Skocz do zawartości

MB Actros Solo + Tandem


skyline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiejsze postepy z pracy to prawie zadne oprucz ze kabina rozklejona wrucila z DOT-u 4 wiekszosc elementow wczesniej wrucilo ale dzis przyszly owiewki i calt przod kabiny wraz z dachem , dzis takze rozkleilem do polowy kokpit ,czyli deske rozdzielcza fotele i gorna czesc dachu ,a czemu bo chce troche rozjasnic niechce zeby byl ponury . Jak ktos by mial aspiracje do malowania kokpitu czyli barwy na jakie najlepiej pomalowac to takie propozycje mile widziane ,a takze zdjecia kokpitow fajnych jak nic sie nie znajdzie do konca tygodnia to bede musial jakos to wytrzymac i sam pomyslec nad malowaniem . Dosc tego pisania teraz fotka kabiny rozklejonej i wymoczonej w docie e576397e39111fdc.jpg

Pozdrawiam

 

P.S. Nie zwracajcie uwagi na tasmy na szybach ani na niektore srebne elementy poprostu dot nie wyczyscil wszystkiego ale wiekszosc tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam dzis korzystajac z lepszej Angielskiej pogody postanowilem pomalowac czesci karoseri jak bedzie widac na zdjeciach jest tam kilka poprawek , musze jeszcze jedna warstwe podkladu dac ,a dzis juz nie dalem bo mi sie podklad skonczyl ,a taki byl dobry Dobra nie bede was zanudzal czas na foty.

Wszystko w jednym kartonie

5f2bff7125e114b9.jpg

 

Prawa strona owiewki jak sie przyjzycie zostalo tam troche bialej farby

101eec27aec8cd3b.jpg

 

Dach tez trzeba go jeszcze raz prysnac

20407196b65d21ae.jpg

 

Maska

8df613cebcf24dd0.jpg

 

Zderzak

c2904ad43696f726.jpg

 

Szyba z czolem Actrosa

bbc7dea8fb9d96b5.jpg

 

Prawa strona kabiny

d11762edb1b82e34.jpg

 

Tylna czesc kabiny

28c17ff17d910364.jpg

 

Lewa strona kabiny

3ce3ef9a49f35ad5.jpg

 

Tak jak widzicie wszystko idzie jeszcze na jedna warstwe podkladu . Mile widziane komentarze i krytyki . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze średnio ten podkład wygląda. Gdzie niegdzie nie ma go wogóle, a w niektórych miejscach aż za dużo (np. lewa część kabiny na dole przy błotniku)

 

Ale nadal dopinguje i czekam na dalszy ciąg relacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak sie wydaje ze jest za duzo ale w zeczywistosci jest w sam raz ,a takie krople powstaly na skutek braku lakieru i sie juz nierowno rozpryskiwal . Jutro zakupie nowy to wogole inaczej bedzie to wszystko wygladalo no ale jak narazie to tak wyglada jak na zdjeciach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstaly Ci kropelki to bedziesz musial to papierem przeszlifowac albo do DOTu z powrotem.... Bo mi sie w Manie zrobilo to samo i teraz nawet dot podkladu nie chce zmyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Marcinem z takim "kropelkami" też miałem problemy albo papierek albo Dot.Ale ogólnie mi się coś średnio to wszystko widzi.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się to wszystko średnio podoba.

Popatrz na lewe drzwi na dole, jak położysz na nie lakier to ten napis Mercedes Benz zniknie całkowicie.

Trzeba było pokryć tym podkładem mniej części a dokładniej, a reszte jak kupisz nowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydzisz się pokazywać tego czegoś, co nazywasz modelem?

Weź chłopie nie męcz już tego modelu! Sprzedaj go... możę ktoś inny zrobi z tego coś lepszego...

Fajnie fajnie jeszcze zobaczysz ze wyjdzie z tego model ze tobie sie nie podoba to nie znaczy ze mi tez ma sie nie podobac . Po dotknieciu tych kropelek nie czuc ich wcale ale za to draznia mnie te male biale niz te od podkladu . Dzis kupilem jeden podklad siwy ale on jest blyszczacy i niewiem czy sie nadaje na podklad czy to tylko zwykla farba z lakierem jak mi powiecie zebym nie malowal tym to w poniedzialek kupie inny podklad matowy chropowaty . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To psiknij gdzieś na papier i jak po 2-3 godzinach dalej się będzie błyszczał, to nie maluj.

Ja zrobiłem taki błąd w magnumce i w efekcie musiałem ją aż 4 razy moczyć/malować moczyć/malować itd. Farba za każdym razem się źle układała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydzisz się pokazywać tego czegoś, co nazywasz modelem?

Weź chłopie nie męcz już tego modelu! Sprzedaj go... możę ktoś inny zrobi z tego coś lepszego...

Fajnie fajnie jeszcze zobaczysz ze wyjdzie z tego model ze tobie sie nie podoba to nie znaczy ze mi tez ma sie nie podobac . Po dotknieciu tych kropelek nie czuc ich wcale ale za to draznia mnie te male biale niz te od podkladu . Dzis kupilem jeden podklad siwy ale on jest blyszczacy i niewiem czy sie nadaje na podklad czy to tylko zwykla farba z lakierem jak mi powiecie zebym nie malowal tym to w poniedzialek kupie inny podklad matowy chropowaty . Pozdrawiam

Chłopie! Spójż na te fotki co pokazałeś i porównaj sobie z innymi modelami na forum! Dosłownie profonacja modelu!

