Skocz do zawartości

BTR-70


kamil83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem model BTR-70, firmy Revell w skali 1:35.

Póki co pokazuję tylko zawartośc pudła. Liczę na waszą pomoc. Czy mógłbym dokupic jakieś metalowe części do tego modelu? Za wszystkie propozycje z góry dziękuję.

 

Pudło:

 

img0214kw.jpg

 

Zawartośc pudełka:

 

img0216oa.jpg

 

Kalki:

 

img0217.jpg

 

Przykłady malowań:

 

img0218v.jpg

 

img0219s.jpg

 

img0220wp.jpg

 

img0221i.jpg

 

 

Chyba wybiorę tą ostatnią wersję malowania. Niżej pokazuję przykładowe zdjęcie.

 

aa.jpg

(Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.modellboard.net/index.php?topic=28550.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RB Model teraz wypuściło jeszcze lufę KPWT akurat taką jak w tym BTR i BRDM-ach.

 

http://www.martola.com.pl/pl2039/produkty31416/14_5mm_kpvt_soviet_machine_gun

 

Tylko rączkę jeszcze trzeba dorobić ale to pikuś.

 

No i może taką podstawę anteny jeszcze ?

 

http://www.armorscale.com/products/supplements/S35-004/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W końcu zabrałem się za ten modelik. Niewiele udało mi się zrobic. Oto efekt mojej pracy:

 

img0346yy.jpg

 

img0347ru.jpg

 

img0348fn.jpg

 

img0349p.jpg

 

img0350hb.jpg

 

img0351gx.jpg

 

img0352d.jpg

 

img0353g.jpg

 

Jeszcze trzeba trochę oszlifowac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie spieprzę tego modeliku tak jak schwimmwagena . Prace ruszyły nieco dalej, ale póki co muszę jeszcze kupe poprawić. Może jutro wrzucę zdjęcia, co tam zrobiłem. Choć bardzo mało zrobiłem. Póki co walczę z blaszkami. ale po raz pierwszy w ogóle się nie spieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie pytanie retoryczne. Po co producent proponuje otwarte włazy, skoro nie dodał wnętrza? Taki bezsens trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Wam chodzi z tym rozpuszczaniem plastiku. Mam sklejoną Katiuszę Zvezdy i od czterech lat nie pojawił się nawet jeden ślad nadtopienia. Ma ktoś na to nadtapianie jakieś kwity, zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie topienie plastiku?

 

A jeśli chodzi o figurki, to nie dam żadnych, bo robię beznadziejne figurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie topienie plastiku?

W modelu zwezdy, pakowanym również przez Rewela opony wykonane są z jakiejś ruskiej pseudo gumy która reaguje z tworzywem rozpuszczając go. Nie wiem czy problem dotyczy wszystkich modeli tego producenta. Najlepiej zrób doświadczenie: połóż oponę na kawałku ramki i odczekaj tydzień-dwa. Jeśli nie będzie widać wżerów to wszystko okey.

Pozdrawiam

 

Ps. Żywiczne koła produkuje Tiger Model Design, dostępne były kiedyś w Jadarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, nic takiego nie dzieję mi się z kołami. Mógłbyś coś więcej napisac o tych kołach żywicznych, może pomyślę nad wymianą kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace poszły trochę do przodu. Oto efekty:

 

img0354y.jpg

 

img0355s.jpg

 

img0356jj.jpg

 

img0357cu.jpg

 

img0362e.jpg

 

img0363w.jpg

 

img0364b.jpg

 

 

Zastanawiam się nad częścią z 4 zdjęcia. Czy tam wszystko dobrze zrobiłem. Wydaję mi się, że właz (czy jak to się zwie) nie za daleko odstaje.

 

Kadłub i wieża póki co są spasowane na sucho. I zadaję sobie pytanie, po co się pakowałem w te blaszki. Nie idzie mi z nimi, kosztują mnie mnóstwo nerwów. Tylko nie zrozumcie mnie źle, jakościowo są super, tylko ja nie daję rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastraszyliście mnie z tymi oponami. ale moje są jeszcze ok. dziś nie ma w domu, wieczorem wrócę, to sprawdzę dokładnie, co się z nimi dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - kleiłem wszystkie modele kołowe Zwiezdy i aż poleciałem sprawdzić co z moimi ostatnimi modelami Zwiezdy.I nic .Mam rozbabrane dwa modele - BREM-K i BIEŁUGĘ. Leza razem w jednym pudelku ,kola dotykały plastyku i najmniejszego śladu by coś się stopiło. Trochę to dziwne. Tak samo jak bąble z felgi na sklejonym kole.,Najciekawsze jest to ze lezą już dość długi czas .w foli ich nie trzymam,praktycznie każdy model jest munie zaczęty.Jeżeli mogę wam coś poradzić - jak ja to robię. Ze względu ze opony są za ciasne ostrym skalpelem 11 powiększam troszkę z czuciem średnice wewnętrzna opony,żeby wchodziła na felgę z minimalnym luzem i kleje oponę z felga na super glu. Jedyne co mi się zdarzyło to pękniecie w poprzek opon.Ale to było i u Zwiezdy i u Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastraszyliście mnie z tymi oponami.

 

Nikt nie ma zamiaru Cię straszyć. W niektórych modelach Zwezdy naprawdę gumowe opony wchodziły w reakcje z plastikiem. Nie jest to regułą. Oczywiście nikt z nas nie życzy Ci aby coś takiego dotknęło Twój model. Ale na wszelki wypadek pomaluj dokładnie felgi na powierzchniach styku z oponami. Niektórzy naklejają tam cienką taśmę aby opona nie stykała się z plastikiem. Ja na portalu aukcyjnym za 10 złotych kupiłem BTR-80 z wypaloną w kadłubie dziurą właśnie przez styk z oponą. Model skleiłem , miejsce stopienia obłożyłem szmatami i gratami i model poszedł za dobra kasę.

Lepiej dmuchać na zimne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.