Skocz do zawartości

Consolidated PBY-5 Catalina, Academy 1:72


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nie zakładać warsztatu ale nie mogłem się powstrzymać . Zaczynam taki oto modelik:

P1030643.jpg

 

Do modelu dodam blaszki i maski Eduarda. Malowanie na razie pudełkowe, ale jutro rozejrzę się za monografia Aj-pressu to może zmienię zdanie. A teraz inbox:

P1030648.jpg

P1030650.jpg

P1030651.jpg

P1030654.jpg

P1030655.jpg

P1030656.jpg

P1030657.jpg

P1030659.jpg

P1030661.jpg

P1030662.jpg

P1030663.jpg

P1030664.jpg

P1030666.jpg

P1030667.jpg

P1030669.jpg

P1030670.jpg

P1030671.jpg

P1030676.jpg

P1030681.jpg

P1030686.jpg

P1030689.jpg

 

Model posiada delikatne, wgłębne linie podziału blach i nity. Bardzo ładnie prezentuje się oszklenie, zwłaszcza te "krople" . Wnętrze trochę ubogie, ale od tego mam Edzia. No to do roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej!

Niestety znowu post pod postem, ale mam pytanie. Jak radzicie sobie z robieniem fototrawionych luf karabinów? Bo mają wyjść w przekroju okrągłe, a nie mam pomysłu, na czym by je zagiąć. Dodam tylko, że dobrą średnicę miałby drucik miedziany, który niestety jest zbyt miękki. A może okleić go tym elementem z blaszki? Pomóżcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyły dwa mecze, parę godzin wolnego czasu i łódeczka dostała pazurki:

P1030716.jpg

P1030717.jpg

P1030718.jpg

P1030719.jpg

P1030720.jpg

P1030721.jpg

P1030724.jpg

P1030725.jpg

P1030727.jpg

 

Karabin z jednej strony nie ma blaszki na korpus, skubana wyskoczyła z pincety i tyle ja widziałem . Dla karabinu z tyłu Edek nie przewidział blaszek, tylko lufę (i tak będzie schowany, więc mała strata).

Może to co robię nie jest doskonałe, ale proszę was, to jest czasem zbyt małe!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czasem zbyt małe
Wiem coś o tym....

 

No, blaszki w okrętach to wyzwanie .

Tymczasem dorobiłem wnętrze:

P1030730.jpg

P1030731.jpg

P1030732.jpg

 

Strzelcy buciorów nie wycierali przed wejściem, no jak tak można... Ja bym na pokład nie wpuścił

Jeszcze tylko przykleję karabinki i sklejam połówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie ten samolot. Warsztat wygląda bardzo ciekawie więc będę go śledził. Powodzenia!!!

Dzięki!

 

Podwozie w tej wersji było montowane na mój gust dosyć prowizorycznie, więc zrobienie Cataliny bez niego nie będzie błędem? I czy muszę wiercić otwory mocujące w kadłubie czy lepiej zostawić tak jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu bym zrobił na makietce z wodą bez podwozia.jak startuje czy tam ląduje.no ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu bym zrobił na makietce z wodą bez podwozia.jak startuje czy tam ląduje.no ale wybór należy do ciebie.

 

Też o tym myślałem, ale ze względu na wymiary (rozpiętość ok. 40 cm) makieta musi poczekać. W każdym razie model będzie bez podwozia, ale z opuszczonymi pływakami. Ładniej wygląda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem kadłub, poszpachlowałem i wstępnie wyszlifowałem. Pod paznokciem wszystko jest gładkie, ale damy podkład to zobaczymy. Czas zaopatrzyć się też w nitowadło .

 

Na początek parę detali przyklejonych do płata:

IMG_0184.jpg

IMG_0186.jpg

IMG_0188.jpg

 

Cos dla pilotów:

IMG_0189.jpg

IMG_0191.jpg

 

Szpachlowanko:

IMG_0192.jpg

IMG_0193.jpg

IMG_0195.jpg

 

I chłodnice oleju (dobrze kombinuję)? Trzeba je jeszcze pocienić.

IMG_0196.jpg

IMG_0197.jpg

 

Niestety popsuł się karabin w przedniej wieżyczce, dlatego wykorzystam plastikowy+ lufa Eduarda. Gdyby nie to, że wieżyczka ma się obracać, zamontowałbym to na końcu budowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzisz, co to za niebieskawy fluid przy "kropli" obserwatora?

 

Maskol od Mr. Hobby. Chciałem zobaczyć, jak pasuje oszklenie, poza tym opiłki nie uświnią wnętrza .

 

Dobrze kombinujesz z wlotami, a może rozwiercisz jeszcze rury wydechowe. Uzyskasz cieńsze ścianki i wrażenie, że to są faktycznie rury.

 

Nie wiem, czy mam tak cienkie wiertło, ale spróbuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwierć,rozwierć.i to bez dyskusji . bo więcej tu nie zaglądnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.