Skocz do zawartości

MB Actros Solo + Tandem


skyline

Rekomendowane odpowiedzi

2 dni temu zaczelem sklejac MB Actros'a idze mi dobrze wczoraj pomalowalem slnik i troche juz go zlozylem ladnie sie prezentuje skleilem tez kabine mialem z nia trudnosci ale ogolnie wyszlo super tylko myslalem ze z kabina obejdzie sie bez szpachli jednak sie mylilem sa szpary i to dosyc duze dzis jeszcze wieczorkiem dam fotki silnika i kabiny ze szparami i po nalozeniu szpachli i wuszlifowaniu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc:

 

-Malowanie kabiny całkiem może być , ale mało widać.

 

-Wycieraczkę popraw.

 

-Sliniki w actrosach nie są żółte.

 

-Mocowanie kabiny na ramie jakby krzywo.

 

-Wnętrze nie smagnięte pędzlem.

 

To tyle, ale muszę pochwalić, bo widzę poprawę

 

Popracuj nad jakością fotek (jeśli to aparat z telefonu to rozumiem).

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Wycieraczkę popraw
wycieraczki jeszcze niesa przyklejone
-Sliniki w actrosach nie są żółte.
wiem ze niesa zolte zrobilem po swojemu:P
-Mocowanie kabiny na ramie jakby krzywo.
kabina jeszcze niejest zamocowana
-Wnętrze nie smagnięte pędzlem.
wnetrza nie malowalem bo niewiedzialem jakie sa
To tyle, ale muszę pochwalić, bo widzę poprawę
dzieki za pochwale ::):

a zdjecia z telefonu sa fakt nastepne bede robil z cyfrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sie troche zabralem ze rame actrosa zaprawa ze szpachli nie wyszla pekla przy zlonczeniu tak wiec musialem cos wykiombinowac wcielem kawalki plastiku z budy ktore mi zostaly i przykleilem je choc nie trzymalo to dobrze to jeszcze szpachle polozylem na zlonczenia dzis rano zagladalem przed szkola i dosyc wmiare to wygladalo jeszcze szpachla schla jak wruce to zobacze jak to tam jest byde wyszlifowalem zamontowalem podpurki w przyczepie i bede musial zabierac sie powoli za zaczep i przedluzenie budy w przyczepie bo zakrotka do tej ramy tylko niewiem jak ja przedluze bo niemam plyt i niewiem czy mi koles wyslal co u niego zamowilem no co jeszcze tu napisac ,a os skretna mi poszla raczej nie poszla ale pekl mi cypek taki ktory jest ruchomy fotki dam puzniej moze ma ktoc cos takiego fotki dam puzniej oco mi chodzi jakby ktos mial to bylbym bardzo wdziecznynawet od innego tylko zeby pasowalo pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam umnie prace jak narazie stoja w miejscu bo czekam na farby ktore zamowilem i juz sie pprzymierzam powoli do przyczepu do przyczepy ale niewiem jak zrobic przyczep dokladnie ta ta szpulke w KFS niemaja maja sam zaczep a mi jest potrzebne to i to no niewiem cos napewno wykombinuje jak macie jakies propozycje to piszcie bede wdzieczny no i czekam na PCV ktore zamowilem do przedluzenia budy w brzyczepie ,a i wiecie czym jest spowodowane ze odpada mi farba ktora nalozylem na oslony zmatowalem troche oslony polozylem podklad i puzniej polozylem farbe jak podlad wysnchna po 2 dniach jak zobaczylem jakie sa odpryski bylem zdziwiony przeciez wszystko robilem tak jak inni robia i mi podpowiadaja ,a jak polozylem na zmatowana oslone farbe bez podkladu to juz wcale nie bylo tych odpruskow jak ktos wie tez czemu tak sie dzieje to bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a os skretna mi poszla raczej nie poszla ale pekl mi cypek taki ktory jest ruchomy fotki dam puzniej moze ma ktoc cos takiego fotki dam puzniej oco mi chodzi

 

...ten fragment jest najlepszy

 

...A może wszyscy przestaniemy używać polskich znaków, przecinków, kropek, wielkich liter i będziemy każdy wyraz pisać po dwa razy po dwa razy (bez urazy Skyline, ale Twoje posty naprawdę przyprawiają oczopląsów)

 

Podwozie, silnik i kabina zapowiadają się całkiem nieźle, ale do przedłużenia ramy użyłeś zdecydowanie za cienkiego materiału. Natomiast co do tej odpryskującej farby to ja nie wiem Z podkładem czy bez - nigdy mi się coś takiego nie przydaża. Trzymam kciuki za dalszy etap prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a os skretna mi poszla raczej nie poszla ale pekl mi cypek taki ktory jest ruchomy fotki dam puzniej moze ma ktoc cos takiego fotki dam puzniej oco mi chodzi

 

...ten fragment jest najlepszy

 

...A może wszyscy przestaniemy używać polskich znaków, przecinków, kropek, wielkich liter i będziemy każdy wyraz pisać po dwa razy po dwa razy (bez urazy Skyline, ale Twoje posty naprawdę przyprawiają oczopląsów)

 

Podwozie, silnik i kabina zapowiadają się całkiem nieźle, ale do przedłużenia ramy użyłeś zdecydowanie za cienkiego materiału. Natomiast co do tej odpryskującej farby to ja nie wiem Z podkładem czy bez - nigdy mi się coś takiego nie przydaża. Trzymam kciuki za dalszy etap prac

 

Myślałem, że tylko ja to widzę

 

