Skocz do zawartości

Panzer X "Kangaroo"-scratch


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dość długo zwlekałem z założeniem tematu, ale w końcu się przemogłem.

 

Do rzeczy:

 

"Przełom Marca/Maja 1945 roku.Niemcy starają się za wszelką cenę bronić swojego kraju.W WZE (Wojskowe Zakłady Eksperymentalne) profesor Albrecht Badde pracuje nad nowym typem broni.Z założenia miała to być inteligentna maszyna, lecz ograniczona ilość przeznaczonych pieniędzy, sprawiła że profesor Albrecht dokonał licznych uproszczeń w układzie sztucznej inteligencji.Profesor wiedział, że może to nieść za sobą ogromne konsekwencje lecz mimo zagrożenia podjął się dalszych prac.

Po ukończeniu budowy i licznych testach projekt został akceptowany przez Główny Zarzad WZE.

Panzer X "Kangaroo" (bo tak został oficjalnie nazwany) miał bronić Berlina w jego krytycznych chwilach.Kangur został przygotowany do transportu w głąb miasta.

Wszystko szło w jak najlepszym porządku, do czasu...

Gdy transporter wraz z załadunkiem przejeżdżał przez jedną z ulic stolicy, Kangur nieoczekiwanie ożył,a jego oczy rozbłysły na czerwono.Zdumieni przechodnie w popłochu uciekali przed maszyną, która na oślep zaczęła strzelać.Kangur uzbrojony

był po same zęby w działka, karabiny i wyrzutnie.

Przez pierwsze kilkanaście godzin maszyna dokonała wielu zniszczeń, a wojsko próbując zatrzymać potwora traciła jakże cenny w owy czas sprzęt wojskowy jak i samych piechurów.

Jedynym sposobem na ujarzmienie bestii był strzał w okolice pasa, uniemożliwiając w ten sposób poruszanie się Kangura..."

 

Dobra, koniec tego mojego, amatorskiego wypracowania

 

Monstrum to całkowity scratch przy użyciu płytek polistyrenowych oraz odpadków modelarskich.

 

Myślę, że opisywanie powstawania jest zbędne, bowiem zdjęcia wszystko pokazują.

 

Dzień 1

 

ff.jpg

 

Dzień 2

 

Ostatniozaktualizowane.jpg

 

Dzień 3

 

Forum.jpg

 

 

Wszelkie pytania, sugestie, uwagi i podpowiedzi mile widziane

 

Cya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za dobre słowo artoor_k

Będzie to krocząca maszyna

 

Zmotywowany proporcjonalnością odwiedzin wątku do wpisów, postanowiłem wykonać kilka detali, które znajdą się na małej podstawce.

 

Ostatniozaktualizowane-1.jpg

 

 

Od podstaw wykonałem:

-bruk

-beczki

-profile

-deski

-wiaderko

-granaty

-rower (jeszcze niegotowy)

 

Oczywiście to nie koniec "smaczków", które znajdą się na podstawce.

Udaje się właśnie na ich wykonanie (oczywiście jak największym scratchem)

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to robi się ciekawie bo też męczę taką maszynę tylko że Polską z roku 1939 i też w konkursie Będzie interesująco porównać dwie myśli techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych rzeczy...zrób coś z kierownicą tego roweru tzn z mocowaniem przedniego koła...błagam...Nie wiem jak innych ale strasznie wali mnie to po oczach...wygnij drut w kształcie "U" , wmontuj między ramiona koło i przyklej mocowanie kierownicy a potem do ramy...zrób cokolwiek ale nie zostawiaj tego tak...tył też aż się prosi o normalne widełki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa roweru ma się tak: rower budowałem z myślą wrzucenia go w gruz i cały syf, jaki wiadomo, miał miejsce.Postawiłem go tak tylko do zdjęcia, ale Twoje cenne uwagi dały mi rzeczywiście do myślenia.

"Może by go tak oparł o tą beczkę"-pomyślałem.

Przód raził mnie od samego początku Na pewno się za niego wezmę.

Dzięki

Dodam, że wszystkie "fanty" są w skali 1/72 więc lupa jest w ruchu

Proporcje i wygląd roweru zaczerpnąłem z poniższej galerii:

http://www.network54.com/Forum/110741/message/1263761731/The+Fallen+King+is+Finished!!!

 

Tu autor również uprościł rower do jednej widełki, ja postaram się coś z tym zrobić

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam sprawę z 1:72 i wiem jakie to małe.Napewno tego na żywo nie widać aż tak ale na zdjęciach rzuca się w oczy.Jak go oprzesz o te beczke to brak tylnego widelca nie będzie aż tak widoczny ale przód owszem...Jednocześnie zdaję sobie sprawę że klejenie drutu powoduje poważne uszczerbki na nerwach bo przykleja się on szczególnie dobrze do palców a nie chwyta tego do czego ma się przykleić...Tak więc czekam na dalsze postępy i ciekaw jestem jak to rozwiążesz (chyba sam spróbuję sklecić takiego bicykla )

 

PS:

 

A może spróbuj wygiąć te widełki z blaszki aluminiowej np po Super Glue? Może być przyjemniejsza do kształtowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr.1

P1040726.jpg

 

Pedały wyszły znacznie za wysoko, ale myślę, że oparty nie będzie sprawiał takiego wrażenia.Postaram się je troszkę obniżyć.Poprawiłem przód jak i tył.Teraz dodam mu resztę detali i zobaczę jak będzie wyglądał gotowy.Jeśli będzie wyglądał kiepsko to buduję od początku

 

Dzięki za słowa zrozumienia i otuchy

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przełom Marca/Maja 1945 roku...

