Skocz do zawartości

Consolidated PBY-5 Catalina, Academy 1:72


Marti_nez

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie ,ładnie prace postępują to teraz mam rozumieć małe cieniowanko?

A nie, od razu metalik, tylko pod koniec zapuszczę nity i linie podziału czarną farbą . Szczerze mówiąc to kolorek już sobie schnie i bardzo mi się podoba .

 

a jak skrzydełka?

Tak jak cała reszta psiknięte Surfacerem, tylko nie chciało mi się ich fotografować . Na górnych powierzchniach może pobawię się w cieniowanie, ale delikatne, bo tam żółty.

 

No stary, elegancja Francja

Dzięki .

 

A teraz malowanie...

Znalazłem takie zdjęcie:

pby-5_catalina.jpg

 

A Academy widzi to tak (zdjęcia ze strony sklepu mojehobby.pl, mam nadzieję, że nie łamię żadnych praw autorskich):

1157_2_aca2123_4.jpg

 

317_620.jpg

 

317_573.jpg

 

 

Nie wiem, co zrobić z tymi skośnymi pasami na skrzydłach i szerokimi na statecznikach poziomych. Bo te wzdłuż kadłuba trzeba nakleić. I osłony silników- malować góę czarną matową czy alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja nigdy nie dowierzam instrukcji,ale mogą to być dwa różne samoloty stąd różnice,poszukaj jeszcze jakiś innych fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, może zrobię tak jak jest w instukcji. Zobaczę, czy nie warto pobawić się w maskowanie i machnąć czarny aerkiem.

 

Zapomniałem o zdjęciach:

IMG_0369.jpg

IMG_0370.jpg

IMG_0371.jpg

Muszę co nieco poprawić, np. na statecznikach zapomniałem przeszlifować ślady łączenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faaajnie żółty taki wygląda Ładnie siadł.

 

Ale jakie ja miałem z tym przejścia, matko kochana...

Teraz aerek grymasi, więc zamiast malować szary poszedł do pudełka. Kłopoty sprawia uszczelka na dyszy, co zrobię nową, to ciśnienie czy coś ją rozwala i dawaj od początku. Czas kupić sobie nową dyszę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zolty to ma wlasciwy odcien? Jakos tak w kanarkowy wpada...

 

Mi się podoba . Poza tym to był jedyny żółty, jaki miałem w domu.

 

Wymieniłem dyszę w aerografie i Catalinka wraca do gry

 

Machnąłem szary środeczek:

IMG_0400.jpg

IMG_0401.jpg

 

ale był zbyt ciemny, nieudane próby rozjaśniania pędzlem to te plamy. Więc z powrotem maseczki:

IMG_0403.jpg

IMG_0410.jpg

 

i oto efekt finalny:

IMG_0412.jpg

IMG_0413.jpg

 

Trzeba jeszcze to i owo podmalować, poprawić, ale to drobnostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kalki. To zdecydowanie najgorsza część modelu. Rwą się już w wodzie (niektóre) i na modelu, są kruche, co przy długości niektórych pasów przyprawia o palpitacje serca. Do tego, mimo użycia Set'a i Sol'a, prawie wcale nie wpadły w linie podziału i nity. Na plus dodam to, ze ubytki czarnych kalek można łatwo podmalować, a to one sprawiały najwięcej kłopotów. Ogólnie zajęło mi to dwa dni i nie chcę do tego wracać .

IMG_0472.jpg

IMG_0473.jpg

IMG_0474.jpg

IMG_0475.jpg

IMG_0476.jpg

IMG_0478.jpg

IMG_0471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj chłopie bo nie zdążysz .mam nadzieję ,że jak dotrę 2kwietnia do polski to popołudniu zobaczę już galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem kalki. To zdecydowanie najgorsza część modelu. Rwą się już w wodzie (niektóre) i na modelu, są kruche, co przy długości niektórych pasów przyprawia o palpitacje serca. Do tego, mimo użycia Set'a i Sol'a, prawie wcale nie wpadły w linie podziału i nity. Na plus dodam to, ze ubytki czarnych kalek można łatwo podmalować, a to one sprawiały najwięcej kłopotów. Ogólnie zajęło mi to dwa dni i nie chcę do tego wracać .

 

Cały urok starszych kalkomanii Academy. Nic dodać, nic ująć...

 

Jakie to szczęście, że niedawno zaprzyjaźnili się z Cartographem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj dawaj chłopie bo nie zdążysz Smile.mam nadzieję ,że jak dotrę 2kwietnia do polski to popołudniu zobaczę już galerię.

 

Jak się sprężę to nie ma sprawy. Ale czy będzie mi się chciało

 

 

Cały urok starszych kalkomanii Academy. Nic dodać, nic ująć...

 

Jakie to szczęście, że niedawno zaprzyjaźnili się z Cartographem

 

Mam jeszcze PBY-5A Black Cat, tam na szczęście są tylko małe gwiazdy .

 

Teraz zapuszczam nity i linie podziału, ale nie na srebrnym, tam wyglądają nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze PBY-5A Black Cat, tam na szczęście są tylko małe gwiazdy

 

Też mam zamiar kupić Black Cat'a. Ślicznota!

 

Ale jakaś część w kokpicie jest niedolana . Poza tym bezproblemowa w malowaniu .

 

Tymczasem popracowałem nad górną powierzchnią skrzydeł i psiknąłem satyn (na górze dam jutro kolejną warstwę):

IMG_0479.jpg

IMG_0480.jpg

IMG_0481.jpg

IMG_0482.jpg

IMG_0483.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych i wielu nie do końca wyjaśnionych zjawisk fizycznych, sidolux położony aerografem na przejrzyste elementy sprawia, że stają się nieprzejrzyste. Bóg już tak urządził świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem jeszcze sidoluxu w połączeniu z aerografem, a kładziony pędzelkiem nigdy nie dał mi takiego efektu. Dzięki Ostach za wyjaśnienie. Będzie to dla mnie też przestrogą by bardzo uważać przy używaniu tego specyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych i wielu nie do końca wyjaśnionych zjawisk fizycznych, sidolux położony aerografem na przejrzyste elementy sprawia, że stają się nieprzejrzyste. Bóg już tak urządził świat.

Amen.

 

Nie używałem jeszcze sidoluxu w połączeniu z aerografem, a kładziony pędzelkiem nigdy nie dał mi takiego efektu.

 

Kładziony pędzelkiem daje piękny połysk. Ale nie będę tak dużego modelu lakierował pędzelkiem . Takie jest życie modelarza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor możesz dorobić z Clearfix'a Smile

Znalazł się . A oto stan na dziś:

IMG_0484.jpg

IMG_0485.jpg

IMG_0486.jpg

IMG_0487.jpg

 

Ogólnie muszę jeszcze tylko popracować nad wydechami, poprawić malowanie pływaków i dodać parę antenek. No i taki mały szczegół, wypadałoby przykleić skrzydła do kadłuba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.