Skocz do zawartości

Fiat ICR 42 Idrovolante 1:48 Classic Airframes


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czarny podkład już wysechł. Przed pryśnięciem aluminium trochę to wypoleruję. W iędzyczasie pomalowałem części silnika. Najpierw wkleiłem cylindry tylnej gwiazdy razem z popychaczai i kablami iskrowników. Po "zwashowaniu" wkleiłem części przedniej gwiazdy. Brakuje jeszcze kilku kabli i przewodów, ale za to zabiorę się dopiero w środę.

 

DSC03991.jpg

DSC03990.jpg

DSC03989.jpg

DSC03982.jpg

DSC03983.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwaw - mnie się też taki podoba. Zresztą Beaufighter kolegi SlawiekD potwierdza, że jednolity czarny kolor może być naprawdę ciekawy.

 

METYS - ale ja nie mam czasu na nic . Staram się podłubać chwilę wieczorami i w weekendy (w sob i nd udaje mi się zrobić najwięcej). Ale wczoraj wróciłem z pracy taki styrany, że nie miałem siły na nic - wtedy lepiej sobie odpuścić grzebanie przy modelu, bo można coś schrzanić.

 

Oprócz Fiata mam na warsztacie jeszcze Harleya w 1/72 i już wiem, że w tym tempie się z nim nie wyrobię. Ponadto do końca Marca muszę poprawić brudzenie i podstawkę Harleya w 1/9. Dodatkowo myślę o nowym projekcie (konwersja Wildcata) - mam tak mało czasu, że nie wiem w co ręce włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka Co prawda dwa popychacze nie trafiają idealnie w głowice cylindrów ale to akurat nie powinno rzucać się w oczy po schowaniu silnika w osłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko ale masz oko! Przeplatanie tych kabelków wcale nie bylo takie proste. Mogłem zostawić wklejenie popychaczy na koniec, zamiast bawić się z tym przeplataniem. Niechcący zdzierałem sobie farbę z kabli, a potem musiałem to retuszować. Dodatkowo kilka popychaczy nie wytrzymało tej "presji". Odklejone popychacze łatwo poprawić, choć myślałem, że na fotkach nie będzie tego widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ipkinss. Model prawie skończony. Brakuje tylko luf kaemów i tylnego światła pozycyjnego. Linie podziału zapuściłem washem. Kalki kładło się całkiem przyzwoicie. Tym razem nie kombinowałem z tłoczeniem oszklenia, tylko użyłem tego co było w pudełku.

 

DSC04035.jpg

DSC04036.jpg

DSC04037.jpg

DSC04038.jpg

DSC04039.jpg

DSC04040.jpg

DSC04041.jpg

DSC04042.jpg

DSC04043.jpg

DSC04044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

W sumie nie ma materiałów potwierdzających, czy dna pływaków były czarne. Tak samo nie ma referencji potwierdzających obecność oznaczeń na dolnych płatach, Brak też wyraźnych specyfikacji koloru śmigła. Instrukcja sugeruje by w tych miejscach poszukać własnych materiałów lub zasugerować się innymi włoskimi samolotami.

 

W innych hydroplanach Włosi malowali dna pływaków na czarno, dlatego tak jest też u mnie. Podobnie z oznaczeniami na dolnych płatach. Kolor śmigła wziąłem z jakiegoś walkaroundu Fiata CR - szaro-niebieski kolor.

 

Nie ma też zdjęć wózka, ale jak wyczytałem na jakimś zachodnim forum, musiał to być wózek fabryczny, podobny do tych na których stawiano wyścigowe hydroplany Macchi (dwa zdjęcia znalazłem). Posłużę się nimi jedynie jako odniesieniem, a reszta będzie inwencjąwłasną - oczywiście jeśli się wyrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa zdjęcia znalazłem)

... to pewnie te same, znając życie:

 

Macchi Castoldi Mc 72

 

ten photostream moim zdaniem ciekawy, ale pewnie już znasz. Jeśli z wózkiem się nie da [co ja wygaduję, "nie da się" , ha ha] to może wyprobuj wersję muzealną, ze stojakiem jak ten np:

http://www.warbirdphotographs.com/WBP/storico08.htm

Ładnie ci idzie. Czy na stateczniku pionowym kolory nie powinny się schodzić [zakrywając srebro u góry]? Może domaluj ten kawałek zieloności? Pozdro-LoudLordD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki LordDisneyland! To pierwsze zdjęcie mam, ale ten link - bardzo mi się przyda . Jeśli chodzi o kolory na stateczniku, to masz rację. Próbowałem nałożyć kalki tak, aby założyły się na siebie na krawędzi statecznika. Jednak po "zmiękczeniu" kalki Micro Solem - naddatek zamiast się dopasować do łuku - oderwał się. Co ciekawe, kalka się nie poszarpała - wygląda jakbym ją równo dociął... Masz rację - trzeba to domalować . Dzięki za cenną uwagę i super link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna "pizza"

Aż się trochę dziwię, że nie ingerujesz w nią głębiej, pamiętając inne Twoje wyczyny (dokumentacja, jak przypuszczam...). Kabelki na silniku tak zostawisz, czy je pomalujesz?

 

Ukłony,

wielkamucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

W tym modelu nie mogłem sięza bardzo "rozpędzać" bo zależało mi na ukończeniu go przed zakończeniem konkursu. Dlatego dodałem tylko parę detali wnętrza, okablowanie (które już jest pomalowane - to jest miedziany drut). Kolory kabli takie jak w walkaround'zie Fiata CR, który znalazłem w Necie. No i wózek, lawet od podstaw. Poniżej skończony "pojazd" :

 

DSC04062.jpg

 

Model jest skończony i już wkrótce zapraszam do galerii. Dziękuję za Waszą pomoc i doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.