To się chyba nazywa kwiecień .

 

pozdrawiam

 

Ha Ha ! Ale wtopa

 

Już poprawiam

Dzięki za spostrzegawczość

 

edit: i już nie zmienię...za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz jakiegoś rysunku/projektu tego czegoś, bo nie bardzo wiadomo jak to ma wyglądać.

I jeszcze, to jest Panzer "IKS" czy Panzer "Dziesięć"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jeśli będzie wyglądał kiepsko to buduję od początku

 

Buduj od początku Sory za bezpośredniość ale to nie bardzo przypomina rower. Po pierwsze to tak jak już wspomniałeś korba i pedały są stanowczo za wysoko a poza tym za daleko od tylnej zębatki co stanowczo wpłynęłoby na długość łańcucha i byłoby zupełnie bez sensu. Po drugie to kąt nachylenia rury z której ma wychodzić sztyca z siodełkiem- powinna być prawie pionowa, w takiej pozycji w jakiej zrobiłeś to żeby pedałowanie było w ogóle możliwe to siodełko musiałoby być na środku ramy. I to, że oprzesz go o beczkę niczego nie zamaskuje

Pozwoliłem sobie przerobić Twoje zdjęcie w profesjonalnym programie graficznym MS Paint żeby zobrazować mniej więcej o co mi chodziło

P1040726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa roweru kiepska, wiem że to tylko 1-72 ale popraw to i tamto, generalnie to ramę zrób od nowa ;] może plastik? nad zapalniczką możesz obrabiać i formować "rury" a sklejenie ich będzie zdecydowanie lepsze i łatwiejsze niż zalanie muf klejem... geometria powinna wyglądać tak:

zxc%20013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już spieszę z odpowiedziami:

 

A nie masz jakiegoś rysunku/projektu tego czegoś, bo nie bardzo wiadomo jak to ma wyglądać.

I jeszcze, to jest Panzer "IKS" czy Panzer "Dziesięć"?

 

Niedługo postaram się zamieścić zdjęcia z prawie gotowym Kangurem.

X występuje jako dziesięć.

 

.Jeśli będzie wyglądał kiepsko to buduję od początku

 

Buduj od początku Sory za bezpośredniość ale to nie bardzo przypomina rower. Po pierwsze to tak jak już wspomniałeś korba i pedały są stanowczo za wysoko a poza tym za daleko od tylnej zębatki co stanowczo wpłynęłoby na długość łańcucha i byłoby zupełnie bez sensu. Po drugie to kąt nachylenia rury z której ma wychodzić sztyca z siodełkiem- powinna być prawie pionowa, w takiej pozycji w jakiej zrobiłeś to żeby pedałowanie było w ogóle możliwe to siodełko musiałoby być na środku ramy. I to, że oprzesz go o beczkę niczego nie zamaskuje

Pozwoliłem sobie przerobić Twoje zdjęcie w profesjonalnym programie graficznym MS Paint żeby zobrazować mniej więcej o co mi chodziło

P1040726.jpg

 

Krytyka bezpośrednia to najlepszy motywator

Wrzucę jeszcze jedno zdjęcie niebawem ze skończonym rowerem, który już kosztował mnie sporo nerwów i niecenzuralnych słów

Twoje przerobione zdjęcia na pewno przemyślę.Dziękuję za zainteresowanie.

 

 

Zastanawia mnie czemu niemiecki wynalazek ma herbaciarską nazwę...

 

Powinno być "Kaenguruh". A tak to ni to pies ni wydra

 

Szczerze, to poszedłem na łatwiznę i wpisałem w translatorze Kangur Nie wiem czy mogę jeszcze dokonać zmian w temacie, czy muszę prosić moda.

 

sprawa roweru kiepska, wiem że to tylko 1-72 ale popraw to i tamto, generalnie to ramę zrób od nowa ;] może plastik? nad zapalniczką możesz obrabiać i formować "rury" a sklejenie ich będzie zdecydowanie lepsze i łatwiejsze niż zalanie muf klejem... geometria powinna wyglądać tak:

zxc%20013.jpg

 

Witam, przemyślę sprawę z plastikiem, dzięki.

Co do zdjęcia to ja wzorowałem się nieco z:

http://www.surfacezero.com/g503/data/737/medium/NSU_German_Bike_010.JPG

 

 

Jestem bardzo wdzięczny za zainteresowanie i pomoc

 

P.S zauważyłem ciekawe zjawisko, z którego wynika, że rower będzie głównym bohaterem

 

p.

 

 

 

Edit:

 

Obecny stan roweru:

 

P1040729.jpg

P1040728.jpg

P1040727.jpg

 

Na początku miał bo być tylko tzw "zapychacz" na dioramce.

Widać teraz, jaką robi furorę, więc myślę o budowie odnowa.

Otrzymałem również od jednego z forumowiczów propozycję w postaci roweru wtryskowego.Więc może pokuszę się o dodanie kilku detali do roweru plastikowego, unikając w ten sposób ogroma pracy i wysiłku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.