Skocz do zawartości

MB Actros Solo + Tandem


skyline

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem "dzieciakiem" i wiem, że takie bluzganie innych, bo inaczej nie mogę tego nazwać, nie jest ani pomocne, ani wogóle na miejscu... tak jak jak napisali koledzy, _ble_ - spróbuj dokładnie obejrzeć fotki, i powiedzieć koledze co i jak może poprawić, jeżeli tego nie wie. Jeśli nie chcesz pomóc, ani nie ciekawią Cię postępy w pracach, to nie zaglądaj do tego wątku, mowię to zupełnie po przyjacielsku, żeby nie psuć forumowego nastroju. Chciałbym Cię jeszcze prosić żebym nie był kolejną zbesztaną przez Ciebie osobą. Skoro uważasz, że jesteś dobry w tym co robisz, proszę, pomóż koledze, a nie... tak jak dotychczas - "bo to okropne, nie pokazuj tego, a fujj, a blee"... wiesz jak wyglądał mój drugi model?? Nie pomalowany, nie wyszlifowany, skleiłem w 2 godziny, podziwaim kolegę skyline'a za samozaparcie w budowie ciężkiego, jak na poczatek, modelu i własnie odwagę pokazywania efektów wszystkim do oceny i pomocy, tobie też... przeczytaj ostatnią stronę tematu kilka razy i zastanów się nad swoją postawą, patrząc na to z perspektywy, jak pójdzie tak daej, dostaniesz banna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żadnych banów od razu nie będziemy dawać, bo nie o to chodzi. Kolega _ble_ troszkę nie wpasował się w temat jak mniemam...

Według mnie trochę nie w porządku jest wchodzić na forum i wysyłać każdy z 15 postów z krytyką (ostrą) pod kierunkiem osób zakładających tematy.

 

Najpierw trzeba trochę pomyśleć, a potem dopiero pisać. To, że koledze skyline- owi coś nie wychodzi i że nie używa znaków diakrytycznych nie znaczy, że jest on gorszy. Jeśli jesteś bardzo doświadczonym modelarzem, to powinieneś wspierać innych i tak właśnie robi kilku lepszych modelarzy występujących na tym forum. Przykładem jest kolega elefantes (Marcin znaczy się), który potrafi w taki sposób zwrócić uwagę na błąd popełniony podczas budowy modelu, że zamiast strzelać focha, albo siadać i płakać po prostu zabierasz się dalej do roboty i z pełnym zapałem poprawiasz popełniony błąd a nawet dodajesz coś więcej. To Marcin pokazał mi, że każda pierdoła dodana w kolejnym modelu, to jest o jeden stopień wtajemniczenia wyżej i nie każdy potrafi to wszystko zrobić w swoim pierwszym modelu (za co serdeczne dzięki).

 

Podsumowując kolego _ble_ jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o modelarstwie, to punkt po punkcie wymień wszystkie błędy jakie popełniła dana osoba, robiąc to w sposób zachęcający do ich poprawy, a nie całkowicie demoralizujący. Taka krytyka (tak zwana konstruktywna ) daje o wiele większego "kopa" napędzającego modelarza niż typowe zbluzganie i zniżenie do podłogi osoby komentowanej.

 

Życzę cierpliwości, a jeśli nadal masz zamiar pisać posty typu "nie pokazuj takich zdjęć, bo jesteś beznadziejny", to proponuję strzelić sobie herbatkę z melisą, która na pewno zadziała uspokajająco i na tyle poprawi koncentrację, że będziesz w stanie odpowiednio skomentować pokazane przez kogoś efekty prac nad modelem. Nikt nie powiedział, że model w trakcie budowy ma być przepiękny. Ważne, żeby odpowiednio się prezentował po jej zakończeniu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_ble_ co to wogóle za nick a tak apropo może zauważyłeś że ten model jest jeszcze w trakcie pracy a więc nie ma co go oceniać negatywnie nierozumiem takich ludzi którzy wchodzą na fora i szukają do bólu błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian ale wyklad. Czyta sie tak jakby to jakis psor pisal

