Skocz do zawartości

Su-27 UB "63"


fulcrum_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Model jak w tytule ,zestaw Heller 1:72

Spasowanie elementów takie sobie,model właściwie z pudła poza dyszami które wyglądały jakby były w innej skali

Miałem juz nie robić Su ,bo ostatnio kilka ich zrobiłem,ale wydarzenia z Radomia skłoniły Mnie do sklejenia jeszcze jednego.

 

Pozdrawiam

 

PICT1129.jpg

PICT1132.jpg

PICT1131.jpg

PICT1126.jpg

PICT1130.jpg

PICT1133.jpg

PICT1134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model powiedz coś więcej o malowaniu bo mam problem z dopraniem farb do swojego Su- 27. A co do zastrzeżeń to ja bym go trochę bardziej pobrudził w senie wyeksploatował. Po za tym modelik świetny. Ps kalki sam drukowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, szczególnie dysze
bym go trochę bardziej pobrudził w senie wyeksploatował

 

Dołączam się do powyższych opinii, a malowanie rzeczywiście efektowne.

Gratuluję i pozdrawiam Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Numer boczny...może powinien być większy,ale numery są od białoruskiego Su tyle że jednomiejscowego,więc rozmiar powinien być ok.

OCP to sprawa otwarta można poprawić,tak bardzo chciałem go skończyć że jakoś Mi to umknęło

Kaleczki to zbieranina od wszystkich Su co robiłem, napisy eksploatacyjne z zastawu Revella,gwiazdeczek u mnie mnogo,numer 63...

to był najwiąkszy kłopot,bo nie miałem 6 ,ale miałem 5 i 0 więc zrobiłem 6

numer 63 na statecznikach pionowych jest od jakiś amerykańców ,tu miałem kłopot z 3 bo ma inny kształt niż ta na kadłubie

a flagi na statecznikach pionowych malowałem

Co do brudzenia to jest minimalne bo maszyna ta nie była specjalnie brudna(ale przy zdjęciu z lampą ginie)

Farbki dobierałem na "oko"

jasny niebieski to mieszanka MM 1562 20%+ MM 1768 80%

niebieski to MM 1562

szary to Humbrol nr 64 95%+5% MM 1768

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonany - czysto i schludnie, poza tym właśnie dysze przykuwają uwagę - chociaż wydaje mi się, że kolory są zbyt jaskrawe tzn. ten najciemniejszy niebieski chyba zbyt ciemny, ale zresztą nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było dobrać odpowiedni kolor,bo na różnych fotkach różnie wyglądały(inne kąty ,inne oświetlenie,pogoda),a w instrukcjach malowania np Begemot kolory były zupełnie nie trafione.

3884082086_dd60a0f4a8.jpg

wegeg.jpg

 

Myslę że zdjęcia bez lampy błyskowej były by lepsze,ale fotki robię wieczorem po pracy i tylko przy sztucznym swietle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz rację...Na fotografiach, które ja posiadam, te kolory są właśnie nieostre i "przechodzą się" a na tej fotce którą dałeś, widać jednak duży kontrast i różnice kolorów...A tak na marginesie, to skoro masz już dużo niebieskich farbek... to może ukraiński SU-27?

I się jeszcze zapytam: jak tam prace nad Tu-160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się minimalnie przyczepię do Twojego samolotu gdyż sam jestem na etapie tworzenia kopii 63ki... Tyle że 1:48

 

1) Według mnie flaga Białorusi na statecznikach jest nieco za duża. Niby mały niuans ale zawsze coś. Ja nie odważyłem się malować i skołowałem kalki.

2) Na kołach podwozia głównego mógłbyś domalować czerwone kreski (na zewnętrznych stronach po dwie biegnące od połowy średnicy "felgi" i nachodzące nieco na oponę). Tu polecam zdjęcia zawarte w magazynie Aero 4(23)/2009

3) Nie mam zastrzeżeń co do malowania. Ten model odbiega od standardowego malowania i wg mnie dobrze dobrałeś barwy. Zauważmy że Białorusini dość odpicowali samolot na pokazy i tu dodatkowa pochwała za brak brudzingu gdyż na tym konkretnym modelu syfu nie było.

4) Mógłbyś jeszcze zapodać zdjęcie od spodu? Mam nadzieję że nie zapomniałeś o jaskrawoniebieskich "podmalówkach" w pobliżu wnęki przedniego podwozia?

 

Poza tym bardzo ładnie Ci to wyszło, szczególnie że skala 1:72 nie pozwala zaszaleć z detalami. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak się przyglądam to flaga wydaje się być troszke za wysoka,ale była malowana i podczas oklejania taśmą mogłem zgubić proporcje.

Kalki w 1:72 były dla Mnie nie do zdobycia a nie mam możliwości wydrukowania samemu.Na półce wygląda OK

Kreski na kołach... Miałem kłopot ze znalezieniem na fotkach,ale znalazłem ,są bardzo krótkie i powycierane już na oponach ,ale malne je jeszcze

Co do jaskrawych "podmalówek" to nie mam dobrego zdjęcia spodu i nienamalowałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym adresem znajdziesz śliczne zdjęcie "brzucha" 63ki. Jak widać podmalówki są w okolicy wnęki podwozia przedniego, koło prwego wlotu powietrza i na statecznikach poziomych

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5e/Su-27UBM_Radom_2009_b.JPG

 

Wiem że czepiam się detali ale takie "podmalówki" na pewno dodadzą realizmu Twojemu modelowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.