Skocz do zawartości

Bergepanzer Tiger I - Dragon 1:72


Longer08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

SU-76m powoli dokańczam, wiec postanowiłem zacząć Bergetigera z Dragona. Postępów jeszcze nie ma, ale jakby miał ktoś fotki tego pojazdu i chciałby się nimi podzielić to bardzo chętnie przyjmę Licze na Wasze rady co do zgodności z oryginałem

 

Pudło

berge.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do tego blachy detalujące tylne koło zębata i części do dzwigu, masz też coś takiego w tym dragonie?

 

Nie ma w tym zestawie żadnych blaszek oprócz osłon tłumika.

 

 

Dwie fotki z warsztatu (wybaczcie jakość aparat to nie moje przeznaczenie )

Z przodu jest trochę lepiej

DSC02138.JPG

a z tyłu jest tak

DSC02137.JPG

 

Zostało jeszcze parę pierdółek do przyklejenia na pancerzu, dźwig i kółka (ble).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mocowania osłon wydechu powinny rzeczywiście wystawać ponad kadłub? Na przedniej płycie pomiędzy błotnikami raczej powinien być zimmerit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mocowania osłon wydechu powinny rzeczywiście wystawać ponad kadłub? Na przedniej płycie pomiędzy błotnikami raczej powinien być zimmerit

 

Nie mam praktycznie żadnej wiedzy o niemieckiej pancerce, posiłkuję sie jakimiś modelami tego pojazdu wykonanymi przez innych modelarzy i też tak te osłony wyglądają

Jak najłatwiej dorobić ten brakujący zimmerit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, taki tygrysek dragona w 1/72 to jedno wielkie uproszczenie. Oslony wydechow przyklejone zle bo wciecie powinno byc od zewnatrz, ponadto ta listewka do ktorej sa przekrecane te oslony tam gdzie nie ma wciecia schodzi na górze w trojkat a dragon tego nie odwzorował juz.

 

tigerilate_lplaskitt1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,i jeszcze to że Dragon nie zrobił obrysu klapy silnika widać to dokładnie na piątym zdjęciu ,ale to jest wada wszystkich jedynek oprócz nowego initiala .

Co do waloryzacji tego modelu to eduard robi blaszke do bergetigra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprawiłem te osłony:

DSC02141.JPG

 

Z blaszki nie skorzystam, bo droga pewnie. Co niektóre rzeczy próbuje

dorabiać ale nie skupiam sie szczególnie na zgodności historycznej.

 

Obecnie męczę sie z dźwigiem i zastanawiam sie czy nie skręcic sobie

linki bo ta plastikowa imitacja mi sie nie podoba.

 

Który miliput nada sie na dorobienie zimma na przedniej płycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

no wyglada calkiem ladnie, na obecnym etapie mozna by sie jeszcze pokusic np o dorobienie jakichs konkretniejszych uchwytów przy wlazach na wieży czy na tylnej plycie silnikowej albo kabelka do lampy z przodu, kwestia odpowiednio cienkiego drucika i mozna te elementy ladnie odpicowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kabel do lampy, średnio to wyszło ale jest lepiej niż bez.

Łopatę zrobiłem z blaszki bo plastikowa mi się nie podobała.

Dźwig dostał hak

Szekle doklejone.

DSC02178.JPG

DSC02183.JPG

I parę fotek poglądowych

DSC02179.JPG

DSC02180.JPG

DSC02181.JPG

DSC02182.JPG

DSC02184.JPG

 

Mile widziane są oczywiście komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dobra, odgrzewam "starego kotleta", pies to drapał . Mam tylko jedno pytanie do R_Mazzi. Gdzieś ty człowieku wyczaił, że Tygrysy miały zimmerit między błotnikami na górnej płycie pancerza naprzeciwko wizjerów kierowcy i strzelca/radiotelegrafisty ?! Masz na to jakieś kwity czy tylko opierasz się na kolorowankach Trojcy lub tudzież takim podobnym ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.