 

Dzięki za słowa uznania

 

 

Dumo co do nicków, to są rzeczą gustu, a o tych się nie dyskutuje

 

Tym pozytywnym akcentem bardzo proszę o ZAKOŃCZENIE OT nie dotyczący bezpośrednio tej relacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły po lekturze tej relacji z budowy. Skyline, jeżeli to jest Twój drugi model to chyba nieporozumieniem było branie się za takie przeróbki? Sklejenie i pomalowanie kabiny było dla Ciebie problemem, a Ty bierzesz się za projektowanie od zera przyczepy. Świetny pomysł, dużo chęci, ale tylko na chęciach się skończyło. Mogę powiedzieć ze jestem trochę bardziej doświadczonym modelarzem, skleiłem więcej niż 2 modele, ale bym się nie zabrał za takie coś, bo po prostu nie mam tak dużego doświadczenia, aby to skleić dobrze, a nie tak żeby mi się podobało. Zamiast rzeźbić takie modele lepiej skup się na prostych rzeczach. Sklej fabryczny model tak jak powinien wyglądać. Chłodnica, silnik tam jest dużo błędów, chociażby to ze nie wyszlifowałeś łączenia elementów chłodnicy, rury łączące turbinę też nie są wyszpachtlowane i oszlifowane. Kabina skopałeś maksymalnie. Wg mnie dwa poważne błędy to malowanie kabiny z wklejona szyba, to jakieś totalne nieporozumienie i nikt trzeźwo myślący by tak nie zrobił skoro szybę można swobodnie wkleić po pomalowaniu kabiny, i drugi błąd to malowanie kabiny rozłożonej na części podkładem. Dlaczego tak to zrobiłeś? ja nie wiedze w tym żadnej logiki.

 

OT. Większość osób wypowiadających się w tym wątku należy chyba do towarzystwa wzajemnej adoracji. model nie jest złożony najlepiej, większość rozpływa się w zachwytach. To chyba jakieś nieporozumienie. Obawiam się, że __ble__ miał racje i w pełni go popieram, ale nie popieram tego, w jaki sposób wyraził swoją opinie. Czytając te zachwyty tez miałem ochotę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec Voseba odpowiadam na twoja krytyke prawde mowiac jestem poczatkujacy nie znam sie na takich bajerach nie jestem doswiadczony ale chcialem sprobowac czegos nowego ,wiem ze sporo tam jest bledow ale duzo jest juz ciagnikow siodlowych w modelach ,a ja chcialem zrobic cos orginalnego ,cos co zadko jest spotykane w modelarstwie ,wiec to jest Solowka z przyczepa ,a teraz cos o modelu co tobie sie nie podoba .

 

Silnik , silnika nie robilem na pokaz zeby caly czas kabina byla otwarta i bylo widac sam silnik zrobilem go dla siebie ,a ze sa bledy to wiem , przeciez nie robie ten model na jakis konkurs zlot czy cos w tym stylu ,robie go dla siebie i zebym mial satysfakcje z tego co robi i byc dumny z tego co osiagne czy nie jest tak .

 

Kabina , wiem ze kabine skopalem ja na maxa ale musialem to zrobic bo jak polozylem pierwszy raz farbe skleilem wszystko elegandzko , wszystko bylo super po 2 dniach patrze a w niektorych miejscach sa bomble kabina byla sklejona szyby tez , wiec zaczelem rozklejac kabine zeby wrzucic ja do dotu ale niektore elementy tak jak szyba nie udalo mi sie odkleic , wiec musialem wrzucic razem i z malowaniem jest tak samo wolalem zakleic szyby niz je polamac ,albo jeszcze gorzej i wtedy wcale by model nie mial szyb. Czemu myslisz ze blod zrobilem malujac kabine rozlozona podkladem co jest w tym zlego ??