A pomyśl sobie że ktoś za granicy PL wejdzie na to forum i co? Zobaczy takie coś. Zrób to dla nas i nie pokazuj już zdjęć w tym wątku! Ośmieszasz tylko polskie modelarstwo i modelarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baranie to moj drugi model i te kropki i z ta farba zdazylo mi sie pierwszy raz wiec jak tobie cos nie pasuje to nie musisz w ten temat wchodzic kazdy z poczatkujacych robi jakies pomylki i zapewne ty tez popelniasz je czasem wiec sie koles odwal odemnie i zdejmij te wary z nosa bo ledwo co cie slychac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baranie to moj drugi model i te kropki i z ta farba zdazylo mi sie pierwszy raz wiec jak tobie cos nie pasuje to nie musisz w ten temat wchodzic kazdy z poczatkujacych robi jakies pomylki i zapewne ty tez popelniasz je czasem wiec sie koles odwal odemnie i zdejmij te wary z nosa bo ledwo co cie slychac .

 

Dlaczego mnie obrażasz? Ja do ciebie grzecznie, a ty mnie wyzywasz od baranów. Eh.. dzieckoneo...

Aha... zacznij wreszcie pisać "po polskiemu" i używać znaków interpunkcyjnych i ogonków w ą,ę,ó,ś,ć,ż,ź, bo zrozumieć ciebie to jest nie lada sztuka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie _ble_ forum jest także po to żeby się uczyć. Nikt nie jest doskonały i nikt nie popełnia błędów. Z tego co pamiętam takie zachowanie na forum jest niemile widziane. Więc skończ to.

 

skyline świetnie Ci idzie i brawo że 2 model i już takie przeróbki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej _ble_ wrzuc na luz troche to forum jest po to zeby muc sie czegos nauczyc, chyba ze ty urodziles sie juz ze wszystkimi zdolnosciami w "malym palcu", a co do znakow interpunkcyjnych to zanotuj sobie ze nie zawsze jest mozliwosc ich uzycia zwlaszcza jezeli autor nie mieszka w Polsce.

Skyline bez nerwow stary probuj dalej a na pewno ci wyjdzie to jedyny sposob zeby sie nauczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyline świetnie Ci idzie i brawo że 2 model i już takie przeróbki. Powodzenia.

 

No.. jeśli to ma byc świetne wykonanie to ja dziękuje.

 

Panowie! Jeśli będziecie mu mydlić oczy od samego początku to dzieciak nigdy się nie nauczy sklejać :-/ Bo skoro pokaże takie coś jak ten MB i będziecie mu wciskać "kit", że super mu wychodzi, to za jakiś czas pokaże gów.o i też powiecie że świetnie to zrobił! Nie wiem dlaczego, ale w PL nikt nie ocenia modeli tak jak naprawde myśli :-/ A przydało by się tutaj niektórym kilka słów prawdy na temat ich twórczości....

 

@adamkijak: Sądząc jak się wypowaida w języku polskim kolega "skajlajn" to nie wierze że mógł by się posługieać jeszcze jakimś innym językiem... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek 330 i adamkijak mają rację, forum jest także dla początkujących a nie tylko dla gości z zagranicy Jeżeli skyline nie wstawiał by fotek to nie można byłoby mu pomóc, _ble_ zamiast krytykować jego model lepiej podpowiedz co i jak może poprawić.

 

Apropo malowania podkładem to wydaje mi się, że niedokładnie zmyłeś poprzednia farbę a teraz podkład wszedł w reakcję z nią ( jasne plamy). Obawiam sie, że jeżeli terz pryśniesz kolor to mogą wystąpić nierówności z poszarpanymi brzegami. Doradzam jeszcze raz umyć blachy w Dot'cie (również w zakamarkach) i dobrze odtłuścić przed ponownym malowaniem. Podkład powinien być matowy, ten co kupiłeś zapewne jest szarą farbą , ale nie podkładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka jest zawsze potrzebna i mile widziana, ale wytykanie dzieciakowi ze

ze jego zdjecia to wstyd i ze powinien je natychmiast je usunac i takie tam, to jest stary poprostu przesada z twojej strony i stad moj protest i jak mysle innych w zwiazku z twoja wypowiedzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo malowania podkładem to wydaje mi się, że niedokładnie zmyłeś poprzednia farbę a teraz podkład wszedł w reakcję z nią ( jasne plamy). Obawiam sie, że jeżeli terz pryśniesz kolor to mogą wystąpić nierówności z poszarpanymi brzegami. Doradzam jeszcze raz umyć blachy w Dot'cie (również w zakamarkach) i dobrze odtłuścić przed ponownym malowaniem. Podkład powinien być matowy, ten co kupiłeś zapewne jest szarą farbą , ale nie podkładem

Wiesz to bylo tak najpierw pomalowalem bialym podkladem ale okazalo sie ze to tylko biala farba i do tego blyszczaca ,wiec postanowilem pomalowac to podkladem i na to dac dopiero kolor ale jak widac na zdjeciach ze podklad dobrze wszystkiego nie pokryl i sie konczyl wiec z tad takie brzydkie kropki . A i dzieki chlopaki za to co teraz zrobiliscie bo on juz doprowadzal mnie do szalu . _ble_ jak bys przeczytal forum od pierwszej strony do 6 to bys zobaczyl ze chlopaki mi doradzaja i sie ucze i nie jestem dzieciakiem ,a ty napewno nie jestes dorosly bo nawet 30 latek tak nie krytykuje jak ty pokaz swoje modele to zobaczymy jak kto ciebie oceni . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.