Skyline bardzo Cię proszę! Staraj się używać znaków interpunkcyjnych w swoich wypowiedziach, bo podobną ilość twoich zdań bym zrozumiał, gdyby słowa były w rozsypce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem koledzy ze pismo nie najlepsze ale ja tak pisze z pospiechu. Elefantes wiem ze zly material wzielem do przedluzenia ramy i zaraz po tym jak mi niechciala szpachla wyschnac zerwalem to wszystko wzielem wuzinki z budy tam gdzie sa laczenia i ze skrzynki na palety wuzielem 2 skrafki i wzielem dostawilem zakleilem zaszpachlowalem teraz robie belki ktore beda sztywno rame trzymac bo gietka jest juz 1 mam potrzebne mi sa jeszcz 2 albo 3 .Prace na calego pujda dopiero od soboty bo przychodza plyty i farby ,a co do tychodpryskow to tak mialem gdy polozylem podklad puzniej zdrapalem te miejsca w ktorych byly odpryski polozylem na to farbe bez podkladu po kilku dniach zobaczylem ze farba nie odpryskuje a tam gdzie nie bylo odpryskow to na 2 dzien sie pojawily to wymoczylem w docie cala farbe z owiewek i polozylem bez podkladu i dzis zagladalem i jest wszystko dobrze zadnych odpryskow ani nic ,a i jeszcze maly problem mam niewiem na jaki koor i z jakiej firmy pomalowac budy przyczepy i w actrosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

a wiec po dlugiej przerwie nie odzywalem sie tu na tym temacie tak wiec zaczynamy kabina zrobiona pomalowana rama przedluzona poszpachlowana niewyszlifowana ani nie pomalowana paka poszpachlowana i wymalowana to tyle narazie co do Actros'a przyczepa i jej paka przyczepa zrobiona poszpachlowana w taj przyczepie pomalowalem tylni zderzak i nalozylem kalke buda jest przedluzona zgodnie z dlugoscia podwozia poszpachlowana jeszcze nie pomalowana bo musze jeszcze dostawic futryne z dzwiami jeden problem jaki mam to uporanie sie z dyszlem niewiem jak go zrobic niemam jak poszukac zdjeci ciezarowek albo przyczep z dyszlem poniewaz w domu niemam jeszcze internetu a to wczesniej sciagnelem nic mi nie pomagaja w zrobieniu dyszla no i zaczep mysle ze jeden z forumowiczow pomorze mi rozwiazac problem z zaczepem a dyszel sam musze kombinowac no i to na tyle fotki dam jak bede mial internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec po dlugiej przerwie nie odzywalem sie tu na tym temacie tak wiec zaczynamy kabina zrobiona pomalowana rama przedluzona poszpachlowana niewyszlifowana ani nie pomalowana paka poszpachlowana i wymalowana to tyle narazie co do Actros'a przyczepa i jej paka przyczepa zrobiona poszpachlowana w taj przyczepie pomalowalem tylni zderzak i nalozylem kalke buda jest przedluzona zgodnie z dlugoscia podwozia poszpachlowana jeszcze nie pomalowana bo musze jeszcze dostawic futryne z dzwiami jeden problem jaki mam to uporanie sie z dyszlem niewiem jak go zrobic niemam jak poszukac zdjeci ciezarowek albo przyczep z dyszlem poniewaz w domu niemam jeszcze internetu a to wczesniej sciagnelem nic mi nie pomagaja w zrobieniu dyszla no i zaczep mysle ze jeden z forumowiczow pomorze mi rozwiazac problem z zaczepem a dyszel sam musze kombinowac no i to na tyle fotki dam jak bede mial internet

Myślisz że komuś będzie chciało się rozszyfrować to co napisałeś, ja nawet do połowy nie doczytałem i miałem dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline, krotka pilka... Nie bierzesz w ogole do siebie tego, na co Ci zwracamy uwage. Czytanie Twoich postow jest conajmniej meczace i irytujace (zeby nie uzyc gorszego okreslenia). Rozumiem, ze mozna pisac w pospiechu i zrobic kilka literowek, ale Twoje tlumaczenie nie trzyma sie kupy, poniewaz przecinek to taki sam znak jak chociazby spacja. Mozna sie machnac raz, dwa razy, trzy, a nawet dziesiec, ale skoro jest to notoryczne zjawisko w Twoim przypadku, to mi to bardziej pod olewanie i ignorancje podchodzi, niz pod pospiech...

Jeszcze raz - krotka pilka... Jak nie zmienisz sposobu wypowiedzi, Twoje posty beda poprostu usuwane, zeby oszczedzic kolegom - wspoluzytkownikom tego forum watpliwej przyjemnosci ich rozszyfrowywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a zaczep w przyczepie gdzie?? . Jak robiles ten zestaw to rame cieles według jakis wymiarów czy na oko :>?

dyszel sie robi rame nie cielem tylko dokleilem PCV tak mniej wiecej na oko bralem jak to ma byc i mysle ze wyszlo dobrze jezeli chodzi o przyczepe to uniej nic nie cielem tylko w solowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paka przyczey jest za długa w stosunku to paki na mercu
zdaje sobie sprawe ze jest za duza ale mi to nie przeszkadza wrecz jeszcze bardziej mi odpowiada taka paka
Mam nadzieję, że malowanie nie jest skończone??
niemart sie Praetorian paka jeszcze bedzie malowana tak jest pomalowane bo farbki sie skonczyly,a mam lenia i niechce mi sie isc do sklepu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.