A i przyczepy nie robilem od podstaw , jakbys czytal uwaznie to bys wyszytal ze przyczepe rame przyczepy mam od chlodni shmitz i nie jestem idiota zeby robic przyczepe od podstaw . Chyba odpowiedzialem na wszystko co moglem tobie odpowiedziec jak na cos nie odpowiedzialem to napisz ,a odpowiem . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec Voseba odpowiadam na twoja krytyke prawde mowiac jestem poczatkujacy nie znam sie na takich bajerach nie jestem doswiadczony ale chcialem sprobowac czegos nowego ,wiem ze sporo tam jest bledow ale duzo jest juz ciagnikow siodlowych w modelach ,a ja chcialem zrobic cos orginalnego ,cos co zadko jest spotykane w modelarstwie ,wiec to jest Solowka z przyczepa ,a teraz cos o modelu co tobie sie nie podoba .

 

Silnik , silnika nie robilem na pokaz zeby caly czas kabina byla otwarta i bylo widac sam silnik zrobilem go dla siebie ,a ze sa bledy to wiem , przeciez nie robie ten model na jakis konkurs zlot czy cos w tym stylu ,robie go dla siebie i zebym mial satysfakcje z tego co robi i byc dumny z tego co osiagne czy nie jest tak .

 

Kabina , wiem ze kabine skopalem ja na maxa ale musialem to zrobic bo jak polozylem pierwszy raz farbe skleilem wszystko elegandzko , wszystko bylo super po 2 dniach patrze a w niektorych miejscach sa bomble kabina byla sklejona szyby tez , wiec zaczelem rozklejac kabine zeby wrzucic ja do dotu ale niektore elementy tak jak szyba nie udalo mi sie odkleic , wiec musialem wrzucic razem i z malowaniem jest tak samo wolalem zakleic szyby niz je polamac ,albo jeszcze gorzej i wtedy wcale by model nie mial szyb. Czemu myslisz ze blod zrobilem malujac kabine rozlozona podkladem co jest w tym zlego ??

A i przyczepy nie robilem od podstaw , jakbys czytal uwaznie to bys wyszytal ze przyczepe rame przyczepy mam od chlodni shmitz i nie jestem idiota zeby robic przyczepe od podstaw . Chyba odpowiedzialem na wszystko co moglem tobie odpowiedziec jak na cos nie odpowiedzialem to napisz ,a odpowiem . Pozdrawiam

 

Brak komentarza.

 

Voseba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu brak komentarza zle napisalem czy co ?? powiedz to poprawie chyba jestesmy po to zeby sobie na wzajem pomagac ,a ja jestem poczatkujacy i potrzebuje pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec Voseba odpowiadam na twoja krytyke prawde mowiac jestem poczatkujacy nie znam sie na takich bajerach nie jestem doswiadczony ale chcialem sprobowac czegos nowego ,wiem ze sporo tam jest bledow ale duzo jest juz ciagnikow siodlowych w modelach ,a ja chcialem zrobic cos orginalnego ,cos co zadko jest spotykane w modelarstwie ,wiec to jest Solowka z przyczepa ,a teraz cos o modelu co tobie sie nie podoba .

 

Silnik , silnika nie robilem na pokaz zeby caly czas kabina byla otwarta i bylo widac sam silnik zrobilem go dla siebie ,a ze sa bledy to wiem , przeciez nie robie ten model na jakis konkurs zlot czy cos w tym stylu ,robie go dla siebie i zebym mial satysfakcje z tego co robi i byc dumny z tego co osiagne czy nie jest tak .

 

Kabina , wiem ze kabine skopalem ja na maxa ale musialem to zrobic bo jak polozylem pierwszy raz farbe skleilem wszystko elegandzko , wszystko bylo super po 2 dniach patrze a w niektorych miejscach sa bomble kabina byla sklejona szyby tez , wiec zaczelem rozklejac kabine zeby wrzucic ja do dotu ale niektore elementy tak jak szyba nie udalo mi sie odkleic , wiec musialem wrzucic razem i z malowaniem jest tak samo wolalem zakleic szyby niz je polamac ,albo jeszcze gorzej i wtedy wcale by model nie mial szyb. Czemu myslisz ze blod zrobilem malujac kabine rozlozona podkladem co jest w tym zlego ??

