedynek z Tamiy'ą iwówczas zobaczymy kto tu podniesie ,a kto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem ja podnieść białą szmatę i zamachać. ale bowiem drodzy w chytrusie mamy tu oto taką ciekawostkę dropsa:

dsc02745j.th.jpg dsc02746r.th.jpg dsc02747ep.th.jpg

pojawiło się to samo co wcześniej i to w tych samych mniejscach.znaczy to jedno: coś jest nie "hę" z farbą.to oznacza,że jutro szlifowanie mycie i poprawka w tychże mniejscach, ale moją ulubioną Pactrą. niestety nie mogę wyrazić swojej opinii na forum na temat sprajów tamiji bo bym pożegnał się z forum. tak niecenzuralnie bym to zrobił. ale jestem kulturna bestia i się powściągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i myślałem, aż w końcu wymyśliłem;

Spójrz na zdjęcie jeta z 4str. i na ostatnie zdjęcie, złuszczona srebrna ma ten sam kształt co zaciek białego koloru spodu. Mam wrażenie, że lakier biały połysk ( pozostałość) nie pozwała równomiernie schnąć srebrnej i tworzy się film suchej farby na jeszcze nie wyschniętej warstwie srebrnego, co powoduje podczas schnięcia mikropęknięcia na już suchej wierzchniej warstwie.

Mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe jak nie, to wpadnij, wszystko wyjaśnię

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i ty masz racyję jarek38.tak czy siak jutro będzie szlifowanie i poprawki, ale tym razem Aluminium z Pactry.A wlecieć do Poznania też muszę gdzieś około połowy kwietnia do gościa co ma kilka moich rzeczy ,które mi zwoził z Hiszpani swego czasu, to możemy se "powyjaśniać" wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pokłonić się koledze Lukass_krk. .oto co wydrukował mi na swoim ploterze jako podstawę pod "niosącego pokój" :

dsc00587m.th.jpg dsc00588.th.jpg dsc00589wz.th.jpg

wymiary wycinku lotniska 700*1000mm,trzeba będzie tylko dociąć,pożłobić płyty delikatnie i lekuchno pobrudzić.nie wiem tylko jak ja galerię dokonam bo w Inowrocławiu będę 02-03kwietnia a 04 zamykają wątki zostanie więc około 24 godzin ale mam nadzieję,że dam radę.

Lukass_krk ,będę przejazdem w Crakovii to wisz, rozumisz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po poprawkach Pactrą zająłem się dziś ściąganiem zamaskowanych miejsc,mam nadzieję skończyć tą operację dziś.i jutro zabrać się za doczesywanie malowania oto fotosy z usuwania taśmy i maskola:

dsc02748g.th.jpg dsc02749j.th.jpg dsc02750a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Tobie, że to monstrum jest niesamowite. Cieszy mnie brak wpisu o kolejnych kłopotach, bo to dobrze wróży dla terminu zbliżającej się galerii.

Poznań miastem otwartym w połowie kwietnia, mam tylko prośbę; nie bierz ze sobą "modeliku", bo mogę mieć kłopot z zabraniem Was obu do auta.

Hm... jak myślisz który z waszej dwójki pojechał by pierwszy?

Pozdro Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało jeszcze do usunięcia gumcol ze śmigieł,postawiłem bombowczyka na nogi i już dziś się więcej nie tykam bo mi oczy spuchły ,oto model w czterech odsłonach na dzień 19kwietnia2010 :

dsc02753k.th.jpg dsc02754z.th.jpg dsc02755q.th.jpg dsc02756x.th.jpg

mnię też cieszy brak większych problemów.Aviona nie zabiorę do Poznania bo wiem ,że Ty zwyczajnie czychasz jak bazyliszek na niego .Przyjedź do Inowrocławia na tę imprezkę 10-11 kwiecień to zobaczysz go na żywca na płycie lotniska.co do pytania to pewnie mnie byś zapakował do bagażnika i wywiózł do lasu,a RB-36 obok siebie. już ja takich znam jak Ty, poznańska Pyro Ty jedna Ty

błagam Cię chłopie, zmniejszaj te zdjęcia! W osobnym oknie otwierają mi się około dwóch minut... Strach pomyśleć, co będzie w galerii

jachud3 specjalnie również dla Ciebie zrobię podwójną galeryjkę ,że jedne foty będą 800*600 czy jakoś tak . właśnie sprawdziłem jak długo się u mnie otwierają te 4ostatnie foty gdy otworzyłem je wszystkie na raz.ze stoperem w ręku wyszło 1min:17sek:73ułamka sek. Jachud3 zmień dostawcę interetu bo ten cię oszukuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem jak długo się u mnie otwierają te 4ostatnie foty gdy otworzyłem je wszystkie na raz.ze stoperem w ręku wyszło 1min:17sek:73ułamka sek

No, u mnie też coś koło tego... tak na wyczucie napisałem "około dwóch minut". Chociaż musisz przyznać, że znacznie przyjemniej ogląda się fotki 800x600 jak w większości relacji na forum

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.