A i przyczepy nie robilem od podstaw , jakbys czytal uwaznie to bys wyszytal ze przyczepe rame przyczepy mam od chlodni shmitz i nie jestem idiota zeby robic przyczepe od podstaw . Chyba odpowiedzialem na wszystko co moglem tobie odpowiedziec jak na cos nie odpowiedzialem to napisz ,a odpowiem . Pozdrawiam

 

Z Voseba zgodze sie co do wyrazania opinii i jej przeslania. Oki jestes poczatkujacym modelarzem tak jak ja, ale ja staram sie w wiekszosci rzeczy zwrocic uwage na jakies nie poszpachlowane dziurki, itp. Ja tez Jako w sumie 2 model kleje Mana, i nie mowie ze jest idealny, bo tak naprawde jest do dupy, w porownaniu do grona doswiadczonych modelarzy, ale jestem dumny z tego co osiagnalem, i mimo szczerych checina na niektore poprawki jest juz za pozno, bynajmiej wg mnie. Wiec takie krytykowanie w stylu _ble_ ze co Ty pokazujesz... itp. jest nie na miejscy bo tylko moze doprowadzic do tego ze sie zniecheci do modelarstwa i spowoduje to ze chlopak przestanie uczeszczac na to forum itp. Wiec trzbea sobie pomagac. Krytyka jak najbardziej wskazana, bo nie ma nic gorszego niz brak krytyki, ale w odpowiedniej formie i z kultura.

 

To jest moje zdanie i go nie zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mowie ze moj model jest idealny jest duzo do poprawek np. krzywa rama tego juz nie poprawie ,a chcialbym z kabina jest lepiej bo jest rozklejona i w kazdej chwili moze isc do Dot-u jest od groma zeczy ktore so do poprawienia ale jest juz za puzno ,a silnik i tak nie idzie przeciez na konkurs modelarski w Lodzi czy gdzie robie go dla siebie i chce byc dumny z tego co do tej pory osiagnelem ,a zrobilem niewiele narazie przy tym modelu bo jeszcze sporo jest do zrobienia ,a kszywej ramy raczej nie bedzie widac jak dam jakies oslony miedzy osiowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyprostować ramę to nie żaden problem w tym przypadku... gorzej jakbyś miał ją przekoszoną na 3 osiach na raz tak jak ja mam w WS tyle że u mnie tego niewidać ale były problemy z zamontowaniem kabiny które się ominęło jakoś. Moja rada jest taka siądź sobie spokojnie nad tym modelem, pomedytuj chwile i się zastanów co i jak zrobić wtedy będzie łatwiej zobaczysz; życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star ,a bys powiedzial mi w ramie co bym musial tak w 100% poprawic bo nie zabardzo wiem od czego zaczac ;/ gdybys mogl to bym bardzo Dziekowal . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przez caly tydzien nie moglem sie zabrac do modelu , szkola ;/ no ale dzis sie zabralem ,a i na poczatek chce podziekowac panu Starowi Dziekuje ze powiedziales zebym troche poglowkowal nad rama , tak wiec glowkowalem i znalazlem 2 przyczyny krzywej ramy jedna blizej silnika , gdzie bylo pierwsze laczenie , dwa paski plastiku poszly ostro w gore gdzies 20-30 stopni albo mniej ,drugie zas bylo przy tylnym moscie ale tam to bylo widac golym okiem ze jest krzywa tama w tym miejscu . Aktualnie model wyglada nastepujaco

34d23ec964f45ea6.jpg

Silnik wyjelem z racji bezpieczenstwa zeby zadna czesc mi sie nie ulamala ,

166eac84953c4dee.jpg tu centralna czesc ramy rozlozona dosczetnie wraz z tylnim mostem rozebranym na czynniki pierwsze

27d10b3666c58156.jpg no i tylna rama wraz z zaczepami i swiatlami , tylni most jest na drugim zdjeciu . Pozdrawiam mile widziane kilka slow krytyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.